Do meczu Polaków coraz bliżej, przygotowałam więc dla Was zestawienie miejsc, w których można obejrzeć mecze naszej reprezentacji i całą resztę rozgrywek. Jeśli podobnie jak ja, od kibicowania ze swojej kanapy wolicie przeżywanie emocji w większym gronie, to zapraszam Was do mojego zestawienia. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. 🙂

Na początek krótka, prywatna historia. 😉

Mój pierwszy mecz piłki nożnej oglądałam jako kilkuletnia dziewczynka. Pamiętam to do dzisiaj – wakacje, ośrodek wczasowy w lesie, w świetlicy jedyny telewizor w promieniu 20 kilometrów, na sali sami mężczyźni i wśród nich ja z moim dziadkiem. 😉 Nie trzeba mnie było zabierać tam na siłę. Uwielbiałam oglądać te mecze. Do dzisiaj pamiętam z tamtego Mundialu, że wszyscy naokoło się dużo cieszyli, ale potem dużo smucili. 😉 Te mecze, które pamiętam z dzieciństwa to Mistrzostwa Świata w Meksyku z 1986 roku, czyli schyłek dobrych czasów w polskiej piłce nożnej. Nasi piłkarze dotarli wtedy do 1/8 finału. Dzięki dziadkowi stałam się zagorzałym kibicem polskiej reprezentacji. Dziadek nauczył mnie też podstawowych zasad gry. Co to jest spalony wiedziałam już jako 6-letnia dziewczynka. 😉 A potem… Och, ile przez kolejne lata było rozczarowań, przyszły też chwile zwątpienia. Od czasów tej świetlicy zostało mi jedno, uwielbiam oglądać mecze poza domem, w większej grupie. Może część z Was też tak ma i przyda się Wam moje zestawienie miejsc, w których możecie obejrzeć mundial. Jeśli wiecie o jakiś dodatkowych miejscówkach, których nie ma w tym zestawieniu, to koniecznie dajcie znać w komentarzu. Dopiszę je do listy.

Zestawienie podzieliłam na dwie części. Najpierw duże strefy kibica, a potem wszystkie mniejsze i większe lokale.

 STREFY KIBICA 

Zacznijmy od miejsc, w których obejrzycie mecze w sporej grupie lub nawet w niezłym tłumie. 😉

Strefa Kibica na Pradze-Północ

ul. Kawęczyńska 44 (Stadion DOSiR)

Strefa funkcjonuje przez cały czas trwania mistrzostw, w godzinach 13.00-23.00. Wstęp do strefy jest darmowy. Oprócz oglądania samych meczów, w strefie czekają na Was też dodatkowe atrakcje: zabawy sportowe, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, warsztaty (podczas których będzie można stworzyć instrumenty do kibicowania), pokazy filmów o tematyce sportowej i mini turnieje piłki nożnej. Na miejscu będzie można też coś zjeść. Więcej informacji o strefie TUTAJ

Strefa Kibica na Pradze-Południe

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (obok CH Promenada)

Strefa południowopraska również będzie działać przez całe mistrzostwa, w godzinach 12.00-22.00. Wstęp do strefy jest bezpłatny. Pamiętajcie, że na jej teren nie można wnosić swoich napojów i jedzenia (na miejscu można kupić kiełbaski, popcorn, lody i napoje). Mecze można oglądać na sporym telebimie (ma 40 m2). Oprócz oglądania meczy, w strefie możecie również wziąć udział w różnych animacjach, posłuchać koncertów czy pobawić się w różne okołopiłkarskie gry. Na dzieci na miejscu czeka strefa dmuchanych atrakcji i interaktywny teatr.

PGE Narodowy

Al. Poniatowskiego

Na początek dwie ważne informacje. Pierwsza – strefa otwarta jest tylko jednorazowo, na mecz Polaków z Senegalem, 19 czerwca. I druga – wejście do tej strefy kibica jest płatne. Bilety, w zależności od strefy kosztują od 10 do 30 zł – no chyba, że chcielibyście zaszaleć w strefie VIP, za 369 zł. 😉 A teraz o samej strefie. Jest ogromna – zmieści się w niej 70 tys. osób, choć wątpię, żeby udało się taką liczbę miejsc zapełnić. Na płycie staną aż 4 telebimy każdy o wymiarach 16 na 9 m. Bramy stadionu będą otwarte już od 14.30, do godz. 17.00 zaplanowane są gry, zabawy i występy. Na miejscu będzie można kupić zapiekanki, hot-dogi i napoje.

 LOKALE 

A teraz pora na mniejsze strefy kibica. Podzwoniłam do knajp, barów i restauracji. Poszperałam na ich stronach internetowych. Niżej lista miejsc, które będą u siebie transmitowały mecze.

Ważna informacja: w części lokali na poszczególne mecze nie ma już miejsc, w części zostały już tylko pojedyncze wolne stoliki. Koniecznie zadzwońcie więc wcześniej, żeby dowiedzieć się, jak wygląda aktualna sytuacja. Ja zbierałam informacje 18 czerwca i na ten dzień są aktualne.

 PRAGA-PÓŁNOC 

Pierwsza liga

ul. Jagiellońska 26

Tutaj możecie obejrzeć mecz w luksusowych warunkach. W lokalu jest 8 telewizorów i duży ekran z projektorem. W menu przekąski, pizza, kuchnia polska. Jeśli chcecie zarezerwować miejsce dzwońcie: 22 343 03 45.

Hulakula

ul. Jagiellońska 82b

Na początek ważna informacja. Meczu Polaków 19 czerwca tu nie obejrzycie. Dodatkowo musicie pamiętać, że na transmisje w piątki i w soboty po godz. 20:00 wstęp mają tylko osoby pełnoletnie. W Hulakula oprócz transmisji zaplanowano też specjalną oprawę lokalu oraz dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Rezerwacja miejsc pod tel: 22 182 80 00 lub 669 001 001.

Bazar Klub

ul. Jagiellońska 13

W okolicach Starej Pragi na kibicowanie zaprasza Was Bazar Klub z Jagiellońskiej. Uwaga, wejście do strefy kibica, tylko po wcześniejszej rezerwacji. tel: 512-310-557

Mucha nie siada

ul. Ząbkowska 38

A to miejscówka dla osób z okolicy Szmulek. W Musze będzie sporej wielkości ekran, który ma być umieszczony na jednej ze ścian. Miejsc rezerwować nie trzeba, ale jeśli chcecie obejrzeć mecz tutaj, to lepiej zróbcie rezerwację, bo lokal jest mały i może być problem ze znalezieniem czegoś wolnego. Numer do rezerwacji: 501 620 669.

 SASKA KĘPA 

Maska

ul. Obrońców 12a

Do tego miejsca mam ogromny sentyment. To tutaj oglądałam niesamowicie stresujące mecze Polaków podczas Euro 2016. Ich wygraną w karnych ze Szwajcarią (jaka to była radość), a potem przegraną z Portugalią (tu z kolei zapadła cisza). No dobra, karnych to bardziej nie oglądałam niż oglądałam, nie było to na moje nerwy. 😉 Do dzisiaj pamiętam niesamowitą atmosferę małej, spokojnej uliczki, na której w czasie meczu tyle się działo. Chętnych na oglądanie właśnie tutaj jest sporo więc lepiej zarezerwujcie miejsce (tel: 535 264 333).

The Bell

ul. Zwycięzców 21

W The Bell zapraszają na ogrodową wersję strefy kibica. W ogrodzie restauracji, na tyłach kamienicy przygotowano miejsce dla 50 osób. Mecz obejrzycie na ekranie 60’. Do tego specjalnie nagłośnienie 3D i specjalnie piłkarskie menu. Rezerwacje: 533 210 222

OSP Saska Kępa

ul. Walecznych 84

Kolejne miejsce cieszące się dużą  popularnością. W tej pizzerii na mecz 19 czerwca nie ma już miejsc więc jeśli chcielibyście zobaczyć tutaj jakiś inny mecz Polaków, to koniecznie zróbcie rezerwację (tel: 667 030 803). Na miejscu można oglądać wszystkie mundialowe mecze, ale to podczas tych najważniejszych, z udziałem Polaków wykorzystywane są wszystkie siły OSP: mecze wyświetlane są wtedy w dwóch salach i w ogródku. 😉

Klubokawiarnia Towarzyska

ul. Zwycięzców 49

Towarzyska, to może niewielki lokal, ale bardzo popularny w czasie mundialowego kibicowania. Jeśli to właśnie tutaj chcecie obejrzeć któryś z meczów Polaków, to koniecznie zróbcie wcześniejszą rezerwację (tel: 602 640 373 lub 22 270 21 79).

Biała – zjedz i wypij

Ul. Francuska 2

Biała wyświetla mecze na rzutniku. W zależności od pory dnia i pogody – w ogrodzie lub na górnym piętrze. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc, ale na mecze Polaków lepiej taką rezerwację zrobić (nr telefonu: 881 917 618).

Bella Napoli

Ul. Francuska 18

W Bella Napoli możecie pokibicować przy włoskiej pizzy. Mecze wyświetlane są we wnętrzu restauracji na telewizorze. Na mecze Polaków koniecznie zróbcie wcześniejszą rezerwację (tel. 22 675 60 20).

Italiana

ul. Francuska 44

Italiana wyświetla wszystkie mecze. Te, w których nie występują Polacy pokazywane są na zwyczajnych telewizorach w środku. Mecze polskiej reprezentacji będą pokazywane na dużych ekranach w ogródku, przed lokalem. Rezerwacja nie jest konieczna, ale w przypadku meczów Polaków bardzo wskazana 😉 (tel: 22 465 81 83).

KAMIONEK

Drukarnia

W okolicach Kamionka na kibicowanie zaprasza Klub Drukarnia. Na miejscu czekać będzie na Was spory ekran i specjalne mundialowe promocje. Telefon do rezerwacji: 22 412 06 06.

 GOCŁAW 

Krafty i Meaty (dawny Makroklimat)

ul. Jugosłowiańska 15

Propozycja dla mieszkańców Gocławia. W miejscu gdzie jeszcze niedawno działał Makroklimat właśnie pojawiła się nawa knajpa „Krafty i Meaty” Jeśli chcielibyście obejrzeć tutaj któryś z meczów, to koniecznie zarezerwujcie wcześniej stolik. Na mecz 19 czerwca już nie ma miejsc. Telefon: 505 342 940.

Balaton Cafe

Park nad Balatonem

Oglądanie meczów w parku, a do tego nad jeziorkiem? Brzmi całkiem fajnie, prawda? Stoliki w Balaton Cafe rezerwujcie tutaj: 663 566 220.

8 My Kwadrat

ul. Bora Komorowskiego 56a

Kolejne gocławskie miejsce, w którym możecie obejrzeć mundial. Mecze wyświetlane są na rzutniku. Miejsca tutaj szybko się kończą więc lepiej je wcześniej zarezerwujcie (tel: 22 121 04 03). Na mecze Polaków zostały już pojedyncze miejsca.

Pub Jk

ul. Fieldorfa 39

Jeśli lubicie klimat pubu, to wpadnijcie tutaj. Mecze wyświetlane są na rzutniku. Telefon do rezerwacji: 22 671 54 59

7 Street Bar&Grill

W knajpie zamontowane są 2 telewizory, na których będą puszczane mecze. 7 Street znajduje się tuż obok strefy kibica więc pewnie wybierając to miejsce będziecie mieć łączone kibicowanie – trochę z tymi co będą w knajpie, ale jednak bardziej z tymi, którzy wybiorą strefę kibica na zewnątrz. Ale może to wyjść bardzo fajnie. 🙂 Stoliki rezerwujcie tutaj :22 693 03 17.

Pizzeria Stopiątka

ul. Rechniewskiego 13

Pizzeria znajduje się w okolicach strefy kibica, na pewno będzie więc głośno. Stoliki możecie rezerwować tutaj: 728 105 728.

 GROCHÓW 

147 Break

ul. Zamieniecka 80

W tym miejscu traficie na sporą i naprawdę nieźle zorganizowaną strefę kibica. 147 Break to klub bilardowy, w którym na co dzień transmitowane są różne wydarzenia sportowe. Klub jest więc dobrze przygotowany na nadchodzące mistrzostwa. Będą 2 duże ekrany i kilka telewizorów, a do tego sporo dodatkowych atrakcji: konkurs na typowanie wyników, konkurs na najfajniejszego kibica i turniej gry „Polska Gola” (jeśli chcecie wziąć udział w dodatkowych atrakcjach wpadnijcie wcześniej). Na miejscu można kupić napoje i przekąski. Rezerwacje: 22 400 30 22.

Wspólny Mianownik

ul. Ostrobramska 126

Jeśli lubicie połączenie naleśników z meczami albo po prostu jesteście z okolic ul. Ostrobramskiej i szukacie miejsca, gdzie można obejrzeć mecze, to wpadnijcie do Wspólnego Mianownika. I lepiej zarezerwujcie stolik 😉 (tel. 789 439 091).

Stacja Grochów

ul. Grochowska 178/184

Na Grochowskiej obejrzycie mecze w całkiem niezłym towarzystwie piw rzemieślniczych. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem: 22 612 16 43.

Biesiadowo

ul. Łukowska 1

Jeśli lubicie oglądać mecze w towarzystwie pizzy, to rezerwujcie miejsca tutaj. Telefon: 22 241 31 93.

Antonio Pizza & Pasta

ul. Majdańska 7

Kolejna propozycja na kibicowanie z pizzą. Telefon do rezerwacji: 22 498 70 07

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here