Fundacja „Kulawa Warszawa”, której działania już od dawna obserwujemy i wspieramy wystartowała z kampanią społeczną JEDNA KOPERTA = JEDEN SAMOCHÓD. Ma ona zwrócić uwagę na potrzebę prawidłowego parkowania na miejscach parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.

Temat parkowania na miejscach parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami przewija się od lat: w mediach, w różnych kampania społecznych, w codziennym życiu. Zazwyczaj przypomina się o nieparkowaniu bez uprawnień, o mandatach. Fundacja Kulawa Warszawa wraz z partnerami kampanii chce zwrócić uwagę głównie na prawidłowy sposób parkowania.

Jak przyznaje prezeska Fundacji Kulawa Warszawa, Izabela Sopalska-Rybak – Dostajemy wiele wiadomości od naszych czytelników i czytelniczek w tej sprawie. Najczęściej piszą osoby poruszające się na wózkach lub o kulach, które zaparkowały na tak zwanych kopertach, czyli miejscach parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Mają uprawnienia, czyli kartę parkingową, stanęły prawidłowo, ale kiedy chcą wsiąść do samochodu, okazuje się to niemożliwe, ponieważ inny kierowca zastawił wejście. Poruszam się na wózku i jestem kierowcą samochodu, więc sama z własnego doświadczenia znam ten temat bardzo dobrze. Kampania ma uświadomić innym kierowcom, że osoba poruszająca się na wózku lub o kulach też może prowadzić samochód i najczęściej potrzebuje więcej miejsca, żeby wysiąść z samochodu, a potem do niego wsiąść. Oczywiście też zwracamy uwagę na temat parkowania bez uprawnień, ale w tym przypadku chodzi o użytkowników kart parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Polecamy:

Powstało “5 zasad prawidłowego parkowania”, które mamy nadzieje uświadomi kierowcom podstawowe kwestie dotyczące parkowania, a także dlaczego miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością muszą być szersze. Hasłem kampanii jest JEDNA KOPERTA = JEDEN SAMOCHÓD, ponieważ bardzo często spotykamy się z sytuacją, że na jednym miejscu parkingowych dla osoby z niepełnosprawnością jest zaparkowane więcej samochodów.

5 zasad prawidłowego parkowania

  1. Parkuj tylko w miejscach, gdzie jest to dozwolone.
  2. Parkuj zgodnie z tym, jak zostały wyznaczone miejsca parkingowe*
  3. Nie parkuj na kopertach bez uprawnień**
  4. Nie używaj nieswoich uprawnień**
  5. JEDNA KOPERTA JEDEN SAMOCHÓD

Widzisz, że ktoś nie stosuje się do przepisów i zasad, zwracaj uwagę. Widząc samochód bez karty parkingowej za przednią szybą zaparkowany na miejscu dla osoby z niepełnosprawnością, informuj STRAŻ MIEJSKĄ – 986.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here