dzień sąsiada na Białołęce

W ten weekend będziemy  świętować Europejski Dzień Sąsiada. Z tej okazji dla wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy zorganizowane będzie ognisko. Oprócz tego w weekend czeka nas Białołęcki Bieg Mam, warsztaty stylizacji, rodzinny plener artystyczny i kiermasz używanych zabawek.

sobota, 26 maja

Towarzyska matematyka

Bezpłatne warsztaty matematyczne dla dzieci w wieku 5-8 lat z opiekunami. Gry matematyczne dla całej rodziny. Organizator warsztatów Fundacja Rozwoju Rodziny RoRo. Zapisy pod numerem 22 88-44-77.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr IV, ul. Antalla 5, godz. 9. 15

sobota, 26 maja

Polecamy:

Odkryj swoje piękno, uwierz w siebie

Warsztaty wizażu i stylizacji organizowane przez Stowarzyszenie Razem Dla Białołęki.

Zajęcia podzielone na części tematyczne:dobór kolorów do typu urody – analiza kolorystyczna (3 godziny) i warsztaty makijażu (3 godziny).

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD, Plac Światowida 3, godz. 10.00

sobota, 26 maja

Białołęcki Bieg Mam

Tradycyjnie start i meta biegu będą zlokalizowane u zbiegu ulic Kącik i Produkcyjnej (na tyłach Urzędu Dzielnicy Białołęka), a pięciokilometrowa trasa biegu głównego będzie wiodła przez Lasek Henrykowski (trzy okrążenia). Specjalna trasa również dla dzieci. Najmłodsi, czyli dzieci do lat 5, wystartują o godzinie 10.30 i pobiegną na dystansie 200 m. Dzieci 6 i 7-letnie wystartują o godzinie 10.45, a 8. i 9-latki o godzinie 11.00. Obie te grupy do pokonania będą miały 400 metrów. Biegi w kategoriach dziecięcych zakończy o godzinie 11.20 rywalizacja dziewcząt i chłopców w wieku 10-11 lat na dystansie 800 metrów. Po przekroczeniu linii mety każdy otrzyma pamiątkowy medal. Dla zwycięzców przewidziane są oczywiście wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. Warto poczekać do końca bowiem nagrodzeni będą również najmłodszy uczestnik oraz najstarsza uczestniczka.W dniu biegu biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.00 do godziny 14.00 w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ulicy Modlińskiej 197.

Lasek Henrykowski, ul. Produkcyjna (na tyłach Urzędu Dzielnicy), godz. 10.30

sobota, 26 maja

Wendo dla kobiet

Jak wykorzystać swoje możliwości przeciwko napastnikowi? Czy będąc dużo mniejszą od przeciwnika, można skutecznie się obronić? Co oprócz siły fizycznej determinuje skuteczną obronę? Jeśli jesteś zainteresowana poznaniem odpowiedzi na te pytania weź udział w zajęciach z projektu Budżetu Partycypacyjnego 2018 pt. „Obroń się. WenDo sztuka asertywności i samoobrony dla kobiet”.  Obowiązują zapisy. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i datę urodzenia.
Zgłoszenia i szczegółowe informacje: akostkowska@um.warszawa.pl

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 10.30

sobota, 26 maja

Warsztaty rękodzieła

Zajęcia dla dorosłych. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 614 60 80.

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 11.00

sobota, 26 maja

Gang Wiewióra – projekcja filmu

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 12. 30

sobota, 26 maja

Bliżej siebie

W ramach realizacji projektu „Bliżej siebie” z Budżetu Partycypacyjnego 2018 odbędzie się rodzinny plener artystyczny. W programie imprezy m.in.: zabawy i nauka malarstwa na świeżym powietrzu. Tematem przewodnim pleneru artystycznego będzie „Drzewo”. Do wyboru będą dwie techniki malarskie – malowanie akrylami na płótnie i suchymi pastelami na papierze. Obowiązują zgłoszenia: e-mail: bs@galeriabs.waw.pl; tel.: 513 055 876.

Las przy ul. Wadowickej róg ul. Łazanowickiej przy Galerii B.S., godz. 14.00 – 19.00

sobota, 26 maja

Europejski Dzień Sąsiada na Plaży Białołęckiej

Sąsiedzkie ognisko. Organizatorzy proszą o przyniesienie jedzenia i napojów.

Plaża przy Moście Północnym, godz. 18.00

niedziela, 27 maja

Czytamisie – Kameralne warsztaty rodzinne

Na najbliższych warsztatach, uczestnicy porozmawiają o tym jak należy się zachować w danej sytuacji. Każdego dnia spotykamy się z innymi osobami. Witamy się, rozmawiamy na koniec żegnamy. Zdarzy się, że za coś przepraszamy albo za coś dziękujemy. Kiedy ma się kilka lat nie tak łatwo odkryć, jakie zachowanie byłoby najlepsze w danym momencie. Kiedy wolno mówić głośno a kiedy najlepiej w ogóle siedzieć cichutko jak myszka? Jak zachowywać się w teatrze, muzeum czy galerii sztuki? I jak to jest z tymi ważnymi słowami? Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy ( od 13 maja) pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 2.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66, godz. 9. 00 (dzieci 5-6 lata); godz. 10.15 (dzieci 3-4 lata)

niedziela, 27 maja

I Białołęcki Bazar Zabawek Używanych

Będzie to wydarzenie organizowane w ramach projektu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u”
Projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów. W czasie wydarzenia będą funkcjonować w Parku Picassa dwie strefy – jedna dla osób kupujących i sprzedających, w drugiej natomiast bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży, które zapewnią partnerzy wydarzenia. To tego dnia będzie można kupić i sprzedać m.in. klocki lego, gry planszowe lub na konsolę, książki, sprzęt sportowy, rowery, hulajnogi i inne zabawki, z których dzieci wyrosły lub które im się znudziły, a to wszystko w otoczeniu masy atrakcji, które przygotowali partnerzy wydarzenia. Wymagana jest rejestracja sprzedających, której można dokonać klikając TUTAJ.

Park Picassa, godz. 10.00

niedziela, 27 maja

Odkryj swoje piękno, uwierz w siebie

Warsztaty wizażu i stylizacji organizowane przez Stowarzyszenie Razem Dla Białołęki. Analiza sylwetki, dobór garderoby, style w ubieraniu się, kreowanie własnego stylu (4 godziny).  Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.razemdlabialoleki.waw.pl.

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD, Plac Światowida 3, godz. 10.00 – 14.30

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here