Gdzie dostaniesz bezpłatną (i przebadaną) wodę z kranu?

0
330

Dziś Światowy Dzień Wody. A woda jest nam do życia bardzo potrzebna. Ba! My sami składamy się z wody aż w 90-ciu procentach, dlatego tak niebezpieczne dla naszego organizmu jest odwodnienie. Gdzie na Mokotowie można się bezpiecznie i bezpłatnie napić wody zdatnej do picia?

Źródła wody oligoceńskiej:

 • ul. Augustówka 1
 • ul. Batuty 9
 • ul. Gwintowa 3 (klasztor oo. pijarów)
 • ul. Malawskiego 5A
 • ul. Orzycka 1A
 • ul. Warneńska 2
 • ul. Wielicka 40
 • ul. Madalińskiego 25 (Szpital Ginekologiczno-Położniczy)
 • Instytut Reumatologii przy ul. Spartańskiej 1
  Wszystkie są czynne godz. 8-20.

Warszawska kranówka!

Kto jeszcze sceptycznie podchodzi do tematu picia kranówki, tego odsyłam do strony Warszawskich Wodociągów (KLIK) oraz do strony akcji Piję Wodę z Kranu (KLIK). Woda w warszawskich kranach jest regularnie badana i polecana do picia. Zawiera niezbędne dla organizmu mikroelementy, jest znacznie tańsza niż ta butelkowana, a przy tym dobra dla środowiska, bo nie wymaga produkcji i utylizacji ton plastikowych butelek.

Powiem wprost. Butelkowana woda źródlana to złoty interes i klienci nabici… w butelkę. Nie różni się niczym od wody z kranu, a jest wielokrotnie droższa. Zobaczcie ten krótki filmik, który tłumaczy dlaczego za wodę jesteśmy gotowi zapłacić nawet 1000 razy więcej niż powinniśmy. Filmik wprawdzie z USA, ale mechanizmy i koncerny te same.

 

Polecamy:

Gdzie na Mokotowie napiję się darmowej wody z kranu?

Fundacja „Czyściutko”, która od kilku lat prowadzi akcję „Piję wodę z kranu” stworzyła mapę miejsc, w których bezpłatnie można się napić PRZEBADANEJ wody z kranu. Kliknij na grafikę poniżej, aby przenieść się do interaktywnej mapy tych lokali.

piję wodę z kranu

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny, podaj znajomym! Dziękuję.

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here