I mamy grudzień. Jeśli nie chcecie, żeby bez reszty pochłonęła Was świąteczna gorączka, to mamy dla Was pięć propozycji na miłe spędzenie tego czasu. Znajdźcie chwilę, żeby trochę się poruszać, poczuć świąteczny klimat a także znaleźć czas na coś dla ducha i dla ciała. Oto nasze propozycje.

Pośmigajcie na łyżwach

co robić w grudniu

Pośmigajcie na łyżwach na jednym z wielu warszawskich lodowisk. Możecie wybierać spośród tych pod dachem i tych na świeżym powietrzu, tych lokalnych i tych ogólnowarszawskich, mniejszych i większych, a także płatnych i bezpłatnych.  Ich pełną listę znajdziecie tutaj.

Poszusujcie na nartach

grudzień w warszawie

Mówicie, że nie ma śniegu? Nic nie szkodzi. Na sztucznej nawierzchni na Górce Szczęśliwickiej można jeździć przez cały rok. A teraz warto przygotować się do narciarskiego sezonu. W końcu ferie już tuż tuż. Wpis o Górce Szczęśliwickiej znajdziecie tu.

Poczujcie świąteczny klimat oglądając rozświetloną Warszawę

grudzień w Warszawie

W stolicy rozbłyśnie na Święta aż 4,5 miliona świateł, o łącznej długości 680 km. Na ulicach pojawi się ponad 1300 dekoracji. Inauguracja iluminacji rozpocznie się 8 grudnia o godzinie 15:30. Główną osią zimowej iluminacji będzie Trakt Królewski (od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu). Zabłyśnie też Stare Miasto, Aleje Jerozolimskie, aleja Solidarności, plac Bankowy, Marszałkowska, Świętokrzyska, Mokotowska i Targowa. Gigantyczna choinka tradycyjnie stanie na Placu Zamkowym. Szczegóły znajdziecie tutaj.  A jeśli wciąż Wam mało świątecznego klimatu, to w Wilanowie czeka na Was Królewski Ogród Światła, czyli świetlny spektakl połączony z muzyką klasyczną. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Odwiedźcie za darmo jedno z warszawskich muzeów

grudzień w warszawie

Czy wiecie, że w Warszawie jest ponad trzydzieści muzeów, które możecie odwiedzić całkowicie za darmo? Taka ilość spokojnie wystarczy na całą zimę. Pełną listę tych miejsc znajdziecie tutaj.

Zjedzcie najsłodszy deser w Warszawie

co robic w grudniu

Wiem, wiem. Święta za pasem a my namawiamy na te przeogromne i przesłodkie desery. No ale jest zima, często brakuje słońca i trzeba się jakoś pocieszać i rozjaśniać sobie życie w tym najciemniejszym miesiącu. W dodatku dobrze jest trenować, bo jak bez przygotowania zasiądziecie do wigilijnego stołu, to może być cieniutko i okaże się, że nie dacie rady zjeść makowca 😉 .

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here