Wiosna przyszła w pełnej krasie:-) Wokół zieleń, kwiaty i wszechogarniająca chęć do życia. I w takich okolicznościach przyrody zapraszam Was na bezpłatne wiosenne propozycje w tym tygodniu. Mam nadzieję, że znajdziecie w nim coś dla siebie.

sobota, 21 kwietnia

Spacer po Podgrodziu

Stowarzyszenie „Kolejka Marecka” w partnerstwie z Urzędem dzielnicy Targówek m. st. Warszawy zaprasza na pierwszy weekendowy spacer czwartej edycji programu „Targówek nieoczekiwany”, podczas którego zwiedzać będziemy Podgrodzie i okolice. A wiecie przecież, że dzielnica Targówek to jeden z najbardziej zaskakujących obszarów Warszawy. Dołączajcie:-) Więcej o wydarzeniu pod linkiem.

Gdzie: Krasnobrodzka 11 – pętla ZTM Podgrodzie, przy Klubie Osiedlowym, godz. 11:00

sobota, 21 kwietnia

Polecamy:

Koncert dla dzieci: Bajkowo i jazzowo.

Dom Kultury Zacisze zaprasza na koncert „Bajkowo i jazzowo” dla dzieci w wieku 4-13 lat i rodziców. Usłyszycie standardy jazzowe z bajek amerykańskich oraz piosenki śpiewane przez Magdalenę Wasylik, która dubbinguje postacie w znanych filmach. Koncert realizowany w ramach projektu „Dzieciaki nie płacą” – Budżet Partycypacyjny 2018. Wstęp wolny. Obowiązuje odbiór wejściówek.

Gdzie: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, godz. 18:00

sobota, 21 kwietnia

Nausicaa z doliny wiatru – Mały DKF w Kinie Świt

Czy człowiek zatruwa naturę? Jak możemy ograniczać swój szkodliwy wpływ na przyrodę? Czy świat bez przyrody jest możliwy? Film w reżyserii H. Miyazaki, czas trwania: 116 min, Akcja anime dzieje się w odległej przyszłości. W wyniku wojen doszło do ekologicznej katastrofy, a najbardziej ucierpiała na tym przyroda. Lasy stały się śmiertelną trucizną, tworząc trujące pyłki, jeziora zamieniły się w zbiorniki kwasów, a owady zmutowały, powiększając się do ogromnych rozmiarów.

Gdzie: Kino „Świt”, Wysockiego 11, godz. 12:30

sobota, 21 kwietnia

Warsztaty cyrkowe: ALE CYRK

Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat, które mają ochotę na przygodę z cyrkiem i chcą spróbować swoich sił. Sztuka cyrkowa znana była już około 2400 r. p.n.e. Kojarzona była z zabawą i rozrywką, obecnie uważa się, że żonglerka i inne elementy sztuki cyrkowej mogą korzystnie wpływać na pracę i rozwój mózgu. Współczesna sztuka cyrkowa – oprócz biernego obserwowania – zachęca do aktywnego uczestnictwa. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Dzieciaki nie płacą” – Budżet Partycypacyjny 2018. Obowiązują zapisy.

Gdzie: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, godz. 9:30-12:45

Warsztaty cyrkowe: ALE CYRK

sobota, 21 kwietnia

Warsztaty: SITODRUK

Chcecie stworzyć swój oryginalny nadruk na torbę techniką sitodruku? Pokażecie swoją kreatywną stronę i zaprojektujecie grafikę dla siebie lub z myślą o kimś bliskim. Doświadczone i pełne energii instruktorki poprowadzą Was przez proces twórczy. Warsztaty dla dzieci 6-13 lat realizowane w ramach projektu „Dzieciaki nie płacą” – Budżet Partycypacyjny 2018. Obowiązują zapisy.

Gdzie: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, godz. 11.00-14.00

sobota, 21 kwietnia

Koncert grupy MUV

Koncert muzyki heavy funky reggae rock. 

Gdzie: Choppers Club Radzymińska 154, godz. 20:00

Koncert MUV

niedziela, 22 kwietnia

Koncert Olgi Mieleszczuk: REBEKA TAŃCZY TANGO

Polskie i żydowskie tanga przedwojennej Warszawy w wykonaniu Olgi Avigail Mieleszczuk z zespołem Tango Attack. Gościnnie wystąpi SŁAWA PRZYBYLSKA. Tanga po polsku, hebrajsku, hiszpańsku i w jidisz. „Rebeka”, „Bal na Gnojnej”, „Yiddish Tango”, „El Ultimo Cafe”. Nowe aranżacje tang w tradycyjnym składzie argentyńskim z kultowym bandoneonem pozostają w delikatnym balansie między współczesnym brzmieniem, a unikalnym stylem tanga. Koncert ukazuje fenomen przedwojennego tanga jako splot pierwiastków słowiańskich i żydowskich. Koncert realizowany w ramach projektu „Muzycznie dla sąsiadów” – Budżet Partycypacyjny 2018. Wejściówki do odbioru w kasie DK Zacisze!

Gdzie: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, godz. 17:00

poniedziałek, 23 kwietnia

„Warszawa i dawni mistrzowie fotografii”

Stare fotografie Warszawy ze współczesną dokumentacją ikonograficzną stolicy stanowią nieodzowną informację zarówno dla varsavianistów, dla których fotografia jest cennym materiałem źródłowym, ale także dla miłośników Warszawy zainteresowanych wizerunkiem miasta widzianym okiem obiektywu fotograficznego. Wykład na ten temat poprowadzą Paweł Łoś i Monika Demczyńska ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka” w ramach projektu „Warszawa też jest Seniorką 2017/2019”, współfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Gdzie: Czytelnia Naukowa nr I, ul. Św. Wincentego 85, godz. 17:00

wtorek, 24 kwietnia

Mama Fit – zajęcia dla mam z dziećmi do 2 lat

Cotygodniowe, bezpłatne zajęcia dla Mam z Małymi Dziećmi. Projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2018. Panie mogą ćwiczyć w obecności swojej pociechy i w miarę możliwości z pociechą. Trening jest połączeniem pilatesu i jogi. Obowiązują zapisy pod linkiem.

Gdzie: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1,  godz. 9.30-10.30 

wtorek, 24 kwietnia

Biegaj w Lesie Bródnowskim

Bezpłatne cykliczne zajęcia biegowe z trenerem. Zajęcia prowadzi Kamil Krauze. Projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego Dzielnicy Targówek. Więcej o wydarzeniu

Gdzie: Główne wejście do Lasu Bródnowskiego przy kamieniu od strony Głębockiej, godz. 18:30

czwartek, 26 kwietnia

Wiosna i lato w kulturze Słowian” – prelekcja

Okres wiosenny i letni w kulturze słowiańskiej to czas bardzo intensywnej pracy oraz różnorakich zwyczajów i obrzędów. Prelekcja pokazuje podobieństwa i różnice w słowiańskiej obrzędowości tego okresu. Omówione będą rytuały prezentujące kulturę ludową Białorusinów, Bułgarów, Czechów, Macedończyków, Rosjan, Ukraińców, Serbów, Serbołużyczan, Słowaków, Słoweńców i oczywiście Polaków. Więcej informacji pod linkiem.

Gdzie: Czytelnia Naukowa nr I, ul. Św. Wincentego 85, godz. 17.00

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here