Noc Muzeów 2018 na Pradze

0
384

Nie wiecie, gdzie się wybrać w Noc Muzeów? Zebrałam dla Was najciekawsze propozycje z Pragi-Północ i Pragi-Południe. Możecie m.in. posłuchać koncertu jazzowego, wziąć udział w warsztatach fotograficznych czy mieć swój wkład w tworzenie repliki samochodu pancernego. To co wybieracie? 🙂

Zespół Muzeów Kolejowo-Wojskowych

godz. 12.00-18.00, ul. Pożarowa 2

Zapowiada się bardzo ciekawie. Będzie można odwiedzić XIX-wieczny budynek Kolei Nadwiślańskiej, znajdujący się w okolicach stacji PKP Praga. Oprócz odwiedzin w zabytkowym budynku będzie można obejrzeć różne eksponaty kolejowo-wojskowe, a także wziąć udział w budowie repliki Tanku Piłsudskiego (to taki nietypowy samochód pancerny z lat 20.), który powstaje właśnie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości. To propozycja dla tych, którzy chcieliby poświętować Noc Muzeów w ciągu dnia. 😉 Wydarzenie szczególnie polecam osobom zainteresowanym transportem, kolejnictwem oraz wojskowością.

Więcej informacji TUTAJ oraz TUTAJ

Centrum Kreatywności

godz. 12.00-22.00, ul. Targowa 56

W Centrum Kreatywności będzie się dużo działo. W ramach Nocy Muzeów odbędzie się festiwal rzemiosła, rękodzieła i upcykling „Przerób-My”. Podczas wydarzenia będziecie mogli na żywo podejrzeć proces twórczy, wziąć udział w warsztatach upcyklingu (tworzenia nowych przedmiotów z tych, których już nie używamy), poznać staropolskie techniki stolarskie i nauczyć się tradycyjnego haftu. Jeśli lubicie rękodzieło koniecznie wpadnijcie na Targową.

Więcej informacji TUTAJ

Muzeum Modniarstwa i Naparstków

godz. 11.00 do ostatniego gościa, ul. Grochowska 173/175, paw. 1

A to trochę mniej typowa atrakcja. Dla tych, którzy interesują się modą i krawiectwem. Na Grochowskiej będzie można obejrzeć wystawę naparstków, obejrzeć pokaz modniarstwa i zrobić sobie stylizowane zdjęcia w kapeluszach z różnych epok. Szukaliście fajnej stylizacji do nowego zdjęcia profilowego w mediach społecznościowych? Może jutro ją znajdziecie.;)

Więcej informacji TUTAJ

Rodzinna Klubokawiarnia Praska

godz. 15.00-22.00, ul. Borysa Sawinkowa 8

W Klubokawiarni Praskiej będziecie mogli wziąć udział w rodzinnych warsztatach artystycznych. W godzinach 15-17 klubokawiarnia zaprasza na warsztaty artystyczno-kulinarne, a w godzinach 17-18.30 warsztaty rzeźbiarskie. Wieczorem, o 20.30 odbędzie się koncert poezji śpiewanej.

Więcej o wydarzeniu TUTAJ

Sinfonia Varsovia

godz. 18.00-23.00, Grochowska 272

Koncert czołowych artystów muzyki jazzowej przy blasku zachodzącego słońca? Brzmi nieźle, prawda? A do tego nocne jam session, spektakl teatralny o roli sztuki we współczesnym świecie, wystawy oraz warsztaty nietypowej techniki fotograficznej – gumoleju. Wydarzenie w Sinfonii Varsovia szczególnie polecam pasjonatom dobrej muzyki.

Więcej o wydarzeniu TUTAJ

Szemrany PRL w Muzeum Czar PRL

godz. 19.00-1.00, ul. Mińska 22 (wejście od ul. Głuchej)

Muzeum Czar PRL warto odwiedzić każdego dnia w roku, bo to bardzo fajne miejsce. W Noc Muzeum dodatkową atrakcją będzie tajemniczy klimat pod hasłem „szemrany PRL”. Będą szemrane biznesy, lewe interesy i tajemnicze historie. Ostrzegam tylko, że miejsce corocznie, w Noc Muzeów odwiedzają tłumy. Dosyć dużo czasu spędzicie więc w kolejce.

Więcej informacji TUTAJ

Muzeum Neonów

w godzinach 19.00-1.00, ul. Mińska 25

Kolejne miejsce, które w Noc Muzeów bije rekordy popularności. Jest to więc propozycja dla tych, którzy mają dużą cierpliwość i niestraszne im długie stanie w kolejce. Dodatkową atrakcją jutrzejszego wieczoru jest nocne piknikowanie oraz muzyka grana przez kolektyw DJ-ów. Aha, w czasie tegorocznej edycji Nocy Muzeów swoją premierę będzie miał nowy neon – napis „Społem”, który jeszcze nie tak dawno wisiał na Sezamie, przy ul. Marszałkowskiej.

Więcej informacji TUTAJ

Muzeum Warszawskiej Pragi

godz. 19.00-1.00, ul. Targowa 50/52

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi upłynie pod hasłem:

  • 90. urodzin zoo – w siedzibie Muzeum będziecie mogli obejrzeć urodzinową wystawę, ale prawdziwą gratką jest możliwość zwiedzania Willi Żabińskich znajdującej się na terenie ZOO. Wstęp w ramach biletu do ZOO + 5 zł. Obowiązują zapisy. Informacje o zapisach znajdziecie TUTAJ;
  • występów artystów z Warszawskiego Muzeum Tańca – plenerowy spektakl, w czasie którego będzie mogli obejrzeć tzw. małe formy sceniczne (w godzinach 21-23);
  • mapetowego show Praskiego Teatru Lalek – w którym motywem przewodnim będzie Praga i jej mieszkańcy; uzupełnieniem show będzie występ Karoliny Czarneckiej;
  • karaczanów – tak, tak, opanują one muzealne piwnice; będą na wyciągnięcie ręki, ale w zagrodzie 😉

Więcej informacji TUTAJ

Szuflada – „Ocalić Baśnie od zapomnienia”

godz. 19.00-1.00 , Kawęczyńska 4

To nie lada gratka. Na Kawęczyńskiej będzie można obejrzeć wystawę lalek teatralnych pochodzących z archiwum warszawskiego teatru BAJ. Dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć, jak wyglądają z bliska teatralne lalki albo chcieliby przypomnieć sobie różne przedstawienia, które jako dzieci oglądali w teatrze. 😉

Więcej o wydarzeniu TUTAJ

Centrum Artystyczne Lubelska

godz. 19.00-2.00, ul. Lubelska 30/32

Na Lubelskiej, w poprzemysłowej, przedwojennej kamienicy na co dzień działa kilka instytucji kulturalnych: niezależne teatry, pracownie malarskie i rzeźbiarskie oraz szkoła aktorska. Nic dziwnego, że w Noc Muzeów będzie się tutaj naprawdę dużo działo. Wydarzenie spodoba się koneserom sztuki alternatywnej. Będzie można odwiedzić pracownie artystyczne, zobaczyć mini wystawy twórczości oraz obejrzeć pokaz filmu. Dodatkową atrakcją będzie utrwalanie w glinie odbić dłoni i stóp odwiedzających osób. Z wszystkich odbić zostanie stworzona płaskorzeźbiona ściana. Jeśli więc chcecie stać się częścią artystycznego dzieła sztuki wpadajcie na Lubelską. 🙂

Więcej informacji TUTAJ

Prom Kultury Saska Kępa

godz. 20.30-23.30, ul. Brukselska 23

Kolejne wydarzenie tegorocznej edycji Nocy Muzeów podczas którego będzie można posłuchać dobrej muzyki. Tym razem będzie to jam session z udziałem wybitnych muzyków. Naprawdę warto wpaść.

Więcej informacji TUTAJ

A jeśli chcecie poczytać o wszystkich tegorocznych atrakcjach to wejdźcie na stronę Urzędu Miasta TUTAJ

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here