5 rzeczy do zrobienia w listopadzie

0
126
listopad w Warszawie

Listopad raczej nie cieszy się dobrą opinią. Co innego wiosenny maj albo świąteczny grudzień. Wydaję się, że w przeciwieństwie do nich listopad nie ma nam zbyt wiele do zaoferowania. Nie ma kwitnących bzów ani bożonarodzeniowych iluminacji na ulicach, jest za to deszcz, wiatr i ziąb. Ale czy na pewno listopad musi być przez to nudny i monotonny? Nie, a już na pewno nie listopad, w którym cała Warszawa świętuje stulecie odzyskania niepodległości.

Specjalnie dla Was mamy pięć propozycji na to, jak ciekawie spędzić czas w listopadzie. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają.

1.Pospacerujcie po Starych Powązkach.

Właśnie teraz jest tam najpiękniej. Jesienne liście i mnóstwo palących się zniczy tworzy niesamowitą atmosferę. Możecie skorzystać z propozycji naszego spaceru „Czym żyła dawna Warszawa” albo pospacerować powązkowskimi alejkami bez żadnego planu.

2. Zwiedzajcie miejskie muzea za złotówkę

listopad w Warszawie

To już ostatni miesiąc, w którym zwiedzanie wszystkich miejskich muzeów w Warszawie możliwe jest za symboliczną złotówkę. Trzeba mieć tylko Kartę Warszawiaka. Akcja ta związana jest z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości a pełną listę muzeów biorących w niej udział znajdziecie tu.

3. Odwiedźcie za darmo królewską rezydencję

listopad w Warszawie

Łazienki Królewskie, Zamek Królewski i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przez cały listopad można zwiedzać za darmo. Poza zwiedzaniem wystaw stałych można również wziąć udział w bezpłatnych lekcjach muzealnych, obejrzeć ekspozycje czasowe czy wysłuchać koncertów. Więcej informacji o tym, co i gdzie można zobaczyć znajdziecie tutaj.

4. Pojedźcie na przejażdżkę zabytkowym tramwajem

listopad w warszawie

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na warszawskich ulicach od 5 do 11 listopada kursuje tramwajowa linia N. Zabytkowe tramwaje kursują od poniedziałku do piątku co 120 minut w godzinach 11.45-17.40, a w weekend co 30 minut w godzinach: 10.15-19.10 (sobota) oraz 10.15-15.00 (niedziela). Szczegółową trasę znajdziecie tu.

5. Zjedzcie lunch przygotowany przez imigrantów

listopad wWarszawie

Właśnie teraz, w listopadzie, gdy cała Polska świętuję setną rocznicę odzyskania niepodległości doceńcie to, w jakim fajnym, przyjaznym i spokojnym mieście mieszkacie i zjedzcie lunch w Kuchni Konfliktu. Dla nas wolność i niepodległość to codzienność, ale jest jeszcze wiele miejsc na świecie, w których ludzie wciąż muszą o nie walczyć.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here