imprezy na Białołęce

W ten weekend będziecie mogli poczuć przedsmak wakacji. Będzie woda, pikniki, wycieczki i plenerowe przedstawienia. Oto imprezy na Białołęce, które odbędą się w najbliższych dniach. Wszystkie oczywiście bezpłatne. 

sobota, 16 czerwca

Wodna Białołęka

Atrakcje przygotowane w tym dniu przygotują wszystkich na okres wakacyjny i pozwolą lepiej poznać białołęcką przyrodę. Nie zabraknie gier edukacyjnych i pokazów dotyczących bezpieczeństwa na wodzie. Ponadto, w programie imprezy znajdą się m.in. pokazy sportowe, pokazy ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy, wyścigi smoczych łodzi, pokazy sportowe (judo i karate), rodzinna gra wodna, basen z kulami wodnymi, gawędą o kanale Żerańskim.

imprezy na Białołęce

Kanał Żerański (za Auchan vis a vis Elektrociepłowni Żerań), godz. 10.00

Polecamy:

2 Wieże, ul. Kupiecka 10, godz. 11.00

sobota, 16 czerwca

Maszyno-Robótki przy kawie – kreatywne spotkanie sąsiedzkie

To już piąte warsztaty szycia w Ceramiczna Cafe Bar. Tym razem uczestnicy uszyją plecaki-worki. Organizatorzy proszą o przyniesienie podstawowych gadżetów  takich jak: nożyczki, nici, materiały. Jeżeli nie posiadacie własnej maszyny do szycia, to dajcie znać o tym fakcie w mailu zgłaszającym wasz udział. Zapisy: warsztaty@maszynorobotki.pl – w zgłoszeniu napiszcie o posiadaniu lub braku maszyny do szycia!
Ceramiczna Cafe Bar, ul. Ceramiczna 20 lok. 1U, godz. 11.00

niedziela, 17 czerwca

Dni Białołęki

Wśród atrakcji m. in. zespół cygański Dromenca, Duet Bahamas i Przyjaciele, wycieczki zabytkowym autobusem z gawędą historyczną, zabawy, konkursy, zabawki pneumatyczne, baseny z kulami wodnymi, warsztaty budowania z klocków LEGO, warsztaty bębniarskie, rodzinne gry planszowe, warsztaty sadzeniaków. O godzinie 15.30 Koncert Joszko Broda i Dzieci Brody.

imprezy na Białołęce

Park Henrykowski, ul. Klasyków róg ul. Modlińskiej, godz. 11.00

niedziela, 17 czerwca

Bajkowa Białołęka – rodzinne spotkania teatralne „Czerwony Kapturek”

Inauguracja cyklu spotkań teatralnych, które będą się odbywać w wakacyjne weekendy na terenie całej Białołęki. W różnych miejscach, w parkach, na terenach rekreacyjnych i placach zabaw, tych starych i tych nowych. Będą to spotkania interaktywne, tzn. dzieci będą brały czynny udział w opowiadanych historiach. Spektakle odgrywane są przez aktorów Teatru Baza, który w latach poprzednich gościł już w wielu dzielnicach Warszawy. Ich przedstawienia zawsze gromadziły tłumy warszawiaków. Tym razem czas na Białołękę!

imprezy na Białołęce

Park Henrykowski, ul. Klasyków róg ul. Modlińskiej, godz. 14.30

niedziela, 17 czerwca

Magiczne spotkania z kulturą – spektakl „Morskie Opowieści”

Spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina. Opowiada historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie. Spektakl dla widzów od lat 5.

imprezy na Białołęce

Park Magiczna, Park Magiczna, godz. 16.00

wtorek, 19 czerwca

Wesołe Maluszki

Zajęcia dla dzieci od 2 do 4 lat. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 889 17 60.

Biblioteka nr 88, Plac Światowida 3, godz. 11.00

wtorek, 19 czerwca

Teatralne poranki z BOKiem

Wystąpi krakowski ‚O! Teatr’ ze spektaklem „Król Maciuś”, inspirowanym książką Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Spektakl „Król Maciuś” opowiada historię małego chłopca, który w wieku 10 lat musi stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. Na jego przykładzie dzieci szybko przekonają się, że dorosłość nie jest taka, jak nam się wydaje. Wcale nie można robić tylko tego, co się chce i z całą pewnością nie jest tak, że nikogo nie trzeba pytać o zdanie. Dorośli muszą nie tylko podejmować trudne decyzje, ale też brać za nie odpowiedzialność. Ponieważ wszystko co robimy niesie za sobą konsekwencje nie tylko dla nas, ale też dla innych.

Galeria Północna, antresola poziom +1, koło restauracji Kuchnia Marche, godz. 11.30

środa, 20 czerwca

Wianki

Zajęcia dla dzieci od lat 8. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 811 46 38.

Wypożyczalnia nr 46, ul. Kowalczyka 3, godz. 17.00

 

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here