Czeka nas wyjątkowy weekend. Weekend w czasie którego słowo „Niepodległość” odmieniane będzie przez wszystkie przypadki. Nasze cotygodniowe zestawienie wydarzeń też oczywiście zdominowane jest przez niedzielną rocznicę. Świętować możecie na warsztatach, koncertach, spacerach i imprezach. Życzę Wam dobrego świętowania i pamiętajcie jakie mamy szczęście, że żyjemy w wolnym kraju!

A jeśli macie ochotę na eksplorowanie innych dzielnic Warszawy to TUTAJ znajdziecie informacje o wybranych przez nas, najciekawszych wydarzeniach w całym mieście.

SOBOTA, 10 LISTOPADA

Spacer „Śladami Przyrody Dzielnicy Praga Południe”

sobota, godz.10.30, początek przy wejściu do Parku Skaryszewskiego na Rondzie Waszyngtona

Polecamy:

Pewnie większość z Was zna Park Skaryszewski jak własną kieszeń. Ale czy wiecie, jak piękny ptasi świat się w nim kryje? Chcecie go poznać? To koniecznie zacznijcie ten weekend od spaceru po Parku. Jeśli macie taką możliwość, to weźcie ze sobą lornetkę, przyda się do podglądania ptaków. 🙂

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Ulica 11 Listopada i okolice”

sobota, godz. 11.00-13.00, początek na rogu Inżynierskiej i Wileńskiej

11 Listopada to nie tylko Święto Niepodległości, ale również imieniny ulicy, która właśnie na cześć niepodległości otrzymała swoją nazwę. Chcecie poznać jej historię? Wpadnijcie na sobotni spacer, na którym dowiecie się m.in. dlaczego Nowa Praga jest nowa, chociaż ma już swoje lata, gdzie stał i jak wyglądał Dworzec Petersburski, skąd wyjeżdżały tramwaje konne i jak wcześniej nazywała się ul. 11 Listopada.

Więcej o wydarzeniu

Pokaz i wykład poświęcony technice litografii

sobota, godz. 11.00-16.00, ul. Obrońców 28/30

Chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o technice litografii? Wpadnijcie na specjalne warsztaty, podczas których będziecie mogli wziąć udział w wykonaniu grafiki, której odbitkę otrzymacie na własność. W trakcie pobytu w Pracowni Litografii będziemy mogli obejrzeć także pochodzący z kolekcji Muzeum Drukarstwa zbiór zaproszeń o tematyce niepodległościowej.

Więcej o wydarzeniu

Spektakl/warsztat „Włóczka – według opowieści o Czerwonym Kapturku”

sobota, godz. 15.30-16.30, Centrum Praskie Koneser

Strefa Młodego Konesera zaprasza na nową interpretację klasycznej opowieści o Czerwonym Kapturku. W tej wersji opowieści Kapturek nie tylko podstępem przechytrzy złego Wilka, ale nauczy go także dobrych manier. 🙂 Przygody przedstawione będą w formie teatru interaktywnego, w którym to Wy – uczestnicy zdecydujecie o losach bohaterów.

Więcej o wydarzeniu

Impreza „100 lat!: Imieniny ulicy 11 Listopada I koncert na podwórku”

sobota, godz. 20.00, podwórko przy ul. 11 Listopada 22

W najbliższy weekend świętuje najbardziej niepodległościowa ulica w Warszawie – 11 listopada. Z tej okazji na klubowym podwórku, pod numerem 22 odbędzie się wieczór z koncertami, pokazami slajdów na budynkach podwórka oraz imprezami. Celem wydarzenia jest pokazanie radości, równości i wolności. Bez polityki i podziałów. Mówię duże „TAK” dla takiego świętowania!

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 11 LISTOPADA

Spektakl dla dzieci „Wiatr pustyni”

niedziela, godz. 14.30 i 16.00, ul. Kępna 6

Wydarzenie dla rodziców z dziećmi – spektakl muzyczny, opracowany na podstawie sufickiej przypowieści. Spektakl odbywa się z wykorzystaniem ręcznie robionych masek, kostiumów, lalek i kukieł, a także granej i śpiewanej na żywo perskiej muzyki. Wydarzenie składa się z 40 minutowego spektaklu i krótkich warsztatów.

Obowiązują zapisy POD TYM LINKIEM

Więcej o wydarzeniu

Koncert „Święto Niepodległości na Placu Szembeka”

niedziela, godz. 16.00-17.00, Plac Szembeka

Jeśli chcielibyście poświętować muzycznie wybierzcie się na Plac Szembeka, na którym odbędzie się koncert ballad i pieśni. Po koncercie wszyscy zaproszeni będą na ciepły poczęstunek oraz gorącą herbatę.

Więcej o wydarzeniu

Chopin na Pradze

niedziela, godz. 16.00, Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 2

Koncert dla wielbicieli pięknych dźwięków. Na jesienno-zimowe weekendy muzyka Chopina zawitała na Pragę, do Centrum Praskiego Koneser.

Więcej o wydarzeniu

Koncert Szpilman / Petersburski – Nowe Pokolenie Polska 100

niedziela, godz. 17.00-19.00, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Kolejne wydarzenie organizowane w związku z świętowaniem 100-lecia odzyskania niepodległości. Tym razem zapraszam Was na koncert, na którym będziecie mogli posłuchać przebojów z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Więcej o wydarzeniu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here