W sobotę, 6 listopada, o godzinie 12 na Woli otwiera się nowe miejsce aktywności lokalnej – Współdzielnik.

To wspólna inicjatywa Wolskiego Centrum Kultury i centrum handlowego Wola Park. Mieszkańcy Woli ( i nie tylko) będą mogli się tam spotykać, spędzać wolny czas oraz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności związane z życiem w duchu świadomej konsumpcji i zero waste. Organizatorom zależy, by w działalność nowego miejsca zaangażować różnorodne grupy – od młodzieży, przez rodziny z dziećmi, po seniorów i seniorki.

Warsztat naprawczy, sanatorium dla roślin i strefa relaksu

We Współdzielniku będzie funkcjonował darmowy sklep, jadłodzielnia, sala warsztatowa, warsztat naprawczy, sanatorium dla roślin i strefa relaksu.

W sklepie zgodnie z ideą ekonomii obiegu zamkniętego każdy będzie mógł przynieść niepotrzebne rzeczy i zabrać to, co może mu się przydać. W lodówkach i szafkach Jadłodzielni będzie można dzielić się jedzeniem i ratować produkty spożywcze przed zmarnowaniem.

W sali warsztatowej będą się odbywały spotkania i warsztaty edukacyjne wokół budowania świadomości ekologicznej i klimatycznej, w tym szeroko pojętego zero waste.

Polecamy:

Warsztat naprawczy to stanowisko, przy którym będzie można naprawić sprzęty codziennego użytku np. odnowić krzesło czy usunąć drobną usterkę w mikserze.

W sanatorium dla roślin będzie można zaopiekować się roślinami doniczkowymi lub oddać te z którymi sobie nie radzimy, aby znalazły nowych właścicieli.

Strefa relaksu to miejsce wyposażone w wygodne meble, w którym można zrobić sobie przerwę od załatwiania spraw i odpocząć od zgiełku miasta.

Rośliny, recykling i ekologia

Zgodnie z ideą ekologii, która przyświecała Współdzielnikowi, podczas projektowania przestrzeni ograniczono wykorzystanie tworzyw sztucznych. Zamiast tego zastosowano materiały pochodzące z recyklingu, ograniczono też liczbę urządzeń elektrycznych. W przestrzeni znajduje się dużo roślin (a także niezbędne do ich utrzymania oświetlenie led oraz nawilżacze powietrza).

Atrakcje na otwarcie

W związku z otwarciem na wszystkich gości odwiedzających Współdzielnik czeka jutro mnóstwo atrakcji. M. in. porady roślinne, konsultacje że specjalistami od napraw RTV i AGD, tworzenie biżuterii że skrawków ubrań oraz poczęstunek od Słusznej Strawy i Foodsharing Warszawa. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Współdzielnik będzie funkcjonował na pierwszym piętrze Wola Parku (na przeciwko Media Expert).

Współdzielnik, Wola Park 1 piętro
Górczewska 124, Warszawa

miejsce aktywności lokalnej współdzielnik

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here