Dzień Dziecka, czyli najfajniejsze święto w roku. I to w dodatku dla wszystkich! Nie macie pomysłu, jak spędzić ten czas? Mamy dla Was 13 propozycji, a wśród nich warsztaty, spektakle, gry terenowe, koncerty i zabawy. Wybierzcie coś dla siebie i bawcie się dobrze.

Dzień Dziecka w Muzeum Polin

Kiedy? Niedziela, 30 maja, godz. 11.00

W tym roku Muzeum Polin organizuje Dzień Dziecka pod hasłem „Tyle opowieści w głowie się pomieści”. Ten szczególny dzień, pełen zagadek, gier i zabaw, obchodzić możecie zarówno ONLINE w domach, jak i OFFLINE w przestrzeni miejskiej Muranowa. W programie rodzinna gra miejska. Ruszcie śladami dawnego Muranowa przed wojną zamieszkałego głównie przez Żydów. W kolejnych punktach do wykonania będą proste, ale i zabawne zadania: będziecie puszczać bańki mydlane, rysować kredą po chodniku, czy rozszyfrowywać rebusy. Będzie też rodzinna gra online. Zanurzycie się w baśniowy bór pełen śpiewu ptaków i szumu drzew z niezwykłych, żydowskich Bajek z Czerniowców.

LINK

Polecamy:

Odlotowy Dzień Dziecka BOK

Kiedy? Sobota, 29 maja, godz. 10.30

W budynku Białołęckiego Ośrodka Kultury przy Van Gogha 1 czeka na Was „Odlotowy Piknik” (ze stoiskiem budowy własnych modeli samolotów, symulatorem lotów dronem, centrum gier bitewnych i innymi stoiskami). W plenerze „Lot w kierunku sztuki – czyli spotkanie z Panem Teatrzykiem” (warsztaty i interaktywny spektakl „Kot w butach”) oraz „Odlotowy Dmuchaniec” .

LINK

Dziecięcy weekend z DK Włochy

Kiedy? 29-30 maja

W programie Mini Piknik. spektakl dla dzieci „Lwi Król” w wykonaniu Teatru Prima, animacje dla dzieci „Bajkowe podróże”, warsztaty plastyczne, taneczne i ceramiczne oraz pokazy filmów.

LINK

II Białołęcki Festiwal StreetFood’u x Festiwal Kolorów x Dzień Dziecka

Kiedy? 28-30 maja

Na Białołękę zjeżdżają kuchnie z całego świata, oprócz tego mnóstwo atrakcji dla dzieci.

LINK

Dzień Dziecka po królewsku na Zamku

Kiedy? 28 maja- 6 czerwca

Zamek Dzieciom – specjalna trasa zwiedzania dla dzieci. Zobaczycie największe malowidło – plafon w Sali Wielkiej, wyjątkowy zegar w Sali Rycerskiej oraz dostojny królewski tron z Sali Tronowej, Dowiecie się, co król jadł na śniadanie, a także przeniesiecie w czasie do Warszawy sprzed 300 lat. Zwiedzanie uatrakcyjni rozwiazywanie zagadek na przygotowanych kartach. Będą na Was czekać również specjalne ścieżki edukacyjne i miejsca pracy twórczej na wystawach czasowych. W ogrodach czekają na Was animacje, strefy zabaw, filmy i balony.

LINK

Praski Dzień Dziecka

Kiedy? Niedziela, 30 maja, godz. 13.00

Mnóstwo atrakcji na praskich placach zabaw (m.in. laboratorium eksperymentów, zajęcia muzyczne, stanowisko archeologiczne, warsztaty ogrodnicze, warsztaty ceramiczne).

LINK

Magiczne Sztuczki z Fabryką Zabaw w Plażówce Saska

dzień dziecka

Kiedy? Niedziela 30 maja, godz. 15.00

Fabryka Zabaw to chemiczno – fizyczno – czarodziejskie sztuczki pokazywane ku radości dzieci. Wszyscy uczestnicy imprez Fabryki Zabaw poznają niesamowite sztuczki i doświadczenia oraz biorą udział w szalonych konkursach. Do dyspozycji wszystkich będzie też piaszczysta plaża i plac zabaw.

LINK

Dzień Dziecka z MNW

dzień dziecka

Kiedy? 29 maja – 6 cerwca

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza wszystkie dzieci na tydzień pełen niespodzianek. Bohaterką i przewodniczką tego tygodnia będzie malutka sympatyczna kuropatwa – bohaterka obrazu Józefa Chełmońskiego „Kuropatwy”. Dzięki Natalii Luniak, autorce zabawek z Kalimby, kuropatwa wyszła z obrazu i trafi prosto w Wasze ręce.

LINK

Narodowy Dzień Dziecka

Kiedy? 1 czerwca

Mnóstwo atrakcji w Łazienkach Królewskich i Agrykoli, w ogrodach Kancelarii Premiera i Alejach Ujazdowskich.

LINK

Cyrkowy Dzień Dziecka

dzień dziecka

Kiedy? 1 czerwca godz. 16.00

Na zielonym skwerku przy DK Portiernia pokaz „Żonglerka na wesoło” i warsztaty cyrkowe z artystami grupy Pracownia Cyrkowa, warsztaty plastyczne, malowanie na jedwabiu z Silk by Joanna Kędziora (7+), zawody sportowe: Szachy Wikingów.

LINK

Dzień Dziecka z Lego na Polu Mokotowskim

dzień dziecka

Kiedy? 27-30 maja

Na Polu Mokotowskim odbędzie się rodzinna zabawa w poszukiwanie ukrytych stworków LEGO. Wszyscy, którzy je odnajdą i rozwiążą zagadkę, otrzymają gratisowe zestawy w Oficjalnym Sklepie LEGO.

LINK

Kosmiczny Dzień Dziecka w Służewskim Domu Kultury

dzień dziecka

Kiedy? 30 maja – 1czerwca

Z okazji Dnia Dziecka Służewski Dom Kultury zaprasza dzieci z osobami towarzyszącymi na wydarzenie bogate w kosmiczne atrakcje i (nie)ziemskie działania. W programie koncert i warsztaty plakatu.

LINK

Dzień Dziecka w Wolskim Centrum Kultury

dzień dziecka

Kiedy? Sobota, 5 czerwca, godz. 12.00

Wolskie Centrum Kultury zapraszamy na zielony Dzień Dziecka do Ogrodu Społecznego na Działdowską. W planach: otwarcie wystawy dziecięcej, zabawy przy muzyce (prowadzi DJ Lustykeiro), profesjonalny warsztat kuglarski z pokazem żonglerki, Alpaki z Zielonych Traw, ekowarsztat Sieje się.

LINK

A po dobrej zabawie punkt obowiązkowy każdego Dnia Dziecka, czyli odwiedziny w którejś z najlepszych cukierni w Warszawie (KLIK).

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here