Folwark Bródno zaprasza

0
1336

Jeśli chcemy pokazać dzieciom zwierzęta, to idziemy gdzie?…oczywiście do Zoo. A gdzie możemy pójść, aby nasze pociechy zobaczyły kury, krowy, kozy czy króliki? Możemy odwiedzić Folwark Bródno na Warszawskim Targówku.

Folwark Bródno czyli Warszawskie Centrum Edukacji Przyrodniczej i Rekreacji jest częścią PGR Bródno – dawnego Państwowego Gospodarstwa Rolnego i znajduje się przy ul. Św.Wincentego 92.

Przekraczając bramę Folwarku Bródno, wkraczamy w świat gospodarskiego życia. Na pierwszym planie krowa Basia. Dzieci mogą ją dotknąć, pogłaskać i oczywiście nakarmić, przygotowanymi przez animatorów świeżymi liśćmi lub siankiem.

O wiele trudniej pogłaskać kozy i owce, które czekają w zagrodzie obok. Jednak samo podawanie przez ogrodzenie liści kapusty jest ogromną frajdą dla dzieciaków. W tym czasie animatorka opowiada o życiu zwierząt oraz wyjaśnia jaka jest różnica pomiędzy racicą a kopytem.

Polecamy:

Na Folwarku dzieci mogą zobaczyć także kury, gęsi, kaczki i koguty, dowiedzieć się skąd się biorą jajka i który ptak je zniósł, oraz dlaczego w każdej stajni mieszka kot. Folwark w ciągu roku organizuje różnego rodzaju bezpłatne festyny rodzinne, skierowane do mieszkańców Warszawy. Najbliższy festyn z okazji POWITANIA WIOSNY odbędzie się 25 marca w godzinach 11:00-18:00. Podczas festynu można wziąć udział w warsztatach wielkanocnych, grze terenowej i pojeździć na kucykach, a także upiec kiełbaskę na ognisku, i zobaczyć pokaz baniek mydlanych z dymem i ogniem. Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Do zobaczenia:-)

Dzień Dobry Targówek

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here