kwiecień w warszawie

I mamy wiosnę. Powoli świat robi się coraz bardziej zielony a Warszawa coraz piękniejsza. Pewnie macie mnóstwo pomysłów na to, jak spędzać te coraz cieplejsze i coraz dłuższe dni, jeśli jednak nie jesteście do końca pewni co robić, to jak co miesiąc mamy dla Was kilka propozycji. Oto one:

Wybierzcie się na wycieczkę tramwajową

kwiecień w warszawie

Tak, tak – to nie przejęzyczenie. Przejażdżka tramwajem to całkiem fajny sposób na zwiedzanie Warszawy. Po drodze możecie zobaczyć i poznać mnóstwo miejsc. Możecie wybrać najdłuższą warszawską linię tramwajową, czyli „siedemnastkę” i wykorzystać nasz wpis o tej trasie jako przewodnik (tutaj znajdziecie jego pierwszą część, a tu drugą) albo „wsiąść do tramwaju byle jakiego” 🙂 i zdać się na przypadek. Na pewno po drodze zobaczycie coś ciekawego. A jeśli pogoda będzie kapryśna (jak to w kwietniu), to szybko możecie wskoczyć z powrotem do tramwaju.

Powspominajcie stare czasy w Muzeum PRL

kwiecień w Warszawie

To miejsce, w którym wracają wspomnienia. Jeśli macie taką możliwość, to wybierzcie się tam w wielopokoleniowym towarzystwie. Dziadkowie tłumaczący wnukom, jak wykręcić numer na tarczy telefonu albo opowiadający o podróży maluchem nad morze, to naprawdę bezcenny widok. Więcej o Muzeum PRL przeczytacie tutaj.

Przetestujcie mazurki z najlepszych warszawskich cukierni

kwiecień w Warszawie
zdjęcie Pixabay

Nawet jeśli najlepsze mazurki robicie sami w domu z rodzinnego przepisu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby popróbować tych z najlepszych warszawskich cukierni. Takie miejsca jak Lukullus, Smaki Warszawy czy Słodki mają w swojej ofercie pyszne mazurki z naturalnych składników. Który wybierzecie?

Zobaczcie pejzaż Rembrandta w Łazienkach Królewskich

kwiecień w warszawie

W kwietniu w Pałacu na Wyspie oglądać można arcydzieło sztuki pejzażowej i jedno z najcenniejszych dzieł sztuki europejskiej w polskich zbiorach, czyli Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta. Wystawa czynna jest do 5 maja, a w każdy czwartek możecie obejrzeć ją za darmo. Więcej informacji znajdziecie tutaj. A do spaceru po wiosennych Łazienkach chyba nikogo nie trzeba namawiać. To punkt obowiązkowy o tej porze roku.

Polecamy:

Przygotujcie balkon na wiosnę

kwiecień w Warszawie
zdjęcie Pixabay

Kwiecień to najwyższy czas na wiosenne porządki na balkonie. Trzeba przygotować miejsce na nadchodzące leniwe i ciepłe wiosenne wieczory; pomyśleć o nowych roślinach i kwiatach. A może w tym roku zdecydujecie się na hodowlę ziół albo nawet pomidorów? W Rysinach możecie już kupić bratki, niebawem pojawią się niezapominajki, a pod koniec kwietnia sadzonki ziół. Działa już też piekarnia, więc na pewno nie wyjedziecie z Rysin głodni.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here