Ostatnio odkryłam na stronach Miasta mapę na której można sprawdzić tysiąc różnych danych, między innymi zobaczyć wszystkie budynki i obszary wpisane do rejestru zabytków. Przeglądając sobie TĘ MAPĘ natrafiłam na obszar o którym wcześniej bardzo mało wiedziałam, mimo, że jestem urodzona i wychowana na Mokotowie. To wybudowana w latach trzydziestych ulica Krasickiego wraz z przyległościami. Tu co drugi budynek jest zabytkiem! Zobaczcie zrzut ze wspomnianej mapy (zabytki zaznaczone na różowo).

Zabytki w rejonie ulicy Krasickiego. Źródło: http://mapa.um.warszawa.pl

Jedna z najpiękniejszych

Postanowiłam zrobić sobie spacer po tej uliczce i z pełną stanowczością stwierdzam, że jest to jedna z najpięknejszych ulic Mokotowa. Poza zjawiskowymi, pełnymi stylu willami znajduje się tu pierwszy w Polsce budynek z żywą fasadą (budynek Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, więcej info o budynku TU) oraz zostawiona do dziś, ostrzelana przez Hitlerowców metalowa furtka u zbiegu ul. Krasickiego i Naruszewicza.
Zobaczcie moją fotorelację!

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here