To było chyba najbardziej wymagające zestawienie w historii bloga. Po najlepsze jagodzianki w Warszawie ustawiają się kolejki, żeby je dostać trzeba być na miejscu odpowiednio wcześnie albo zarezerwować sobie swoją porcję. No i cała ta zabawa nie jest tania, ale w końcu jagodzianki są tylko przez krótką chwilę, więc można zaszaleć. A żeby Wam trochę ułatwić sprawę zrobiłam dla Was zestawienie. Wszytskie jagodzianki z wymienionych poniżej miejsc są pyszne, dlatego podzieliłam je tylko na dwie kategorie.

Najlepsze z najlepszych, czyli jagodziankowe TOP 3

DEJ Piekarnia

najlepsze jagodzianki

Pochlebnie i Montażownia Cukiernicza połączyły siły i otworzyły piekarnię i kawiarnię na Starych Bielanach. Ich jagodzianki to przepyszne ciasto i mnóstwo jagodowego nadzienia. Cena:16 zł.
DEJ Piekarnia, ul. Płatnicza 57, Warszawa

Słodki

To już warszawski klasyk. Nieważne czy to pączki, jagodzianki czy inne słodkości, Słodki nigdy nie zawodzi. Bardzo dobre ciasto, pyszna maślana kruszonka i dużo jagód w środku. Małe w cenie 13 zł, duże 23 zł.
Słodki Słony, ul. Mokotowska 45, Warszawa

Holi Bread

Tu zjecie jagodzianki, jakie pamiętacie z dzieciństwa. Bardzo dobre ciasto i kruszonka, duża ilość jagód i stosunek ceny do jakości, który nie ma sobie równych. Cena 55 zł za kilogram (za 4 średnie jagodzianki zapłaciłam niecałe 30 zł zł).

Polecamy:

Holi Bread, Hala Mirowska, pl. Mirowski 1, stoisko nr 49

Bardzo dobre i też pełne jagód

Miss Mellow

W Miss Mellow jagodzianki również napakowane są jagodami, ciasto jest jednak trochę suche, ale sytuacje ratuje dobra kruszonka. Cena: 15 zł.
Miss Mellow, ul. Wilcza 62, Warszawa

Kukułka Cukiernia

Dobre ciasto i duża ilość kruszonki. Jagód też dużo, ale to akurat standard naszym zestawieniu 🙂 . Dla tych, którzy wolą bardziej zbite i mniej puszyste ciasto. Cena: 15 zł.
Cukiernia Kukułka, ul. Mokotowska 52

Art Bakery Żoliborz

najlepsze jagodzianki

Tym jagodziankom też nie można nic zarzucić. Dużo kruszonki, dużo nadzienia, może tylko ciasto trochę zbyt suche. Cena: 9 zł.
Art Bakery Żoliborz, ul. Rydgiera 12 lok. U11, Warszawa

Wytwórnia Chleba Rzemieślniczego

najlepsze jagodzianki

Wytwórnia to jagodziankowi debiutanci z zeszłego roku. Ich jagodzianki dostępne są w trzech sklepach na Białołęce, więc jeśli mieszkacie w okolicy to koniecznie spróbujcie. Cena: 12 zł.
Jagodzianki z Wytwórni dostępne są w : Amaltea Delikatesy, Upiekło nam się i Zielony Sklep.

Piekarnia Rano

I znowu napiszę to samo 🙂 . Dużo nadzienia, dużo kruszonki, ciasto trochę za bardzo przypieczone od spodu, ale i tak jest pysznie. Cena: 26 zł.

Piekarnia Rano, ul. Stalowa 47, Warszawa

Całą w Mące

Jagodzianki od Całej W Mące, tak jak większość wypieków stąd są mocno przypieczone i chyba przez to jagodowe nadzienie jak dla mnie trochę za bardzo się rozpływa. Cena: 23 zł.

Cała w Mące, ul. Krasińskiego 18, Warszawa

Picador Piekarnia Rzemieślnicza

Nowość w naszym zestawieniu. Dobre ciasto i duża ilość nadzienia, które niestety było chyba czymś zagęszczone i bardziej przypominało jagodową frużelinę niż świeże jagody. Cena 9,90 za sztukę.

Picador Piekarnia Rzemieślnicza, ul. Konstruktorska 9
produkty Picador również do kupienia:
1. FLORA POINT ŚWIAT ROŚLIN w Aninie
2. Plac Konstytucji 6
3. Aleja Niepodległości 142A

Dobrych jagodzianek jest na rynku coraz więcej, Wy na pewno też macie swoje typy. Podzielcie się nimi. Nie obiecuję, że spróbuję wszystkich, ale może w przyszłym roku…

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here