Piękne, wiosenne dni przed nami. Mam więc dla Was w tym tygodniu kilka propozycji plenerowych, sportowych i biegowo-spacerowych. 🙂

WYDARZENIA KILKUDNIOWE

Wyskocz z nami sprzed kompa!

sobota-niedziela, godz. 13.00-18.00, Hulakula, ul. Jagielońska 82b

Wydarzenie dla dzieci i młodzieży, którzy lubią hulajnogi, rowery i skateparki. W programie zaplanowano pokazy jazdy wyczynowej, szkółki z instruktorami i wiele innych aktywności sportowych.

Polecamy:

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 8 KWIETNIA

TurboChajzerNBrun

niedziela, godz. 11.00, PGE Narodowy

Bieg charytatywny z Filipem Chajzerem. Im więcej osób pobiegnie, tym większa kwota zostanie zebrana. Podobno tempo ma być bardzo wolne więc każdy da radę. W planie jest 10 okrążeń wokół Stadionu.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Brzeska – ulica legendarna ulica”

niedziela, godz. 15.00-17.30, początek przy ul. Brzeskiej 2 (róg Kijowskiej)

Przy takiej pogodzie można wreszcie spacerować. W tym tygodniu mam dla Was propozycję spaceru po ulicy Brzeskiej. Podczas spaceru usłyszycie historie o knajpach, galeriach i lokalach, które się tu kiedyś znajdowały, obejrzycie piękne murale i dowiecie się co kiedyś znajdowało się przy Ząbkowskiej. Podczas wycieczki zaplanowana jest też wizyta w jednej z Ząbkowskich knajp. 😉

Więcej o wydarzeniu

PONIEDZIAŁEK, 9 KWIETNIA

Spotkanie „Nieturyści: Piotr Milewski – Japonia, jego „druga ojczyzna”

poniedziałek, godz. 19.00-22.00, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Cykl spotkań z tymi, którzy podróżują nietypowo. Tym razem usłyszycie historie o Japonii – kraju który łączy tradycję z nowoczesnością, hałas i zgiełk z ciszą, świat bogów ze światem konsumpcji.

Więcej o wydarzeniu

WTOREK, 10 KWIETNIA

Sascy Sąsiedzi

wtorek, godz. 20.00, Klubokawiarnia Towarzyska, ul. Zwycięzców 49

Sąsiedzkie spotkanie muzyczne. Jeśli lubicie dobrą muzykę i chcecie się spotkać z twórczymi ludźmi, którzy tworzą miejską kulturę klubową wpadnijcie we wtorkowy wieczór do Towarzyskiej.

Więcej o wydarzeniu

ŚRODA, 11 KWIETNIA

Kobiece bieganie – tylko spróbuj

środa, godz. 19.00-20.30, początek przy wejściu na Stadion Narodowy od strony Ronda Waszyngtona (brama nr 2)

Przyszła wiosna, można wreszcie biegać przy temperaturze powyżej zera. 😉 Ten bieg dedykowany jest kobietom. Skierowany jest dla każdej z nas – nawet dla tych, które dopiero myślą o tym, żeby zacząć biegać.

Więcej o wydarzeniu

Szuflada Sztuki

środa, godz. 18.00, Stalownia Praska, ul. Szwedzka 2/4 hala nr 9

Jeśli lubicie sztukę, to koniecznie wpadnijcie w środę do Stalowni na wernisaż wystawy artystów, którzy stawiają pierwsze kroki w środowisku artystycznym. Na tej wystawie zobaczycie prace tych, którzy dotychczas trzymali swoją twórczość w szufladzie i wreszcie odważyli się podzielić swoją pasją. Wystawa będzie trwała do 20 kwietnia.

CZWARTEK, 12 KWIETNIA

Spotkanie „Fajans z Pragi”

czwartek, godz. 18.00-19.00, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Nie wiem czy wiecie, ale przed wojną w okolicach Zamoyskiego i Jagiellońskiej działała największa w Warszawie wytwórnia fajansu „Ceramika Praga. Ludwik Czarnecki i S-ka”. Powstawały w niej unikalne, malowane ręcznie wyroby, które cieszyły się szczególnie dużą popularnością na prowincji. Wykład będzie podsumowaniem badań nad historią tych wyrobów.

Więcej o wydarzeniu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here