falenica

Prosiliście mnie jakiś czas temu o informacje na temat Centrum Lokalnego, które ma powstać w Falenicy. Ciężko było mi się zabrać za ten tekst, ponieważ mam mieszane uczucia co do tej inwestycji. Bazar w FalenicyZ jednej strony cieszę się, że będziemy mieć w Wawrze takie nowoczesne miejsce. Z drugiej szkoda mi tego klimatycznego bazaru przy Walcowniczej, który już niedługo zniknie. To jedno z ostatnich takich miejsc w Warszawie, gdzie można kupić przysłowiowe „mydło i powidło”. Na pewo też macie swoje przemyślenia na temat planowanej inwestycji. Nie chce jej tutaj chwalić ani potępiać, podejdę do tego tekstu informacyjnie. Ocenę pozostawiam Wam. Falenica z nowoczesnym centrum, ale bez kultowego bazarku na pewno już nie będzie taka sama. Przeczytajcie jak ma się zmienić.

FALENICA NA START

Centrum Lokalne w Falenicy będzie pierwszym z 10 tego typu obiektów w Warszawie. Inne powstaną między innymi na Mokotowie, Żoliborzu i Ochocie. Inwestycja ma wystartować w tym roku. Stołeczny ratusz chce, aby była gotowa za dwa lata. Centrum powstanie przy Walcowniczej, czyli tam gdzie teraz jest bazar.

KONIEC HANDLU Z PRZYCZEPY

Warszawskie Centrum Lokalne w Falenicy to ma być ogromny obiekt. Nie będzie już handlowania w namiocie, z przyczep czy pod parasolem. bazar w falenicySprzedawcy będą mieć eleganckie, zadaszone stoiska handlowe. Urzędnicy rozmawiają z kupcami na temat umów, czynszu, warunków. Nie znam szczegółów tych rozmów. Nie wiem jakie będą stawki najmu. Mam tylko nadzieję, że nie zniechęcą producentów. Chciałabym nadal móc kupować owoce i warzywa od rolników za rozsądną cenę. Za nami konsultacje z mieszkańcami. Może w nich uczestniczyliście… Mam nadzieję, że ten głos został wzięty pod uwagę przy tworzeniu koncepcji.

WARZYWA, OWOCE I… SIŁOWNIA

Nowoczesny obiekt to nie tylko targowisko. Obok stoisk handlowych ma być siłownia plenerowa i plac zabaw. Po zakupach będzie można odpocząć na ławeczce albo napić się kawy w kawiarni. Bazar w FalenicyPrzy targowisku zostanie wybudowana Kulturoteka, gdzie będzie przeniesiona falenicka filia Wawerskiego Centrum Kultury oraz filia Biblioteki Publicznej. Będzie tam również Miejsce Aktywności Lokalnej. W planach jest także stworzenie atrakcyjnie zagospodarowanych skwerów, budowa parkingu oraz poprawa okolicznej infrastruktury drogowej.

TUNEL PSUJE PLANY

Budowa Centrum Lokalnego ma się rozpocząć niebawem. Do 23 maja powinna być gotowa dokumentacja na przebudowę bazaru. Tymczasem pojawił się duży znak zapytania. Prace mogą utrunić plany PKP, które chcą przebudować linię Warszawa – Otwock.  Jak pewnie wiecie, pojawił się pomysł aby w Falenicy zlikwidować przejazd przez tory i zrobić tunel dla samochodów. Trwa gorąca dyskusja na ten temat. Wielu mieszkańców nie chce tej inwestycji. Także wśród radnych zdania są podzielone.

Polecamy:

Budowa Centrum Lokalnego ma kosztować 14 milionów złotych.

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here