GDZIE POJEŹDZIMY NA ŁYŻWACH NA PRADZE W SEZONIE 2016/2017?

0
81

Sezon łyżwowy w pełni. Ja sama wprawdzie omijam lodowiska szerokim łukiem (po wejściu na lód stopy zawsze mi się niebezpiecznie rozjeżdżają), ale zrobiłam dla Was przegląd praskich lodowisk, działających w tym sezonie zimowym. Na Pradze możemy wybierać wśród 4 miejscówek – począwszy od małego lodowiska na Gocławiu, przez średniej wielkości na Saskiej Kępie i Pradze-Północ, aż do trzy-taflowego lodowiska na Stadionie Narodowym.

 

LODOWISKO PRZY CH PROMENADA (GOCŁAW)

Lodowisko mieści się na tyłach Centrum Handlowego Promenada, od strony ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Jest raczej nieduże, ale za każdym razem gdy przechodzę obok nie widzę tam dużego tłumu więc jeździ się raczej przyjemnie. Dużym jego plusem jest fakt, że bezpłatne jest zarówno samo lodowisko, jak i wypożyczenie łyżew. Obok lodowiska stoją dwie budki z jedzeniem, można więc zrobić sobie przerwę na coś ciepłego. Z ciekawostek – jest to jedno z ostatnich miejsc w Warszawie, gdzie czekając na wiosnę można jeszcze poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia – obok lodowiska stoi pięknie przystrojona, świąteczna choinka ;).

Adres: Centrum Handlowe Promenada, przy wejściu od strony ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Godziny otwarcia: poniedziałek czwartek 10-22, piątek-sobota, 10-24, niedziela 10-20 (przerwa techniczna w godz. 14.30-15.00)

Cena: lodowisko i wypożyczenie łyżew bezpłatne

 

LODOWISKO PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 37 (SASKA KĘPA)

Lodowisko w tygodniu przez część dnia otwarte jest jedynie dla zorganizowanych grup szkolnych, ale w godzinach 16-20 może tam wejść każdy. W weekend nie ma już takich ograniczeń, jeździć można cały dzień (z przerwą techniczną w godzinach 15-16). Jeśli mamy swoje łyżwy, to za jazdę nic nie zapłacimy, jeśli chcemy je wypożyczyć na miejscu, to będzie nas to kosztowało 6 zł. Plusem lodowiska jest to, że mieści się w namiocie, nie musimy więc uzależniać jazdy od warunków pogodowych.

Adres: Al. Stanów Zjednoczonych 24 (wejście od strony ul. Urugwajskiej)

Godziny otwarcia: w tygodniu 16-20, w weekend 9-20 (przerwa techniczna w godz. 15-16)

Cena: bezpłatne lodowisko, wypożyczenie łyżew 6 zł

 

LODOWISKO NAMYSŁOWSKA (PRAGA-PÓŁNOC)

Całkiem spore lodowisko, mieszczące się przy basenach na Namysłowskiej. Bilet normalny kosztuje 9 zł (8 zł z Kartą Warszawiaka), ulgowy 7 zł (6 zł z Kartą Młodego Warszawiaka). Na miejscu można wypożyczyć łyżwy (6 zł za godzinę), kask (2 zł), a nawet kupić skarpety (1 zł) ;). Lodowisko mieści się w namiocie więc ewentualny deszcz, wiatr czy śnieg nie będą nam przeszkadzały w jeździe.

Ale… jest niestety ale. Tak jak samo lodowisko prezentuje się całkiem dobrze, tak okolica nie wygląda najlepiej. Dojście w ogóle nie jest oznaczone, żeby się dostać do namiotu trzeba przejść spory kawałek w dosyć nieciekawej okolicy, przez bramę parkingu, dwie stare furtki, zniszczony chodnik, pod dziwnymi łukami, na których farba pamięta pewnie jeszcze czasy otwarcia basenów. Tuż obok odbywa się spory bazar i na placu pełno jest pudeł i śmieci. Obiekt zarządzany jest przez miasto, jak dla mnie bardzo słabo zarządzany.

Adres: Namysłowska 8 (na tyłach basenów, przy bazarze Namysłowska)

Godziny otwarcia: 10- 13, 14-17, 18- 21 lub 10:00 – 14:00, 15:00– 20:00.

Ceny: bilet normalny kosztuje 9 zł (8 zł z Kartą Warszawiaka), ulgowy 7 zł (6 zł z Kartą Młodego Warszawiaka), wypożyczenie łyżew 6 zł

 

LODOWISKO NA STADIONIE NARODOWYM

Tutaj macie do dyspozycji aż 3 lodowiska o łącznej powierzchni prawie 5 tys. m2. Czyli całkiem spora powierzchnia. Niestety za taki metraż trzeba też odpowiednio zapłacić. Bilety kosztują 10-16 złotych. Wypożyczenie łyżew to kolejne 10 zł. Jeśli na miejsce jedziecie samochodem to do ceny musicie dodać minimum 10 złotych za parking. Plusem lodowiska są godziny otwarcia. Jeśli lubicie nocną jazdę to w piątek, sobotę i niedzielę pojeździcie tutaj aż do północy. W przerwie jazdy możecie ocieplić się w specjalnym ogrzewanym namiocie lub kupić coś do jedzenia/picia w jednym z kilku domków ulokowanych na płycie. Jedzenie jest dosyć smaczne, każdy domek ma swój kulinarny temat przewodni, niestety najtaniej nie jest, dla przykładu za gofra z bitą śmietaną i dżemem zapłacicie 13 zł. Wybierając się na lodowisko weźcie pod uwagę, że wejścia na taflę są w tzw. „slotach”, czyli o konkretnych godzinach – można je sprawdzić na stronie internetowej lodowiska, jedna tura trwa 75 minut.

Zimowy NarodowyAdres: Stadion Narodowy, wejście od strony Al. Zielenieckiej

Godziny otwarcia: poniedziałek-czwartek 15:00-23:00, piątek 15:00-00:45, sobota-niedziela – 09.00-00:00

Cena: bilet normalny 13-16 zł (w zależności od dnia i wybranego lodowiska), bilet ulgowy 10-13 zł, wypożyczenie łyżew 10 zł

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here