Jest takie ciasto, które piekę już od wielu, wielu lat. Przepis na nie znam z dodatku kulinarnego, który kiedyś dołączany był do Gazety Wyborczej. To ciasto to misiankowa szarlotka. I chociaż samą szarlotkę jadłam już wiele razy, to miejsce, z którego ten wypiek pochodzi, czyli Cukiernię Misianka odwiedziłam ostatnio po raz pierwszy w życiu.

misianka
Misiankowa szarlotka

Cukiernia Misianka znajduje się Parku Skaryszewskim, niedaleko Ronda Waszyngtona w małym budynku, który kiedyś był publicznym szaletem. Została otwarta 25 lat temu i od tego czasu ma swoich wiernych fanów. Ja najczęściej słyszałam o słynnej misiankowej szarlotce i o torcie ormiańskim, którego niestety nie udało mi się spróbować. No cóż, to chyba niezły pretekst, żeby wkrótce odwiedzić Misiankę jeszcze raz 😉 .

misianka
Babeczka ze słonym karmelem

W zeszłym roku otwarta została również Misianka Śródmiejska przy ulicy Grzybowskiej 4. Poza słynnymi misiankowymi wypiekami możecie tu również zjeść (lub kupić na wynos) pierogi, quiche i lasagne.

misianka
sernik wiedeński

Wystrój nie jest mocna stroną skaryszewskiej Misianki, ale przepiękne otoczenie parku to wynagradza. Można usiąść przy stoliku na zewnątrz (w środku i tak jest bardzo mało miejsca) i obserwować wiewiórki, a w lato zrobić sobie piknik na trawie. Nie dajcie się też zniechęcić papierowym talerzykom i jednorazowym sztućcom. Ciasta są tu bardzo dobre, chociaż trochę oldskulowe. Wszystkie przygotowane z tradycyjnych, naturalnych składników. Dobrego wrażenia nie zepsuła nawet naburmuszona pani za ladą, która sprawiała wrażenie, jakby pracowała w Misiance za karę. Może miała po prostu gorszy dzień?

jabłuszko z różą

Do Misianki dużo ludzi zagląda podczas spaceru z psem i właśnie dla czworonogów powstały psianki, czyli specjalne naturalne ciastka dla psów.

Polecamy:

Może wykorzystacie te ostatnie dni jesieni na spacer po Parku Skaryszewskim a żeby się rozgrzać wstąpicie do Misianki na kawę i ciastko? Więcej informacji o samym parku i propozycję trasy znajdziecie we wpisie Ani, który możecie przeczytać tutaj.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here