Dzień Sąsiada na Sielcach

0
742

O tym, że na Sielcach są szalenie zaangażowanie sąsiedzi, wiem już od dawna. W sobotę zapraszają Was na dzień sąsiada! Zobaczcie, co w planie:

Kiedy?
sobota, 16.06.2018
w godzinach 11:00-16:00

Gdzie?
Plac przy Sieleckiej 50 / Iwickiej 47b

Dla kogo?
Dla mieszkańców Sielc

W programie:

Polecamy:

PCHLI TARG 11:00 – 16:00
Kup, sprzedaj, wymień – książki i płyty, ubrania i akcesoria, rękodzieło, starocie, nietrafione prezenty i wszelkie kurioza. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przewietrzyć szafy, pawlacze i półki. Na zgłoszenia czekamy do 14.06 – wystarczy wypełnić formularz: https://goo.gl/forms/cLayovotzqmu9Wt42
Nie pobieramy żadnych opłat, na miejscu będą czekać na Was stoliki i krzesła (ograniczona liczba)

SĄSIEDZKA WYMIANA ZIELENI:
11:00 – 16:00
Masz jakieś rośliny, które chcesz oddać albo sadzonki, którymi chcesz się podzielić? Przynieś je ze sobą i wymień na inne lub po prostu zostaw, a my im znajdziemy nowy dom!

GRY I ZABAWY DLA DUŻYCH I MAŁYCH

11:00 – ANIMACJE DLA DZIECI
– Stare zabawy podwórkowe – przypomnimy sobie grę w klasy i skakanie w gumę!
– cyrkowanie czyli żonglowanie, balonowe zoo i wielkie bańki mydlane, czyli mnóstwo śmiechu i zabawy!

11:00 – TEATRZYK KAMISHIBAI
Drewniane co nieco zaprasza dzieci i dorosłych na przygodę z teatrzykiem kamishibai. Przedstawienie, opowie o tym, jak to się stało, że na naszym logo znajduje się konik. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty oraz konkurs z nagrodami.

11:00 – MALOWANIE PORCELANY
Warsztaty malowania porcelany dla najmłodszych z FOR.REST. Wszystkie dzieci zapraszamy na wspólne dekorowanie kubków metodami pilnie strzeżonymi przez leśne zwierzęta. Ozdobione kubki zabierzemy do siebie, wypalimy z troską i miłością, a następnie będziemy czekać na ich autorów w naszej siedzibie do 22 czerwca. Uwaga! Liczba kubków ograniczona, kto pierwszy ten lepszy 😉

11:00 KSIĘGARNIA MIĘDZY KARTKAMI
Warsztaty plastyczne z Tuwimem, czytanie wiersza “Dwa wiatry” i przygotowanie wspólnej inscenizacji z wykorzystaniem wykonanych wcześniej rekwizytów.

13:00 – WARSZTATY TYPOGRAFICZNE
Kreatywna zabawa z drewnianymi czcionkami drukarskimi – podczas zajęć stworzymy liternicze wzory na koszulkach i torbach – zachęcamy do przyniesienia własnych (w jasnych kolorach).

13:00 – WARSZTATY CERAMICZNE
Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w pracy z gliną. Pokażemy jak zrobić małą miseczkę, kubek, czy wisior. Czekamy na was przy stoisku z ceramicznym rękodziełem.

14:30 SENSOPLASTYKA – ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci powyżej 6mc. Kreatywne brudzenie się produktami spożywczymi, które można znaleźć w każdej kuchni (prosimy o wzięcie ubrań na zmianę ;).

Owoce i lemoniada – od sąsiadów dla sąsiadów, po prostu!

WSTĘP WOLNY!

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here