GDZIE POCZUĆ KLIMAT ŚWIĄT NA PRADZE?

0
226

Do Wigilii zostały dwa tygodnie. Można więc chyba powoli zacząć wczuwać się w świąteczny czas. Dzisiaj mam dla Was kilka propozycji na świąteczne zabawy, kolędowanie, spacery, jarmarki i targi. Oczywiście wszystkie na naszej Pradze. 🙂

INAUGURACJA ŚWIĄTECZNEJ ILUMINACJI

9 grudnia, godzina 16.00

W sobotę rozświetli się świąteczna iluminacja. Po naszej stronie Wisły świetlne dekoracje pojawią się między innymi na Francuskiej, Targowej, Ząbkowskiej i w Al. Solidarności. Oprócz tradycyjnych wiszących światełek, przygotowano też świetlne rzeźby – jeśli chcecie obejrzeć te po praskiej stronie Wisły wybierzcie się na Plac Wileński (gdzie czekać na Was będzie „kraina Lodu”) na ulicę Ząbkowską lub Plac Szembeka (gdzie znajdują się świetliste Syrenki).

Polecamy:

Więcej informacji

SLOW WEEKEND – ŚWIĘTA

9-10 grudnia, godz. 11.00-19.00, ul. Mińska 65 (dawna drukarnia)

 

Slow weekend to coroczny jarmark i targ kulinarny, podczas którego możecie kupić mniej typowe prezenty świąteczne. W wielkiej hali dawnej drukarni w tym roku rozstawione będzie aż 350 stoisk z polskimi markami, oferującymi autorską modę i akcesoria, wzornictwo, naturalne kosmetyki i lokalne produkty spożywcze.

Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ

ZLOT ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW

9-10 grudnia, godz. 17.00-18.00, Klub Drukarnia, ul. Mińska 65

 

Zlot świętych Mikołajów, to okazja by poczuć Święta i jednocześnie zrobić coś dobrego. W ten weekend w klubie Drukarnia czeka na Was sporo atrakcji, m.in. koncerty i warsztaty dla dzieci. Biletem wstępu jest jedna z następujących walut: zabawka do świątecznej paczki dla dzieci będących podopiecznymi organizacji SOS Wioski Dziecięce lub talon na świąteczną kolację dla potrzebujących.

Więcej informacji

JARMARK BOŻONARODZENIOWY NA PLACU SZEMBEKA

9-10 oraz 16-17 grudnia, godz. 11.00-19.00, Plac Szembeka

Lewa strona Wisy ma swój jarmark bożonarodzeniowy na Starym Mieście, a prawa strona na Placu Szembeka. 🙂 W dwa weekendy przedświąteczne zaplanowano sporo atrakcji i wydarzeń:

9 grudnia – dzielnicowe Mikołajki, występy taneczne, spektakl teatralny, warsztaty quillingu, malowania bombek oraz siankowania

10 grudnia – koncert chóru

16 grudnia – gra miejska, gwiazdkowe animacje taneczne i wokalne,iInteraktywny spektakl muzyczno-teatralny, warsztaty artystyczne (ozdabianie bombek, tworzenie stroików świątecznych i ozdób choinkowych z drewna i papieru, tworzenie lampionów), pisanie listów do Świętego Mikołaja, wspólne kolędowanie, konkursy z nagrodami. O godzinie 17.00 wspólne rozświetlenie choinki.

17 grudnia – koncert świąteczny

Oprócz tego w każdy przedświąteczny weekend na Placu Szembeka czeka kiermasz świątecznych ozdób, rękodzieła i bożonarodzeniowych potraw. Spotkać też będzie można Świętego Mikołaja.

ŚWIĘTA NAD WISŁĄ

10 grudnia, godz. 14.00-17.00, Fundacja Pociechom, Wybrzeże Puckie 2

 

Kolejna okazja na przedświąteczne zabawy już w najbliższą niedzielę. Podczas imprezy będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach zdobienia świec i stworzyć rodzinne bombki eko.

Więcej informacji

GRA MIEJSKA – AKADEMIA ELFÓW ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

16 grudnia, godz. 14.00-18.00

 

Gra Miejska dla wszystkich dzieci, które chciałyby w przedświąteczny czas zostać pomocnikami Świętego Mikołaja. Podczas gry dzieci, wspólnie z Mikołajem będą szukać zagubionych świątecznych przedmiotów oraz poznawać bożonarodzeniowe tradycje z całego Świata. To kto wstępuje do Akademii Elfów? 😉

Zapisy i więcej informacji TUTAJ

CHRISTMAS MARKET – JARMARK ŚWIĄTECZNY NA ZOO MARKECIE

15-23 grudnia, od godziny 13.00, ZOO Market, Al. Solidarności 55

 

Na ZOO Markecie będziecie mogli kupić prezenty, których nie znajdziecie w galeriach handlowych- autorską ceramikę, biżuterię, obrazy, hand-made’owe ozdoby świąteczne, dekoracje do domu, czapki i szaliki. Na miejscu kupić będzie można również tradycyjne, świąteczne dania.

Więcej informacji

JAK DZIECI NA ŚWIECIE ŚWIĘTUJĄ BOŻE NARODZENIE – POKAZ RODZINNY

16 grudnia, godz. 12.00-13.00, Dom Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2

Rodzinny pokaz naukowy, który poświęcony będzie nieznanym zwyczajom, zabawom i obrzędom świątecznym, w których uczestniczą dzieci z różnych zakątków świata. Pokaz przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-12 lat. Obowiązują zapisy TUTAJ

Więcej informacji

 

SZTUKA PREZENTU – KREATYWNE TARGI ŚWIĄTECZNE

17 grudnia, godz. 11.00-19.00, Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56

Kreatywne targi świąteczne to wydarzenie dla wszystkich tych, którzy chcieliby kupić na Święta coś nietypowego i oryginalnego. Podczas targów będzie można nabyć m.in. obrazy młodych twórców, grafiki, fotografie, rzeźby, rysunki, plakaty oraz rzemiosło artystyczne.

Więcej informacji

KONCERT „KOLĘDY POSPIESZALSKICH”

17 grudnia, godz. 13.40, Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika

W tygodniu przedświątecznym w katedrze praskiej odbędzie się koncert kolęd rodziny Pospieszalskich.

 

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here