Konkurs filmowy „100 sekund Ochoty”

0
213

Co może powstać z połączenia kamery filmowej, oryginalnego pomysłu i ciekawie opowiedzianej historii? Film, dzięki któremu możecie wygrać naprawdę fajne nagrody. 🙂

W naszym zespole bardzo cenimy inicjatywy, które wspierają tożsamość lokalną i pamięć o historii Warszawy. Dlatego bardzo zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym możecie połączyć fajną zabawę z fascynującą podróżą po historii Ochoty.

CO TRZEBA ZROBIĆ

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego filmu o przeszłości lub życiu codziennym Ochoty. Możecie opowiedzieć o wyjątkowym miejscu, ważnym wydarzeniu lub niezwykłej postaci, sięgając przy tym po dowolną formę, technikę czy sposób realizacji. Film może mieć charakter fabularny, dokumentalny, a nawet reklamowy. Może zachwycać, bawić lub wzruszać. Nad filmem możecie pracować samodzielnie albo zespołowo. Pełna dowolność. 🙂 Taki film może stworzyć każdy z Was – do pracy nie potrzebujecie kamery, wystarczy zwykły smartfon lub aparat fotograficzny, a do tego trochę kreatywności i inwencji. Pamiętajcie tylko o jednym ograniczeniu – film, zgodnie z nazwą konkursu, powinien trwać 100 sekund.

PARĘ SZCZEGÓŁÓW ORGANIZACYJNYCH

Na przygotowanie filmu macie czas do 15 października. Wybór najlepszej pracy nastąpi dwustopniowo – najpierw na najlepsze realizacje będą mogli głosować wszyscy internauci. Dziesięć filmów, które uzyskają największą liczbę głosów, przejdzie do drugiego etapu konkursu, w którym prace zostaną ocenione przez jury. Członkowie jury zwrócą uwagę na wartość merytoryczną i artystyczną filmów, oceniając jednocześnie oryginalność koncepcji, i w ten sposób wyłonią zwycięzcę. Zwycięzca konkursu otrzyma 1500 zł, przewidziane są też nagrody dla osób wyróżnionych.

Polecamy:

Więcej informacji o konkursie i szczegółowy regulamin znajdziecie TUTAJ.

To jak? Kto z Was bierze jutro kamerę w rękę i idzie na Ochotę szukać inspiracji? 🙂

Dzień Dobry Warszawo jest patronem medialnym konkursu „100 sekund Ochoty”.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Fala Kultury.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here