luty w Warszawie

Luty to już właściwie końcówka zimy, ale wciąż jeszcze jest chłodno i ciemno. To też najkrótszy miesiąc w roku, a obiecujemy, że z naszymi pomysłami upłynie Wam naprawdę szybko i ciekawie. Zanim się obejrzycie już będzie marzec i pierwsze oznaki wiosny. Oto nasze propozycje na luty w Warszawie:

1. Poczujcie klimat przedwojennej Warszawy w Fotoplastikonie

luty w Warszawie

To nasza turystyczna perełka i unikat na skalę europejską. Znajduje się w przedwojennej kamienicy i działa już od ponad stu lat. Więcej na jego temat przeczytacie tutaj. 

2. Wyobraźcie sobie, jak wyglądała rozświetlona Warszawa w Muzeum Neonów

luty w Warszawie

Warszawa była kiedyś prawdziwą stolicą neonów. Dziś próżno ich szukać na warszawskich ulicach, ale jest miejsce, w którym możecie obejrzeć te neony, które udało się uratować i odnowić. To Muzeum Neonów na terenie Soho Factory przy ulicy Mińskiej 25. Więcej o samym muzeum i jego zbiorach przeczytacie tutaj.

3. Przetestujcie najlepsze ciastka w Warszawie

cukiernie warszawa

Babeczki, tarteletki, bezy, serniki i oczywiście pączki. W karnawale nie może przecież zabraknąć tych ostatnich. Gdzie zjeść najlepszy deser w Warszawie? Sprawdźcie tutaj.

4. Świętujcie koniec karnawału w ukrytych barach

zdjęcie: Pixabay

Pierwsze ukryte bary powstały w Stanach Zjednoczonych w czasie prohibicji. Te współczesne są oczywiście jak najbardziej legalne, ale cała zabawa polega na tym, że trudno je znaleźć. Nie mają szyldów nad wejściem a żeby się do nich dostać często trzeba się nieźle naszukać. Czasami trzeba zadzwonić pod podany numer, by dostać odpowiednie wskazówki, czasami poznać specjalne hasło a czasami po prostu otworzyć odpowiednie, zupełnie niepozorne drzwi starej kamienicy. Podoba Wam się taki pomysł? Szukajcie więc takich miejsc jak Weles Bar, 6 Cocktails, Gabinet czy El Koktel.

Polecamy:

5. Celebrujcie Walentynki w najmniejszym kinie w Warszawie

Zdjęcie: Pixabay

To kino ma tylko dwie małe sale (każda na około 30 osób). Jest kameralnie i nastrojowo. Nie zjecie tu popcornu i nie napijecie się coli. Możecie za to obejrzeć seans filmowy sącząc czerwone wino. Prawda, że to doskonałe i nietuzinkowe miejsce na walentynkową randkę? Zresztą niezależnie od tego, jaki jest Wasz stosunek do Walentynek, Kino Amondo to miejsce warte odwiedzenia. Repertuar dobierany jest przez prawdziwych pasjonatów i znawców kina, a większość pokazów poprzedzona jest krótkim wstępem eksperta.

luty w Warszawie

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here