Najładniejsza kawiarnia na Białołęce. Ok, nie ma ich u nas specjalnie dużo, ale ta byłaby perełką nawet gdyby znajdowała się na Żoliborzu albo na Ochocie. Kawiarnia prowadzona jest przez właścicieli znanych już od jakiegoś czasu Jaskółka Bistro (Jaskółka na fabebooku ) przy placu Wilsona i Cafe Jurta na Kępie Potockiej i przy Forcie Bema (fanpage kawiarni Jurta).

Meble z PRL-u

Wystrój Ceramicznej inspirowany jest stylem vintage i wnętrzami z okresu PRL-u. Krzesła z lat 70-tych (miałam takie same w szkole podstawowej!), plakaty LOT-u, druciane kwietniki, fotele vintage i ściany obłożone jasną sklejką.

Jeśli lubicie taki dizajn, a Galeria Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym jest trochę za daleko, żeby odwiedzać ja kilka razy w miesiącu, to przyjdźcie do Ceramiczna Cafe. To taka białołęcka mini wersja Galerii. W dodatku bez biletów wstępu za to z goframi i bardzo dobrą kawą.

Polecamy:

Jedzenie na czasie

A jeśli już jesteśmy przy jedzeniu to w  Ceramiczna Cafe można zjeść zupę, ciasta, lody i gofry z różnymi dodatkami. Jedzenie w przeciwieństwie do wystroju wcale nie przywodzi na myśl czasów z poprzedniego ustroju (no może oprócz gofrów, ale te też są zdecydowanie bardziej wypasione; kto chętny na gofra po japońsku z herbatą matcha i mango?). Można też wypić szejka (do wyboru las, energia, zen i detox). A tak a propos, bardzo podoba mi się ta spolszczona pisownia :). I może się czepiam, ale jeśli już są „szejki”, to fajnie by było, gdyby był też „detoks”zamiast „detoxu”. W końcu litera X nie występuje w polskim alfabecie.

Kawiarnia Ceramiczna mieści się na parterze bloku przy ul. Ceramicznej, na przeciwko szkoły podstawowej nr 355 i obok parku i placu zabaw. Miejsce wydaje się być wymarzone, dla tego typu obiektu, więc mam nadzieję, że Ceramiczna Cafe zagości na Białołęce na dłużej. Trzymam kciuki i odwiedzajcie to miejsce, bo teraz wszystko zależy od Was! Taka kawiarnia na Białołęce to prawdziwy skarb.

ceramiczna cafe białołęka

Ceramiczna Cafe

ul. Ceramiczna 20 lok. 1 U

Warszawa

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here