Pójść z dzieckiem na kawę i spokojnie ją wypić? Właściwie niemożliwe. No chyba, że mówimy o klubokawiarniach dla dzieci. Tych w Warszawie jest już całkiem sporo. W klubokawiarniach są całe sale zabaw, wachlarz zajęć dla najmłodszych i nierzadko opcja organizacji urodzin dla dzieci. Zobaczcie nasze zestawienie najciekawszych kawiarni rodzinnych w stolicy.

Abecadło

Niezwykle kolorowe, energetyczne miejsce w niedalekim sąsiedztwie lotniska Okęcie (co może być dodatkową atrakcją dla maluchów). Abecadło to: kawiarnia, małpi gaj dla dzieci, zajęcia edukacyjne, urodziny dla dzieci.
Abecadło, al. Krakowska 117, Warszawa Włochy

Anse Kabanse

Przytulne, pastelowe wnętrze kawiarni zaprasza nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Anse Kabanse to: kawiarnia, sala zabaw, kącik malucha, zajęcia dla dzieci, urodziny i przyjęcia okolicznościowe.
Anse Kabanse, ul. Sowińskiego 25, Warszawa Wola

Ale Heca Cafe

Miejsce o ciekawym dizajnie, niczym wielki ser z dziurami 🙂 Przyjemne dla oka połączenie bieli z akcentami kolorystycznymi. W ofercie małpi gaj, urodziny, okazjonalnie zajęcia.
Ale Heca Cafe, ul. Bluszczańska 68 lokal U.

Polecamy:

Ciuciubabka

Dość kameralna kawiarnia na warszawskim Bemowie. Nie ma tu wprawdzie małpiego gaju, ale jest mnóstwo kreatywnych propozycji. Ciuciubabka to: kawiarnia, zajęcia dla dzieci, urodziny.
Ciuciubabka, ul. Pełczyńskiego 30B.

Coco Cafe

COCO Cafe to niezbyt duża kawiarnia na mokotowskich Sielcach. W odróżnieniu od innych klubokawiarni chwali się również klubikiem malucha oraz coworkingiem dla rodziców. Oprócz tego COCO Cafe to: kawiarnia, mały gaj, urodziny i zajęcia dla dzieci.
COCO Cafe, ul. Stępińska 5.

Hopsaska

Klubokawiarnia na Gocławiu z duuużym oknem dla lubiących światło rodziców i strefą zabaw dla dzieci. Hopsaska to: kawiarnia, małpi gaj, zajęcia i urodziny dla dzieci.
Hopsaska, ul. Bora-Komorowskiego 56a lok. U8

Klubokawiarnia ITePe

Klubokawiarnia nie stricte dziecięca, a raczej rodzinno-podróżnicza. Na piętrze znajduje się całkiem spora przestrzeń dla dzieci, a na dole cały regał planszówek. Miejsce o dość nieformalnym charakterze w którym da się wyraźnie wyczuć gościnność rodziny właścicieli.
ITePe, al. Stanów Zjednoczonych 67.

Kura Domowa

To bardziej restauracja niż klubokawiarnia, ale za to z oddzielnym pokojem zabaw dla dzieci, werandą i placem zabaw. Mają też sporo planszówek!
Kura Domowa, ul. Zwoleńska 81, Warszawa Wawer

Nutka Cafe

Dokładniej, Klub Edukacji Muzycznej DO-RE-MI-FA. Niezwykle rozśpiewane miejsce na warszawskiej Woli. Główny nacisk kładzie się tu na zajęcia umuzykalniające oraz wspieranie rozwoju dzieci w duchu Montessori. 
Nutka Cafe, ul. Obozowa 52A.

Kofifi

To miejsce zdecydowanie ma artystyczną duszę. Słynie też z zamiłowania do zwierząt. 120 metrów kwadratowych zabawy, zakamarków i kolorów. Kofifi to: kawiarnia, księgarnia, kąciki zabaw, zajęcia i urodziny dla dzieci.
Kofifi, ul. Mierosławskiego 19

Kółko i Krzyżyk

Kameralna klubo-kawiarnio-księgarnia na Żoliborzu. W Kółku odbywają się także zajęcia i urodziny dla dzieci.
Kółko i Krzyżyk, ul. Rydygiera 17, Warszawa Żoliborz

Malinowo

Kolorowa klubokawiarnia na warszawskim Bródnie oferująca całkiem dobrze rozbudowany małpi gaj, salę ćwiczeń, strefę malucha i oddzielną salę zajęć. Malinowo organizuje także urodziny.
Malinowo, ul. Kondratowicza 4

klubokawiarnie dla dzieci

Molo Kids Cafe

Przytulna i kameralna kawiarnia w sercu nowej części Wilanowa. Możecie tu skorzystać z zajęć, strefy malucha i oczywiście kawiarni. Molo organizuje także urodziny.
Molo Cafe, ul. Klimczaka 17

Pompon

Niezwykle piękna, bajkowa, nietuzinkowa przestrzeń na warszawskiej Woli. Klubokawiarnia wydzieliła specjalne strefy dla dzieci raczkujących oraz tych już bardziej aktywnych, a także biblioteczkę z książeczkami i planszówkami. Jest też atrakcja specjalna – symulator bolidu!
Pompon, ul. Młynarska 13

Polana

Wystrój wnętrza klubokawiarni przywodzi na myśl polanę w lesie. Naturalne elementy, jak żywy mech i drzewa sięgające wysokiego sufitu nadają miejscu niezwykły klimat. Dzieci ucieszy przestrzeń do zabawy z wyłącznie drewnianymi zabawkami. Organizowane są tu przeróżne zajęcia, urodziny, eventy. Ponadto Polana ma bardzo dobrze rozbudowaną ofertę gastronomiczną.
Polana, ul. Klimczaka 5, Warszawa Wilanów

Rodzinna Klubokawiarnia Praska

Miejsce prowadzone przez Fundację A.R.T. o typowo sąsiedzkim, kulturalnym charakterze. W Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej odbywa się mnóstwo zajęć, z czego sporo jest bezpłatnych, współfinansowanych przez miasto.
Rodzinna Klubokawiarnia Praska, ul. Dąbrowszczaków 8.

Słowo Daje

Kameralna księgarnia i kawiarnia zarazem. Organizują mnóstwo zajęć dla maluchów, starszaków, jak i dla rodziców.
Słowo Daje, Pasaż Ursynowski 9, Warszawa Ursynów

Qlka Cafe

Qlka oferuje najmłodszym salę zabaw oraz cały wachlarz zajęć dodatkowych, w czasie których dorośli mogą się napić kawy. W Qlce możecie też zorganizować urodziny.
Qlka Cafe, ul. Przasnyska 11, Warszawa Żoliborz.

Mam nadzieję, że nasze zestawienie będzie dla Was pomocne. Wszystkie powyższe kawiarnie oraz inne miejsca przyjazne dzieciom możecie zobaczyć na mapce poniżej. Życzę Wam miłego rodzinnego czasu! Jeśli jest jakieś miejsce, które według Was powinno się tu znaleźć, to piszcie na kontakt@dziendobrywarszawo.pl.
Ania

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here