Kino W-Z, Klub Fugazi i Bar Wenecja. Kto z Was jeszcze to pamięta? Jeśli tak, to na pewno spodoba Wam się wystawa w Muzeum Woli Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku. A jeśli nie było Was jeszcze wtedy na świecie (a przynajmniej w Warszawie), to pewnie zainteresuje Was, jak kiedyś wyglądało to warszawskie zagłębie biurowców.

muzeum woli wystawa przemiany

Wystawa Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku

Bardzo lubię patrzeć, jak zmienia się miasto. Zresztą zdjęcia porównujące te same miejsca z przeszłości i ich obecny wygląd cieszą się zawsze ogromną popularnością, więc chyba nie jestem jedyna. Znikające fabryki, zakłady przemysłowe i małe warsztaty rzemieślnicze, które pamiętam jeszcze z dzieciństwa i powstające na ich miejscu nowoczesne biurowce i osiedla. Tak Wola wygląda teraz, chociaż ślady dawnej historii jeszcze istnieją. A w międzyczasie były jeszcze oczywiście szalone lata dziewięćdziesiąte ze swoją pstrokacizną i samowolką budowlaną (Czarny Kot to pewnie najlepszy tego przykład). Wszystko to możecie dokładnie prześledzić na wystawie.

Zobaczycie, jak zmieniał się charakter dzielnicy i jak wolski przemysł ustąpił miejsca drapaczom chmur tworzącym warszawskie „city”. Przyjrzycie się też mniej lub bardziej udanym procesom rewitalizacji, budownictwu mieszkaniowemu i nowym realizacjom.

muzeum woli wystawa przemiany

Gra w Przemiany. Interaktywne zwiedzanie rodzinne.

W każdą niedzielę, w godz. 11.00 – 15.00 możecie zarezerwować prywatne zwiedzanie rodzinne z edukatorem. Podczas spotkania zrobicie kolaż architektoniczny w stylu lat dziewięćdziesiątych i uzupełnicie kartę zadań dla spostrzegawczych. To i inne wydarzenia towarzyszące wystawie znajdziecie TUTAJ.

Wystawę zwiedzicie od czwartku do niedzieli w godzinach 11.00 – 20.00.

Polecamy:

W czwartek wstęp darmowy. W inne dni bilet normalny – 7 zł, ulgowy – 5 zł, oprowadzanie rodzinne – 14 zł. Wystawa potrwa do 11 kwietnia 2021.

Wystawa Przemiany w Muzeum Woli
ul. Srebrna 12
Warszawa

Muzea za darmo

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here