img_2113

Słyszeliście o Matplanecie?  To taka kreatywna szkoła matematyki, logiki i programowania dla dzieciaków. Zarówno tych super matematycznie uzdolnionych i pełnych pasji, jak i tych znużonych i zniechęconych szkolnym systemem nauczania. Dzieciaki uczą się tu matematyki i logiki twórczą metodą  rozwiązywania problemów na podstawie programów Math Circle z Uniwersytetu Harvarda w USA.  Mają szansę poznać matematykę jako coś rzeczywistego, a każde zajęcia to dla nich niezwykła przygoda i zabawa.

Matplaneta działa już w kilkudziesięciu placówkach w Polsce,
a 12 września otwierają się również na naszym Mokotowie, przy ul. Rostafińskich 1. 

dsc_2125

Co konkretnie i dla kogo?

Zajęcia z matematyki i logiki

Przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-12 lat. Zajęcia zaczynają się od zadania praktycznego problemu, na który odpowiedź może dać matematyka. Problem analizowany jest w grupie , a dzieci same dochodzą do sposobu rozwiązania go. Każde dziecko ma prawo wypowiedzieć się i szukać własnej drogi dojścia do rozwiązania. Prowadzący zajęcia jest mentorem, który ma zadanie kierować myśli dzieci w odpowiednim kierunku, ale nie podpowiadać gotowych schematów rozwiązania i wyniku. Każdy jest wysłuchany, bo przede wszystkim liczy się proces myślowy.

Są to zajęcia dla dzieci z pasją, które będą mogły rozwijać swoje zainteresowania w kierunku matematyki oraz dla dzieci, które są znużone bądź zniechęcone „szkolną” matematyką i  tradycyjnym formami nauczania i chcą odnaleźć się z powrotem w tej dziedzinie przy wykorzystaniu nowatorskich rozwiązań. Program jest elastyczny – umożliwia dostosowanie do poziomu zaangażowania i zaawansowania dzieci, jak również wybór obszarów matematyki zgodnie z zainteresowaniem dzieci.

img_2139

Zajęcia z programowania

Dla dzieci w wieku 4-14 lat. Na tych zajęciach dzieciaki uczą się skutecznej komunikacji z komputerem, tworzenia własnych aplikacji i gier. Komunikacja z komputerem uczy skrajnej logiki, komputer nie wykona żadnej czynności, dopóki mu bardzo dokładnie i logicznie nie wytłumaczymy , o co nam chodzi i do tego w języku zrozumiałym dla niego.

Warsztaty z robotami Lego

Spotkania z robotami to wspaniała przygoda dla każdego młodego odkrywcy. Zajęcia odbywają się w małych grupach, a dzieci pracują w dwuosobowych zespołach i dobrze się bawią, jednocześnie ucząc się pracy w grupie.

img_2316

Dlaczego warto?

Bo matematyka jest wszędzie! W dzisiejszym świecie umiejętności matematyczne są podstawą, bez której trudno wyobrazić sobie sukces nie tylko w zawodzie inżyniera, czy księgowego, ale także tych, które jeszcze niedawno w ogóle z matematyką się nie wiązały. Dość powiedzieć, że najbardziej poszukiwani prawnicy, to ci, którzy świetnie znają się na liczbach, podobnie architekci, czy lekarze, biolodzy, psychologowie, których praca coraz częściej opierać się będzie o analizy tzw. „big data”.

Dzięki na zajęciach w Matplanecie uczą się matematyki szybciej – sześciolatkowie dodają ułamki, ośmiolatkowie przerabiają geometrię i koncepcję liczb zespolonych – a wiedzę tę przyswajają zupełnie intuicyjnie, przez jej aplikację do rozwiązania zadanych przez nauczycieli problemów.

mat

A teraz uwaga – najlepsze!

Centrum Edukacyjne na Mokotowie rusza 12 września.

Zaczynają od BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ POKAZOWYCH,
na które można się zapisać poprzez stronę internetową lub telefonicznie.

Zapisy pod tym linkiem:
http://matplaneta.pl/dni_zapisy/public/zajecia_pokazowe_mokotow

Myślę, że naprawdę warto spróbować 🙂

[spider_facebook id=”1″]

Acha, jeszcze jedno.  Kto z Twoich znajomych mógłby być zainteresowany tą informacją?
Przygotowałam magiczne  guziczki ułatwiające podzielenie się tym postem:

[sgmb id=”1″]

[mapsmarker marker=”65″]

Post powstał we współpracy DzienDobryMokotow.pl z Matplaneta S.A.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here