Planujecie spacer po Łazienkach, Agrykoli albo Parku Ujazdowskim i zastanawiacie się, gdzie w okolicy można ogrzać się przy ciepłej herbacie? Jest takie miejsce, gdzie nie dość, że wypijecie kawę i zjecie ciastko, to możecie też posłuchać fajnego koncertu, obejrzeć ciekawy wernisaż czy wziąć udział w rodzinnych warsztatach.

Niepodległa jest połączeniem kawiarni i miejsca spotkań, w którym organizowane są wydarzenia kulturalne. Ma lokalizację doskonałą – znajduje się w Łazienkach w budynku herbaciarni, niedaleko pomnika Chopina. Już samą miejscówką, wygrywa z większością kawiarni w Warszawie. W środku jest jasno, przestronnie i nowocześnie.

Bardzo podoba mi się też ilość roślin, które są we wnętrzu. Idealnie pasują do parkowej okolicy.

Dzięki dużym oknom ma się wrażenie, że wnętrze przenika się z zewnętrzem. A światło ze środka cudownie świeci wieczorami w ciemnych, łazienkowskich alejkach.

Polecamy:

Po wejściu koniecznie zwróćcie uwagę na zachowane mury piwniczne, które widoczne są przez szklaną podłogę.

Menu w Niepodległej jest krótkie i typowo kawiarniane. Są w nim ciasta, kanapki, tarty i zupy (za te ostatnie duży plus). Ale szczerze mówiąc, wybierając się do kawiarni, która powstała z myślą o obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości, spodziewałam się trochę innych dań. No bo po co prowadzić kawiarnię „Niepodległą” i serwować w niej croissanty czy amerykańskie ciasto marchewkowe? Tym samym, menu nie różni się w zasadzie od tego, co proponują różne sieciówki na mieście. A można było się na przykład pokusić o dodanie do menu ciast, które serwowano w warszawskich kawiarniach 100 lat temu albo deserów z kuchni regionalnych z całej Polski. Ach, jaka to byłaby odmiana, po tym wszystkich co serwują inne kawiarnie, a do tego promocja różnych regionów naszego kraju!

W Niepodległej byłam dwukrotnie – raz na wykładzie i raz na herbacie z kawą. Do Niepodległej w wersji miejsca spotkań nie mam się do czego przyczepić. Niestety w wersji kawiarnianej jest już trochę gorzej. Podczas naszej wizyty nie można było kupić kawy, bo automat był zepsuty, a tuż obok naszego stolika stał wielki sprzęt (piekarnik?), wyjęty z zaplecza, który czekał chyba na odbiór przez dział techniczny. I tak jak tego typu sprawy mogę zrozumieć jako splot pechowych przypadków, tak kolejnej rzeczy – nieporządku – już tak tłumaczyć się nie da. A w czasie naszej wizyty część stolików i podłoga wyglądały tak, że trudno nam było znaleźć czystą miejscówkę.

Szczerze mówiąc, po tym niezachęcającym wstępie nie spodziewaliśmy się fajerwerków w smakach, ale tutaj akurat miło nas kawiarnia zaskoczyła, bo tarta czekoladowa była niezła (choć jak widzicie na zdjęciu nie dotarła do nas w całości), a herbata dobrej jakości. Niestety, daję duży minus za plastikowe widelczyki, których w takich miejscach zupełnie nie rozumiem.

No i teraz pytanie – polecam Niepodległą czy nie polecam? Na wykłady, koncerty i warsztaty polecam na pewno (koniecznie zobaczcie co przygotowali na najbliższe dni w ramach „Weekendu Stulecia”, bo jest bardzo ciekawie KLIK TUTAJ). Na krótką przerwę w spacerze po Łazienkach…  w sumie też. Okolica jest kawiarnianą pustynią i Niepodległa jest najlepszą opcją, żeby podczas spaceru wpaść na chwilę i ogrzać się przy filiżance kawy czy herbaty. Mam tylko nadzieję, że Wy będziecie mieć więcej szczęścia i nie traficie na bunt kawiarnianych sprzętów, a nieporządek, który zastałam przy mojej wizycie, okaże się tylko jednorazowym wypadkiem przy pracy.

A na koniec jeszcze wielka prośba do Niepodległej – nie bądźcie średniakami! Z taką nazwą i miejscówką musicie mierzyć w najwyższy poziom. Trzymam za Was kciuki i w najbliższym czasie robię do Was podejście numer 3. 😉

INFO:

Kawiarnia Niepodległa

godz. otwarcia 10.00-21.00

Kawiarnia mieści się na terenie Łazienek, w pawilonie Herbaciarni. Wejście od strony Al. Ujazdowskich, przy Ogrodzie Botanicznym UW (wejście przez furtkę naprzeciwko KPRM).

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here