W ten weekend czeka na Was moc atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie, a jest w czym wybierać, m.in Wiechowisko, Turniej Rycerski czy gimnastyka na świeżym powietrzu. Zapraszam:-)

sobota, 26 maja

III Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha

Spotkanie z niepowtarzalnym humorem, muzyką, tańcem oraz  zabawą podczas  imprezy Targówek Satyryczny Wiechowisko i III edycji kabaretowego Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha. Zapraszamy na całodniowy, rodzinny festyn w świecie gier i zabawy dawnej Warszawy z udziałem artystów ulicznych, iluzjonistów i żonglerów, z realizacją klimatycznego pchlego targu, z możliwością degustacji niezapomnianych warszawskich potraw z królującymi pyzami, z estradowymi konkursami i potańcówką „na dechach” przy muzyce warszawskich kapel. W tegorocznym Turnieju rolę jurora przyjęła znakomita artystka polskiego kabaretu pani Katarzyna Pakosińska. , która podczas plenerowej gali finałowej zaprezentuje także swój estradowy show. Całą galę zwieńczy humor znakomitego Kabaretu Jurki.  Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Park Wiecha, godz. 12:00-22:00Targówek Satyryczny – Wiechowisko / Finał III Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha

sobota, 26 maja

Polecamy:

Piknik Rodzinny „Granie na przedszkolnej polanie”

Piknik Rodzinny „Granie na przedszkolnej polanie”. Loteria fantowa, alpaki, trampolina, animacje dla dzieci. Zapraszamy wszystkich okolicznych mieszkańców, małych i dużych.

Teren między ul. Malborską a budynkiem Przedszkola Integracyjnego Nr 120, godz. 10.00 – 15.00

sobota, 26 maja

Sąsiedzki Festiwal Planszówek

Zapraszamy na sąsiedzkie granie! Rozgrywki, łamanie główki i dobra zabawa. Wydarzenie będzie okazją do wspólnych rozmów, współpracy, rywalizacji i podejmowania decyzji. Dobra zabawa dla całej rodziny! Gramy w m.in. Scrabble, Lotto-Bingo, Chińczyk, Bierki, Jungle Speed, Wieża (Jenga) i inne, a dla najmłodszych puzzle, domino, rysowanie.

Dom Kultury Zacisze, godz. 10:00-14:00

sobota, 26 maja

Gimnastyka na świeżym powietrzu

ZUMBA, JOGA, PILATES, FITNESS CZY SZTUKI WALKI – wszystkie sporty są ogólnodostępne dla mieszkańców i prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Realizatorem projektu „Gimnastyka na świeżym powietrzu” jest Urząd Dzielnicy Targówek. Jest to zwycięski projekt Stowarzyszenia „Targówek w Spódnicy”, w którym zapraszamy mieszkańców do ruchu. Maluchy w trakcie trwających ćwiczeń będą miały zapewnioną opiekę podczas zorganizowanych gier i zabaw.

Zdjęcie użytkownika Targówek w spódnicy.

niedziela, 27 maja

XXII Warszawski Turniej Rycerski o Szablę Króla Zygmunta III

Warszawski Turniej Rycerski o Szablę Króla Zygmunta III Wazy na Bródnie jest najstarszą cykliczną imprezą plenerową o charakterze historycznym w Warszawie. W programie m.in.:  pokazy i prezentacje historyczne, inscenizacja bitew, zabawy animacyjne, eksperymenty,
szycie duchów i kreatywnych potworów, robotyka.Turniej jest organizowany przez Dom Kultury ŚWIT we współpracy z Pierwszym Polskim Stowarzyszeniem Turniejowym Liga Baronów i Urzędem Dzielnicy Warszawa Targówek.
Więcej informacji pod linkiem.

Park Bródnowski, godz. 11:00-20:00

Zdjęcie użytkownika Dom Kultury Świt.

niedziela, 27 maja

VI Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny

22 organizacje pozarządowe w ramach VI Warszawskiego Kalejdoskopu Edukacyjnego zapraszają na bezpłatne, arcyciekawe animacje, warsztaty i pokazy naukowe dla dzieci i młodzieży.  Wśród atrakcji: przygotowanie słodyczy bez cukru, okazy z ciekłym azotem,  gry varsavianistyczne, wybuchowe eksperymenty chemiczne, a także pływanie kajakiem po parkowym stawie. Na wszystkich będą też czekały smaczne jabłka, które są symbolem wydarzenia- nawiązują tym samym do słynnego Jabłka Newtona. Organizatorami Kalejdoskopu są: Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. Edukacji. Więcej informacji pod linkiem.

Domek Herbaciany w Parku Rzeźby, godz. 11:00-17:00

niedziela, 27 maja

Targi Rzemieślnicza Strona Wisły vol. 2

Rzemieślnicza Strona Wisły to targi, podczas których spotkacie rzemieślników i artystów. Zobaczycie ludzi, którzy wykonują unikatowe zawody oraz działają na obszarze rewitalizacji: na Starej i Nowej Pradze, Szmulowiźnie, Kamionku oraz Targówku Fabrycznym i Mieszkaniowym. Podczas Targów rzemieślnicy i artyści pokażą swoje wyjątkowe dzieła. 

Park Bródnowski, godz. 12.00-17.00Zdjęcie użytkownika Galeria Uległa.

poniedziałek, 28 maja

Premiera spektaklu: Mówię do Ciebie

Zapraszamy na premierę spektaklu „Mówię do Ciebie” w wykonaniu Młodzieżowego Studia Teatralnego. Pewnego dnia młody człowiek postanawia przeprowadzić eksperyment na ludzkości. Gnany potrzebą potwierdzenia, że jego wiara w drugiego człowieka jest słuszna, dochodzi do ekstremalnych wniosków, które sprawią, że zrodzi się w nim ogromna potrzeba natychmiastowego działania.

Premiera spektaklu: Mówię do CiebieDom Kultury Zacisze,  godz. 18.30

wtorek, 29 maja

Mama Fit – zajęcia dla mam z dziećmi do 2 lat

Cotygodniowe, bezpłatne zajęcia dla Mam z Małymi Dziećmi. Projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2018. Panie mogą ćwiczyć w obecności swojej pociechy i w miarę możliwości z pociechą. Trening jest połączeniem pilatesu i jogi. Obowiązują zapisy pod linkiem.

Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1,  godz. 9.30-10.30 

wtorek, 29 maja

Biegaj w Lesie Bródnowskim

Bezpłatne cykliczne zajęcia biegowe z trenerem. Zajęcia prowadzi Kamil Krauze. Projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego Dzielnicy Targówek. Więcej o wydarzeniu

Gdzie: Główne wejście do Lasu Bródnowskiego przy kamieniu od strony Głębockiej, godz. 18:30

czwartek, 31 maja

Teatrzyk Pod Chmurką – Przygody Koziołka Matołka

Bezpłatny teatrzyk dla dzieci o przygodach zwariowanego koziołka. Więcej informacji pod linkiem.

Przystanek Gofrowo, godz. 18:00Zdjęcie użytkownika Przystanek Gofrowo.

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here