maj w Warszawie

Wiosna rozgościła się już na dobre. Świat jest zielony i słoneczny, a Was pewnie roznosi energia i zastanawiacie się, jak można miło spędzić ten majowy czas. I chociaż tegoroczny maj w Warszawie jest inny niż wszystkie do tej pory, to nie dajemy się i mimo wszystkich obostrzeń, zakazów i reżimów sanitarnych cieszymy się wiosną. Jak to zrobić?

Sprawdźcie czy bez na Saskiej Kępie pachnie, jak w piosence

maj w warszawie

Bo jeśli jest maj, to musi być i Saska Kępa i „szalony, zielony bez”. Czy rzeczywiście Saska Kępa pachnie tak, jak w piosence Agnieszki Osieckiej? Sprawdźcie sami i skorzystajcie z naszego przewodnika po ulicy Francuskiej. Na pewno miło spędzicie czas. A może się rozkręcicie i postanowicie pospacerować innymi warszawskimi ulicami? Pamiętajcie tylko o obowiązku noszenia masek i o zachowaniu bezpiecznej odległości.

Zróbcie sobie piknik

Majowe weekendy to świetny czas na piknik. Jest pandemia? Zorganizujcie piknik na balkonie, we własnym ogródku albo po prostu na dywanie w salonie (wtedy nie przeszkodzi Wam żadne załamanie pogody). Przygotujcie ulubione jedzenie (wcale nie musi być to nic wyszukanego), zabierzcie kocyk, książkę i planszówki. Nie zapomnijcie też o dobrym humorze.

Zjedzcie szparagi

maj w Warszawie

Spieszcie się bo sezon na te warzywa jest bardzo krótki. Najlepsze są oczywiście szparagi prosto z pola a takie możecie kupić w Warszawie w Gospodarstwie Majlertów, o którym przeczytacie tutaj.

Powieście plakat

W maju obchodzimy Światowy Dzień Wolności Prasy. Z tej okazji grupa Loesje zaprasza Was do wzięcia udziału w Światowym Dniu Plakatowania i rozprzestrzeniania tematycznych plakatów. Można je pobrać tutaj.

Polecamy:

Zaopiekujcie się drzewem

W maju tradycyjnie w Warszawie ruszały darmowe przeprawy promowe przez Wisłę. W tym roku z powodu suszy promy mogą w ogóle nie pływać. Pojawiły się apele o oszczędzanie wody, niepodlewanie i niekoszenie trawników i pojenie ptaków i owadów. O tym, jak możecie pomóc w czasie suszy przeczytacie tutaj. Na jednym z warszawskich osiedli pojawił się również taki apel:

Może rozkręcicie taką akcję w waszym sąsiedztwie?

maj w Warszawie

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here