jarmarki świąteczne

Kiermasze, targi i jarmarki świąteczne. Dla wszystkich szukających oryginalnych prezentów, świątecznych smakołyków i tych, którzy mimo braku śniegu chcieliby poczuć świąteczną atmosferę, mamy jarmarkowy rozkład jazdy na grudzień.

Barbakan Rzemiosłem Zdobiony

jarmarki świąteczne

Na jarmarku rzemieślnicy i twórcy prezentują swoje wyroby, ozdoby, pamiątki oraz tradycyjne potrawy regionalne. Jarmark świąteczny trwa do 6 stycznia. Link do wydarzenia tutaj.

codziennei do 6 stycznia


Barbakan Starego Miasta

Polecamy:

Sobota, 7 grudnia

Orientalny Bazar Świąteczny w Muzeum Azji i Pacyfiku

jarmarki świąteczne

To już kolejna edycja tego wydarzenia. Możecie tu kupić oryginalne propozycje świątecznych prezentów: orientalne rękodzieło oraz słodycze, kawy i herbaty z Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz ceramikę, tkaniny dekoracyjne, biżuterię, szale, kosmetyki orientalne, produkty spożywcze m.in.z Iranu, Indii, Nepalu, Chin, Japonii, Turcji, Libanu, Palestyny, Afganistanu, Kirgistanu, Uzbekistanu, Maroka oraz Zanzibaru. Wstęp 5 zł. Wiecej szczegółów tutaj.

sobota, 7 grudnia, godz. 11.00-18.00

Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie

Kiermasz Świąteczny w DOK Ursynów


Na kiermaszu lokalni rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby.Będzie to doskonała okazja do zakupu wyjątkowego prezentu świątecznego. Więcej szczegółów tutaj. W trakcie kiermaszu odbędą się również mini warsztaty, podczas których będzie można własnoręcznie wykonać świąteczny prezent.

7 grudnia w godzinach 10.00-14.

DOK Ursynów

ul. Kajakowa 12B

Świąteczny Stół


Tu znajdziecie inspirujące marki i wyjątkowych twórców. Czekać na Was będą: autorska ceramika, naturalne roślinne dekoracje, ekologiczne świece, zabytkowe srebrne i posrebrzane sztućce, świąteczne przysmaki oraz wyjątkowe atrakcje (kaligrafowanie wizytówek na stół i personalizowanych bilecików do prezentów, warsztaty tworzenia wianków świątecznych Kwiaty&Miut). Szczegóły tutaj. Wstęp wolny.

sobota 7 grudnia, w godzinach 11-19

ul. Mysia 3

Niedziela, 8 grudnia

Kiermasz Świąteczny w Powsinie

jarmarki świąteczne

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w PAN Ogrodzie Botanicznym w Powsinie odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad 50 wystawców z różnorodnym asortymentem, zatem przedświąteczne zakupy na pewno będą udane.Imprezie towarzyszyć będą warsztaty, prelekcje i spacery po Ogrodzie i Oranżerii z przewodnikami.Wstęp bezpłatny w ramach biletu do Ogrodu lub karnetu. Link do wydarzenia tutaj.

niedziela, 8 grudnia, godz. 11.00-17.00

Ogród Botaniczny Pan w Powsinie

ul. Prawdziwka 2

Boskie Targi Bożonarodzeniowe w Muzeum Etnograficznym

Na stoiskach znajdą się tradycyjne świąteczne ozdoby, wykonane własnoręcznie z naturalnych materiałów takich jak papier, słoma, glina i nici. Nie zabraknie też zdobionych pierników, zabawek, biżuterii, pięknej ceramiki czy cieszących się ogromną popularnością tradycyjnych kolorowych pająków. Dla smakoszy będą świąteczne pierniki, miody i ciasta. Prezentowany będzie design inspirowany folklorem, tradycyjnymi technikami twórczymi, naturalnymi materiałami i obrzędowością. Szczegółowe informacje tutaj. Bilety: 6 zł (dorośli) / 1 zł (emeryci, studenci, dzieci powyżej 7. roku życia) / bezpłatnie (dzieci poniżej 7. roku życia).

niedziela, 8 grudnia, godz. 10.00-17.00

Państwowe Muzeum Etnograficzne

ul. Kredytowa 1

Slow Weekend #12 – Kupuj Lepsze Prezenty

Po raz kolejny Mińska 65 zamieni się w miejsce pełne prezentów. Pachnące piernikiem i tętniące energią polskich twórców. Będzie 350 wystawców z całej Polski, starannie wyselekcjonowane marki, autorskie ubrania i akcesoria, unikalne wzornictwo, oryginalne rzemiosło, ekologiczne kosmetyki, artykuły dziecięce. W sąsiedztwie części slow foodowej strefa chilloutu z leżakami i relaksującą muzyką, którą zapewni partner wydarzenia Chillizet. Oprócz tego warsztaty i prelekcje. Wstęp wolny.

7 i 8 grudnia 11.00 – 19.00

ul. Mińska 65

Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy

W krużgankach pojawią się stoiska handlowe i charytatywna kawiarnia. Na poszukujących świątecznych prezentów będą czekały m.in. książki, piękne ozdoby i dekoracje, biżuteria, kosmetyki oraz wyjątkowe charytatywne skarpety. Dzieci i młodzież, które na co dzień biorą udział w projektach realizowanych przez Grupę Charytatywni Freta, organizatora Jarmarku, chcą pomóc potrzebującym rówieśnikom. Dlatego zapraszają na swoje stoiska, gdzie będzie można zakupić wykonane przez nie pierniczki, dekoracje świąteczne, sianko, a także barszcz i paszteciki z kapustą i grzybami. W ten sposób będzie można wesprzeć budowę studni w Domu św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie. To miejsce, gdzie kilkudziesięcioro dzieci otrzymuje ciepłe posiłki, odzież i pomoc w odrabianiu lekcji. W wyjątkowych sytuacjach mogą też liczyć na nocleg. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

niedziela, 8 grudnia, godz. 9.00-22.00

Klasztor OO. Dominikanów

ul. Freta 10

Sobota, 14 grudnia

Japoński Kiermasz Świąteczny

jarmarki świąteczne


Oryginalne rzeczy z Japonii oraz unikatowe wyroby wyprodukowane w Polsce inspirowane japońską techniką, estetyką i filozofią, np. ceramikę, książki, albumy, dekoracje do domu, biżuterię, torby i torebki, ocieplacze, pluszaki, maskotki, kimono, noże kuchenne, słodycze, herbaty itd. Będą także stoiska artystów ze swoimi obrazami.

sobota, 14 grudnia, godz. 10.00-18.00

Nowy Świat Muzyki

ul. Nowy Świat 63

TARGI Świąteczne | Targi Rzeczy Wyszukanych

Świąteczną edycja Targów Rzeczy Wyszukanych. Ponad pięćdziesięciu wystawców oferujących produkty najlepszej jakości. Ekologiczne produkty, lokalne marki, wspaniałe pomysły na świąteczne prezenty. Link do szczegółów tutaj.

sobota-niedziela, 14-15 grudnia, godz. 10.00

Hala gwardii, Pl. Żelaznej Bramy 1

Niedziela, 15 grudnia

Jarmark Świąteczny w Centrum Łowicka

Ozdoby choinkowe, prezenty, biżuteria, ceramika, kuchnia regionalna, zdrowa żywność. Dla dzieci świąteczne warsztaty i spektakl teatralny. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

niedziela, 15 grudnia 10.00-14.00

Centrum Łowicka

ul. Łowicka 21

Ukraiński Jarmark Świąteczny

Rękodzieło, tradycyjne dania kuchni ukraińskiej, świąteczny klimat i sąsiedzka atmosfera. To wszystko i o wiele więcej czeka na Was na tradycyjnym już ukraińskim jarmarku w Ukraińskim Domu w Warszawie. Podczas jarmarku można wesprzeć zbiórkę Święta bez taty / Свята без тата przynosząc dary rzeczowe, lub kupując przy stoisku oznaczonym nazwą akcji. Szczegóły znajdziecie tutaj. Wstęp wolny.

niedziela, 15 grudnia 2019 w godz. 11:30 – 16:30

Ukraiński Dom, ul. Zamenhofa 1

Sobota, 22 grudnia

WZORY na gwiazdkę!

jarmarki świąteczne

Dla wszystkich poszukiwaczy wyjątkowych produktów wyposażenia wnętrz i niezwykłych prezentów na gwiazdkę. Na parterze i dwóch piętrach zabytkowego Domu Towarowego ponad 200 wystawców wystawi swoje produkty, aby mogły znaleźć one nowych właścicieli – meble, lampy, grafiki, ceramika, tekstylia i wiele innych. Jak zawsze w grudniu będzie też specjalna strefa prezentowa. Przestrzeń dla wszystkich spóźnialskich szukających tuż przed świętami unikatowych, ręcznie robionych prezentów. Znajdziecie tam same skarby: naturalne przysmaki, kosmetyki i nietuzinkową biżuterię. Wstęp wolny.Szczegóły tutaj.

21-22 grudnia, godz. 11.00-19.00

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

ul. Bracka 25

Gotowi na święta / wszystko czego potrzebujesz na święta!

Targ sniadaniowy zakończył sezon letni, ale przygotowuje dla Was specjalną świąteczną dla wszystkich zapracowanych lub po prostu dla tych, którzy kochają święta, ale nie mają czasu na ich samodzielne przygotowanie. Znajdziecie tu wszystko czego potrzebujecie na świąteczny stół: pierogi, uszka, świąteczne dania wegańskie, świeże i wędzone ryby, oraz owoce morza, barszcz i susz. Wszystko w atmosferze świątecznych zapachów i muzyki.
Więcej informacji tutaj.

21-22 grudnia, godz. 10.00

Babka do wynajęcia

ul. Młocińska 5/7


Wielki Świąteczny Targ w Fortecy Kręgliccy

Wpadajcie po gotowe pierogi, uszka, śledzie, ciasta, rybę w galarecie i barszczyk w słoiku. Możecie również liczyć na duży wybór wszystkiego, czego potrzeba kucharzom: świeże ryby, mięso z chowu eko, warzywa, orzechy, grzyby, mak, kiszonki, jajka, masło i oliwę. W tym roku czekać na Was też będą różne rodzaje nalewek i cydrów idealne na prezent. Szczegóły tutaj.

niedziela, 22 grudnia, godz. 10.00-18.00

Forteca

ul. Zakroczymska 12 (w Parku Traugutta, róg Sanguszki i Zakroczymskiej)


Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here