IMPREZY NA PRADZE NA DZIEŃ DZIECKA (3-4 CZERWCA)

0
102

Dzień Dziecka wypadł w tym roku w środku tygodnia więc większość dziecięcych imprez zaplanowano na najbliższy weekend. Jest z czego wybierać – znajdzie się coś dla sportowców, artystów, muzyków i przyszłych naukowców. 😉 Co wybierzecie?

 

SOBOTA, 3 CZERWCA

 

PIKNIK NAUKOWY „ZIEMIA”

3 czerwca, 11.00-20.00, Stadion Narodowy

Polecamy:

W najbliższą sobotę odbędzie się już 21 edycja Pikniku Naukowego – ogromnej, plenerowej imprezy, na której można poznać świat nauki od ciekawej, pasjonującej strony.  Tematem tegorocznej edycji jest „Ziemia”. Podczas pikniku będziecie mogli dowiedzieć się m.in.: ile wiemy o Ziemi, jej powierzchni i wnętrzu, jak dbamy o naszą planetę i jak ją rujnujemy, czego dobrego i czego złego możemy się po niej spodziewać?

Stoisk na Pikniku będzie tak dużo, że na pewno przyda się Wam TA INTERAKTYWNA MAPA, na której można wyszukać atrakcje według tematu i wieku uczestnika.

TUTAJ znajdziecie specjalnie zaprojektowane „piknikowe ścieżki tematyczne”, które ułatwią Wam zwiedzanie.

 

DZIEŃ DZIECKA W ZOO

4 czerwca, godz. 11.00-17.00, teren ZOO

Warszawskie ZOO we współpracy z Radiem dla Ciebie przygotowało na najbliższą sobotę dodatkowe atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Na najmłodszych będą czekały występy artystów, konkursy z nagrodami i warsztaty gry na bębnach.
WIĘCEJ INFORMACJI

PIKNIK RODZINNY NA KAMIONKOWSKICH BŁONIACH ELEKCYJNYCH

3 czerwca, 11.00-15.00, Kamionkowskie Błonia Elekcyjne

Na tym wydarzeniu każdy znajdzie coś dla siebie. Będą biegi dla dzieci, animacje sportowe, warsztaty plastyczne. W czasie pikniku odbędą się też pokazy kuchni molekularnej, koncert chóru dziecięcego, animacje cyrkowe i spektakl teatralny dla dzieci. Naprawdę będzie się sporo działo. 🙂

Żeby ułatwić dojazd na imprezę, w dniu pikniku, pomiędzy Gocławiem, Saską Kępą i Grochowem, będzie kursował specjalny autobus. Szczegółowe informacje, trasa i rozkład POD TYM LINKIEM

 

DZIEŃ DZIECKA Z DOMEM KULTURY „PRAGA”

3 czerwca, godz. 13.00-17.00

Praski Ogródek Sąsiedzki, al. Solidarności 55

Pamiętacie jak jakiś czas temu zapraszałam Was na otwarcie Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego? Ogródek ruszył już pełną parą i w najbliższą sobotę zaprasza na plenerowy Dzień Dziecka. W programie m.in.: malowanie buziek, tworzenie latawców, warsztaty plastyczne, pokazy cyrkowe, budowanie konstrukcji z klocków Lego oraz strefa sportu.

WIĘCEJ INFORMACJI

 

REGATY O PUCHAR WISŁY Z IMPREZĄ RODZINNĄ

3 czerwca, sobota, godz. 11.00, Plaża Saskiej Kępy (przy wylocie ul. Zwycięzców)

Coś dla fanów Wisły, wody i wioślarstwa. W najbliższą sobotę odbędą się Regaty o Puchar Wisły, połączone z piknikiem i koncertem. Wśród zaplanowanych atrakcji dla dzieci są między innymi: konkurencje sportowe, bańki mydlane, malowanie buziek i wspólna gra. Dodatkowo każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w wioślarskiej łodzi treningowej. Będzie też można skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni kajaków.
WIĘCEJ INFORMACJI

 

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

3 czerwca, 10.00-16.00, Stadion przy ul. Kawęczyńskiej 44

A to z kolei propozycja świętowania Dnia Dziecka na sportowo. Podczas imprezy będzie można m.in. wziąć udział w zawodach, zabawach i zajęciach sportowych. Każde dziecko uczestniczące w imprezie dostanie pamiątkowy medal.

WIĘCEJ INFORMACJI

 

NIEDZIELA, 4 CZERWCA

 

DZIEŃ DZIECKA NA GROCHOWSKIEJ

4 czerwca, godz. 11.00-18.00, Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272

Propozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby świętować Dzień Dziecka artystyczno-muzycznie. W programie zaplanowano m.in.: warsztaty rytmiczne z towarzyszeniem afrykańskich bębnów, warsztaty barwienia papieru metodą marmurkową, warsztaty taneczne i interaktywną baśń z muzyką graną na żywo.

WIĘCEJ INFORMACJI

 

AHOJ PRZYGODO, PIRACKI PIKNIK NA WYSP-ie

4 czerwca, godz. 12.00-14.00, WYSPA, ul. Burdzińskiego 5

Jeśli chcecie się przenieść w świat piratów i poszukiwaczy skarbów, to koniecznie wpadnijcie w niedzielę na ten piknik. W programie m.in.: poszukiwanie skarbu, animacje pirackie, rysowanie wielkiego statku i gry podwórkowe.

WIĘCEJ INFORMACJI

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here