marzec w Warszawie

To już pewne. Wiosna jest coraz bliżej. Nawet jeśli zdarzą się jeszcze chłodniejsze to już nic jej nie zatrzyma. Już czuć ją w powietrzu. Coraz głośniej śpiewają ptaki, a na drzewach pojawiają się, na razie nieśmiało, pierwsze pączki. Większość z Was pewnie już nie może się doczekać, kiedy wiosna zawita do nas na dobre, a świat naokoło stanie się zielony i o wiele weselszy. Mam dla Was, jak co miesiąc, pięć propozycji, aby to czekanie na wiosnę było jeszcze przyjemniejsze. Oto one:

Zróbcie sobie wiosnę w domu

marzec w Warszawie
Zdjęcie: Pixabay

Nie możecie się doczekać, kiedy wszystko naokoło się zazieleni? Weźcie sprawy w swoje ręce i zacznijcie od własnego mieszkania. Zajrzyjcie do Domu Roślin, czyli sklepu ogrodniczego na Żoliborzu, w którym znajdziecie podobno najpiękniejsze rośliny w Warszawie. Większość z nich wcale nie jest trudna w obsłudze, więc jeśli tak jak ja macie problem z wyhodowaniem rzeżuchy, to jest dla Was szansa. Na miejscu, przy kawie, możecie też dostać fachową poradę dotyczącą hodowli różnych roślin.

Dom Roślin

ul. Krasińskiego 18, róg Suzina, Warszawa

Zrelaksujcie się w pachnącej ziołami herbaciarni

marzec w warszawie

Pijalnia Ziół Dary Natury to spokojne i pachnące ziołami miejsce w samym centrum Warszawy. Jeśli chcecie na chwilę uciec od zgiełku miasta i zrelaksować się wśród bukietów suszonych ziół i kwiatów, to koniecznie tu zajrzyjcie. Więcej o Pijalni Ziół Dary Natury przeczytacie w tym wpisie.

Polecamy:

Pijalnia Ziół Dary Natury

ul. Mokotowska 19 (wejście od Marszałkowskiej), Warszawa

Wyruszcie na poszukiwanie wiosny w ogrodzie botanicznym w Powsinie

marzec w warszawie
zdjęcie: pixabay

Teraz macie szanse znaleźć ją nie tylko w oranżerii, o której Ania pisała tutaj, ale też na zewnątrz. W ogrodzie pojawiają się już przebiśniegi i inne wczesnowiosenne rośliny. A po spacerze oczywiście obowiązkowo zjedzcie zasłużony deser w Cafe Ogród.

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie

ul. Prawdziwka 16, Warszawa

Zaplanujcie wakacyjne podróże obserwując samoloty na Okęciu

marzec w Warszawie

Przedwiośnie to doskonały moment na to, żeby zacząć planować wakacje, a przynajmniej o nich pomarzyć. Chyba nie ma na to lepszego miejsca niż Spotters Hill na Okęciu, o którym pisała Ania w tym wpisie.

Zjedzcie pyszny deser bez wyrzutów sumienia w Chudym Ciachu

marzec w Warszawie

Po karnawałowych szaleństwach, Tłustych czwartkach i ostatkach czas trochę przystopować. Zwłaszcza jeśli marzycie o ciepłych krajach i nadmorskich destynacjach (w końcu trzeba się jakoś wbić w te plażowe stroje 😉 ). Mam dla was jednak dobrą wiadomość. Jeszcze nie wszystko stracone. Jest w Warszawie miejsce, gdzie można zjeść naprawdę ogromny deser bez wyrzutów sumienia. To miejsce to Chude Ciacho, gdzie kupicie freakshake’i, gofry i naleśniki w zdrowszej wersji. Na odtłuszczonym mleku, słodzone erytrolem, na mące owsianej, kasztanowej lub ryżowej.

Chude Ciacho

ul. Andersa 33, Warszawa

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here