maj w Warszawie

Wiosna rozgościła się już na dobre. Świat jest zielony i słoneczny, a Was pewnie roznosi energia i zastanawiacie się, jak można by miło spędzić ten majowy czas. Jak co miesiąc mamy dla Was kilka propozycji.

Sprawdźcie czy bez na Saskiej Kępie pachnie, jak w piosence

maj w warszawie

Bo jeśli jest maj, to musi być i Saska Kępa i „szalony, zielony bez”. Czy rzeczywiście Saska Kępa pachnie tak, jak w piosence Agnieszki Osieckiej? Sprawdźcie sami i skorzystajcie z naszego przewodnika po ulicy Francuskiej. Na pewno miło spędzicie czas. A może się rozkręcicie i postanowicie pospacerować innymi warszawskimi ulicami?

Zróbcie sobie piknik

plaże w Warszawie

Majowe weekendy to świetny czas na piknik. Spakujcie trochę jedzenia (wcale nie musi być to nic wyszukanego), zabierzcie kocyk, piłkę, paletki do badmintona albo bule. Nie zapomnijcie też o dobrym humorze i fajnym towarzystwie i zorganizujcie piknik na którejś z warszawskich plaż albo w jednym z warszawskich parków po prawej lub po lewej stronie Wisły.

Zjedzcie szparagi

maj w Warszawie

Spieszcie się bo sezon na te warzywa jest bardzo krótki. Najlepsze są oczywiście szparagi prosto z pola a takie możecie kupić w Warszawie w Gospodarstwie Majlertów, o którym przeczytacie tutaj.

Pojedźcie na małe wakacje

maj w warszawie

Nie trzeba od razu wyjeżdżać nie wiadomo jak daleko. Wystarczy oddalić się trochę od Warszawy i już możecie poczuć się, jak na wakacjach. Polecamy np. Pomiechówek z plażą nad Wkrą i Parkiem Dolina Wkry, w którym możecie pospacerować w koronach drzew, odpocząć na łące motyli albo przy stołach w kształcie łodzi. W Pomiechówku możecie też wynająć kajaki. Więcej informacji o tym miejscu znajdziecie tutaj.

Przepłyńcie Wisłę

maj w warszawie

W maju tradycyjnie już ruszają darmowe przeprawy promowe przez Wisłę. Jest ich kilka w różnych miejscach Warszawy. Dokładny opis znajdziecie tutaj. Fajnie jest połączyć taką przeprawę z wycieczką rowerową i odwiedzić np. Park Młociński albo białołęcką plażę.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here