Przed nami ostatni letni weekend. Wyciśnijmy z niego ile się da. 😉 Atrakcji zaplanowano sporo, będziecie mieć problem z wyborem. Mam nadzieję, że w wyborze pomoże Wam moje zestawienie najciekawszych wydarzeń. 🙂

SOBOTA-NIEDZIELA, 22-23 WRZEŚNIA

Piknik rodzinny „Pożegnanie Lata”

sobota-niedziela, cały dzień, plac przed Bazyliką przy Kawęczyńskiej 53

Ten weekend stoi pod hasłem pikników z serii „pożegnanie lata”. 😉 Pierwszy z nich to piknik organizowany przy Bazylice NSJ na Pradze-Północ. W programie pikniku mnóstwo konkursów, animacji, warsztatów, turnieje piłkarskie, turniej siatkówki, koncerty, potańcówka, jarmark i zwiedzanie bazyliki. Więcej szczegółów znajdziecie na plakacie (kliknijcie w niego by powiększyć obrazek).

Polecamy:

Więcej o wydarzeniu

Cuda Wianki na Pradze

sobota-niedziela, godz. 11.00-18.00, różne miejsca na Pradze-Północ

Przez cały weekend w okolicach ulicy Stalowej, Inżynierskiej, Wileńskiej i dodatkowo Brzeskiej odbywa się plenerowa impreza, podczas której praskie kawiarnie i sklepy vintage wychodzą poza swoje lokale i wystawiają się na ulicach, galerie sztuki szykują ciekawe wystawy, a praskie pracownie otwierają swoje drzwi dla zwiedzających.

Więcej o wydarzeniu

SOBOTA, 22 WRZEŚNIA

Dni Transportu Publicznego w zajezdni Ostrobramska

sobota, godz. 10.00-17.00, zajezdnia autobusowa „Ostrobramska”

Jak często macie możliwość wejść na teren zajezdni? Albo zobaczyć z bliska stare autobusy, które od dawna nie jeżdżą już po mieście. A zobaczyć jak wygląda codzienna linia pojazdu i przygotowanie go do wyjazdu na ulicę? Albo pojeździć przyczepą do Ogórka? No to w sobotę na Ostrobramskiej będziecie mogli spróbować tego wszystkiego, a dodatkowo wziąć udział w wielu innych ciekawych zabawach i warsztatach. 🙂

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Uroki Skaryszaka”

sobota, godz. 11.00-12.30, początek przy rondzie Waszyngtona koło pomnika Paderewskiego

Park Skaryszewski kryje w sobie mnóstwo ciekawych historii. Jeśli chcecie dowiedzieć się gdzie znajdowała się skrzynka kontaktowa dla łączniczek podziemia, który pomnik został przetopiony na klamki do Pałacu Kultury i gdzie przed wojną odbywał się pokaz mody aut, to wpadnijcie na sobotni spacer.

P.S. A jeśli nie widzieliście mojego ostatniego wpisu o parku to zapraszam Was TUTAJ.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Tajemnice praskich uliczek”

sobota, godz. 13.00, start na rogu ulic Ząbkowskiej i Targowej

Jaki super spacer się szykuje! 🙂 Połączenie poszukiwania praskich klimatów z muzyką. Podczas spaceru uczestnicy będą zatrzymywać się na podwórkach, gdzie oprócz historii opowiedzianych przez przewodnika usłyszą szlagiery wykonane przez praską kapelę. Podczas spacerów rozdane będą spacerowniki z opisem tras i odwiedzanych miejsc.

Więcej o wydarzeniu

Południowo-praskie senioralia

sobota, godz. 14.00-20.00, Park Polińskiego

W najbliższą sobotę w Parku Polińskiego odbędzie się piknik międzypokoleniowy. W programie m.in. konkursy z nagrodami, animacje, zabawy i dyskoteka. Więcej informacji na plakacie.

 

Spacer po Gocławiu

sobota, godz. 15.00-17.00, początek na pętli autobusowej Gocław (przy skrzyżowaniu Bora-Komorowskiego i Jugosłowiańskiej)

Jeśli Gocław kojarzy się Wam tylko z szarymi blokowiskami, to koniecznie musicie wpaść na ten spacer. Dowiecie się na nim m.in. o średniowiecznych początkach wsi Gocław, o planach budowy wielkiego Gocławia i o tym w jakich filmach zagrało to osiedle.

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 23 WRZEŚNIA

Spacer „Śladami Kolei Terespolskiej”

niedziela, godz. 10.00-12.00, początek w holu głównym Dworca Wschodniego od strony ul. Kijowskiej

Czy wiecie, że kiedyś z dzisiejszego Dworca Wschodniego nie dało się dojechać na Dworzec Centralny? Za to były regularne połączenia do Moskwy. 😉 Podczas spaceru poznacie historię budowy dworca i okoliczności jego powstania.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Egzotyczna Szmulowizna”

niedziela, godz. 15.00-17.00, początek przed wejściem na teren dawnej fabryki wódki Koneser (od strony ul. Ząbkowskiej)

Niedziela zapowiada się jako ostatni, względnie ciepły dzień, trzeba go więc dobrze wykorzystać. 😉 Może wybierzecie się na spacer po Szmulkach. Podczas wycieczki dowiecie się m.in.: skąd wzięła się nazwa Szmulowizna, gdzie parkował mobilny żłobek i jak w kilka minut można upić całą dzielnicę. Brzmi intrygująco, prawda? 😉

Więcej o wydarzeniu

Festyn na pożegnanie lata

niedziela, godz. 13.30-17.30, plac przed kościołem Ojca Pio (Fieldorfa 1)

Pod kościołem Ojca Pio na Gocławiu w najbliższą niedzielę odbędzie się piknik na pożegnanie lata. W programie pikniku kilka koncertów, zabawy, gry i warsztaty.

Piknik rodzinny na Pradze-Południe

niedziela, godz. 13.00-18.00, Park Polińskiego

Kolejny rodzinny piknik na zakończenie lata, tym razem na Pradze-Południe. Podczas imprezy zaplanowane są liczne atrakcje dla mieszkańców: m.in. występy artystyczne, zajęcia muzyczno-taneczne, sportowe, integracyjne dla rodzin oraz animacje dla dzieci.

.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here