Przed nami kolejny weekend, który proponuję Wam zacząć już w piątkowe popołudnie – na otwarciu wystawy prac Tytusa Brzozowskiego, autora najnowszego muralu na Rondzie Wiatraczna. A co oprócz tego w zestawieniu? Warsztaty plastyczne, spacery fotograficzne i… spotkania z robotami. 😉 Miłego weekendu!

A jeśli chcecie wiedzieć, co fajnego dzieje się w całej Warszawie, to kliknijcie TUTAJ, w nasze ogólnomiastowe zestawienie. regulamin_konkursu_vouchery_24_07

PIĄTEK, 16 LISTOPADA

Otwarcie wystawy Tytusa Brzozowskiego

piątek, godz. 18.00-21.00, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Wczoraj został uroczyście odsłonięty nowy mural Tytusa Brzozowskiego, który zdobi ścianę kamienicy przy Rondzie Wiatraczna (TUTAJ więcej informacji). Jeśli chcecie zobaczyć inne, warszawskie prace tego artysty (a zapewniam Was, że są piękne), to wpadnijcie na otwarcie jego wystawy w PROMIE Kultury. Podczas otwarcia Tytus Brzozowski pokaże Wam Warszawę na swoich akwarelach oraz opowie o projektach murali, które powstały w tym roku w naszym mieście.

Więcej o wydarzeniu

SOBOTA – NIEDZIELA 17-18 LISTOPADA

Warsztaty plastyczne dla dzieci „Oto jest… świat!”

sobota-niedziela, godz. 11.00, Centrum Praskie Koneser

Warsztaty, na których uczestnicy zostaną zabrani w podróż po miastach świata. Obejrzą słynne budowle, niezwykłe mosty i piękne ogrody. Zastanowią się co dają nam podróże i co sprawia, że każde miasto ma swój wyjątkowy klimat. A na koniec stworzą kolażowe mapy miast. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-12 lat. Obowiązują zapisy.

Więcej o wydarzeniu

SOBOTA, 17 LISTOPADA

Spacer fotograficzny

sobota, godz. 9.00-12.00, początek ul. Targowa 20A

A tutaj mam coś dla miłośników Pragi, spacerowania i fotografii. Bezpłatne warsztaty fotograficzne, na których będziecie mogli wypróbować aparaty bezlusterkowe. Warsztaty będą się składały z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Praktyczna część to fotograficzny spacer. Uwaga, na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem jarek@interfoto.eu (w zgłoszeniu podajcie swoje imię, nazwisko i numer kontaktowy).

Więcej o wydarzeniu

Jutronauci 2018 – Wielki Finał

sobota, godz. 10.00-15.00, Centrum Praskie Koneser (Butelkownia, pl. Konesera 3, wejście od ulicy Białostockiej)

„Chcesz doświadczyć jutra – ucieknij na moment z Ziemi” – takim hasłem promują się organizatorzy tego wydarzenia. 🙂 Na wielkim finale jutronautów będzie można m.in. porozmawiać z robotami, poczuć się jak w kosmosie, zobaczyć futurystyczną sztukę i wziąć udział w warsztatach z kreatywności. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod TYM LINKIEM

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Śladami warszawskich pomników – niezrealizowane projekty 1918-2018″

sobota, godz. 11.00-13.00, początek przy wyjściu z tunelu stacji metra Stadion na ul. Sokolą

Spacer śladami pomnikowych pomysłów, które nigdy nie doczekały się realizacji. Jeśli chcecie dowiedzieć się gdzie miał stanąć Łuk Zwycięstwa albo pomnik hymnu narodowego, to koniecznie wybierzcie się na to wydarzenie. Weźcie ze sobą bilet komunikacji miejskiej.

Więcej o wydarzeniu

Warsztaty „Pisanie ikon – sposób praski. Moja Praska Madonna”

Sobota, godz. 14.00-17.00, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Warsztaty, na których będziecie mogli przygotować własne Madonny. Technika wykonania nie będzie typowa, bo wykorzystywane będą zdjęcia, pocztówki, serwetki i guziki. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy.
Więcej o wydarzeniu

Spacery po Warszawie szlakiem rosyjskim

sobota, godz. 14.00, zbiórka na placu przed Cerkwią św. Marii Magdaleny, Al. Solidarności 52

Czy wiecie, że pod koniec XIX w. wyznawcy prawosławia stanowili aż kilkanaście procent mieszkańców warszawskiej Pragi? To właśnie dla nich w latach 1867 – 1869 została wybudowana Cerkiew św. Marii Magdaleny. W czasie sobotniej wycieczki poznacie historię jej powstania, zajrzycie do środka i poznacie wszystkie tajemnice świątyni. Ja będę na pewno. 🙂

Więcej o wydarzeniu

Spektakl teatralny i warsztat „Gdzie jest król?”

sobota, godz. 15.30-16.30, Centrum Praskie Koneser

Komediowa interpretacja polskich legend? Brzmi super! Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego myszy zjadły Króla Popiela albo dlaczego Wanda nie chciał wyjść za Rydygiera, to wpadnijcie koniecznie. Spotkanie dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 18 LISTOPADA

Warsztaty gwary warszawskiej dwa!

niedziela, godz. 16.00-19.00, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

Międzypokoleniowe warsztaty dla seniorów i młodzieży, podczas których będziecie mogli dowiedzieć się, jak posługiwać się warszawską gwarą. Przy okazji warsztatów usłyszycie też kilka opowieści o dawnej Warszawie oraz poznacie historię Homera warszawskiej ulicy – Stefana „Wiecha” Wiecheckiego. Obowiązują zapisy pod nr tel. 730 303 025 lub adresem pragagada@gmail.com

Więcej o wydarzeniu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here