kajaki w warszawie

Aktywny wypoczynek na kajakach staje się ostatnio coraz bardziej popularny. I wcale nie musicie wyjeżdżać daleko, żeby z niego skorzystać. Ba, w ogóle nie musicie wyjeżdżać z Warszawy, żeby odkrywać uroki wiosłowania i relaksu na wodzie. Mamy dla Was listę miejsc, gdzie możecie wybrać się na kajaki w Warszawie i w najbliższych okolicach.

Wisła

kajaki w warszawie

Kajak można wypożyczyć i zwrócić przy Pomoście 511, przy Porcie Czerniakowskim (okolice Mostu Łazienkowskiego); przy Pomoście 512, przy moście J. Poniatowskiego, po praskiej stronie Wisły lub  przy Pomoście 517 przy plaży Żoliborskiej (okolice KS Spójnia). W tym ostatnim miejscu kajaki można tylko zwrócić. Bezpłatna wypożyczalnia kajaków działa również na Białołęce w Porcie Żerańskim przy Modlińskiej 16 (LINK). Przy pomostach i plażach można też przesiąść się na rowery Veturilo. Można więc wypożyczyć kajak, spłynąć Wisłą oraz wrócić do miejsca startu rowerem publicznym.
W tym sezonie Dzielnica Wisła oferuje Wam także cykl bezpłatnych spływów kajakowych. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Na bardziej ambitnych czeka Kajakowa Pętla Warszawska, która ma długość prawie 80 kilometrów, prowadzi przez Wisłę i Narew (pod prąd!), Zalew Zegrzyński i Kanał Żerański.

Więcej informacji dotyczących tras (jednodniowych i dłuższych) oraz cennika znajdziecie na stronie Mobilnej Wypożyczalni Kajaków Na Kajak.

Polecamy:

Kanał Żerański

Tutaj możecie odbyć bardzo „spacerowy” spływ, bo na Kanale Żerańskim nurt jest prawie nieodczuwalny (trzeba za to trochę mocniej wiosłować). Możecie podziwiać widoki płynąc spokojnie, gęsto porośniętym i ocienionym drzewami kanałem. Na koniec możecie też odbyć rundkę po Zalewie Zegrzyńskim. Trzeba się jednak na nim liczyć z dość wysokimi falami podczas silnego wiatru, a w weekendy także uważać na liczne żaglówki i motorówki. W tym roku w Porcie Żerańskim (Modlińska 16) działa bezpłatna wypożyczalnia kajaków (LINK).

Więcej informacji dotyczących wszystkich tras (także tych dłuższych i płatnych) oraz cennik znajdziecie TUTAJ.

Jezioro Kamionkowskie (Park Skaryszewski)

Jeśli nie macie w planach dłuższej wycieczki, a chcielibyście popływać na kajaku, to warto wybrać się do Parku Skaryszewskiego nad Jeziorko Kamionkowskie. Tu w wypożyczalni Przystań Park Skaryszewski, możecie wypożyczyć sprzęt a po zakończonym rejsie zjeść coś smacznego.

Przystań Wilanów

Kajak na terenie muzeum? Dlaczego nie. Na terenie wilanowskiego muzeum działa wypożyczalnia kajaków, możecie więc wybrać się w romantyczną podróż po Jeziorze Wilanowskim, podziwiać krajobraz Wilanowa i rezerwatu w Morysinie. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Jeśli macie ochotę na dalszą wycieczkę, to w okolicach Warszawy znajdziecie wiele miejsc na spływ kajakowy.

Pomiechówek (Wkra)

kajaki w warszawie

Pomiechówek to miejscowość nad Wkrą, bardzo łatwo i wygodnie można tu dojechać kolejką podmiejską. Na miejscu jest kilka wypożyczalni kajaków, oprócz tego park linowy i park Dolina Wkry. Do wyboru macie kilka długości raczej łagodnych tras od 8 do 28 kilometrów. W sam raz na jednodniową, niespieszną wycieczkę.

Świder

Świder to malownicza rzeka na Mazowszu. Jej bieg jest kręty, a piaszczysto-kamieniste dno, niewielka głębokość i malownicze otoczenie sprawiają, że jest to jeden z najpiękniejszych i najłagodniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Więcej informacji o cenie i trasach spływów możecie znaleźć TUTAJ lub TUTAJ.

Zalew Zegrzyński

To propozycja dla tych, którzy po prostu chcą sobie popływać nie spiesząc się do konkretnego celu. Tu można wypożyczyć kajaki na godziny (LINK, LINK) Trzeba jednak uważać na fale i inne – większe jednostki pływające, których jest tu sporo.

Nowy Dwór Mazowiecki (Wisła, Narew, Wkra)

Tutaj możecie wybrać jedną z trzech rzek (Wisłę, Narew lub Wkrę). Wypożyczalnia kajaków znajduje się pod murami zabytkowej Twierdzy Modlin. Dokładne informacje o dostępnych trasach oraz cennik znajdziecie TUTAJ.

Jeziorka

To rzeka, która płynie bardzo blisko Warszawy – przez Piaseczno i Konstancin-Jeziornę. Najpopularniejsza trasa spływu prowadzi z Zalesia Dolnego do Konstancina-Jeziorny. Trasa kończy się po 13 km przed tamą i mostem w Konstancinie-Jeziornie, niedaleko starej papierni. Na tym odcinku Jeziorka jest bardzo malownicza. Po drodze – przy moście w Skolimowie – można zobaczyć np. budynek starego młyna. W Konstancinie Jeziorka przepływa obok parku zdrojowego i tężni solankowej. Po spływie można się więc wybrać tutaj na spacer.

Liwiec

kajaki w warszawie

Cała rzeka Liwiec ma długość 142 kilometrów i stanowi granicę między Mazowszem i Podlasiem. Z Warszawy najłatwiej wybrać się na 15-kilometrowy spływ z letniskowej miejscowości Urle do Kamieńczyka. Rzeka w tym miejscu należy do dosyć łatwych, ale bardzo urokliwych. Czasem przepływa przez łąki, na dłuższych odcinkach można jednak podziwiać sosnowe lasy. Co jakiś czas można też odpocząć na piaszczystej plaży. Rzeka jest dość płytka, więc można ją polecić na wyprawę nawet z małymi dziećmi.

Skrwa

Jeśli macie czas i ochotę wybrać się trochę dalej, to półtorej godziny drogi od Warszawy w
otulinie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego  możecie spłynąć Skrwą. Rzeka ma ponad 100 km długości. Spływ od początku do Wisły trwa ok 5-7 dni, ale można odbyć również krótszy 2-3 dniowy spływ lub jednodniowa eskapadę. Poziom trudności (poza ostatnim odcinkiem) jest dość łagodny. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

4 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam kajakować i zwiedziłem większość rzek w okolicy Warszawy. Osobiście polecam spływ Jeziorką szczególnie w górnym odcinku rzeki bodajże od Głoskowa, trasa przepiękna, dzika i bardzo urozmaicona.

  2. Polemizowałbym ze stwierdzeniem, że rzeka Liwiec jest dość płytka. Tylko przy zakolach gdzie są plaże. W innych miejscach dzieci spokojnie „się kryją”

  3. Blisko Warszawy jest jeszcze Radomka, spływać można na kilku odcinkach między zaporą w Domaniowie, a ujściem rzeki do Wisły. Najpopularniejszy jest odcinek Brzóza – Ryczywół. Są firmy, które zapewniają kompleksową obsługę spływu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here