Lato rozpoczęte, a Wy zostaliście w Warszawie? Nie martwcie się, wakacje w mieście też mogą być ciekawe. 🙂 Jeśli nie macie pomysłu na to jak spędzić nadchodzący weekend, może pomoże Wam moje zestawienie bezpłatnych wydarzeń?

29 CZERWCA, PIĄTEK

Kino plenerowe, film „Boisko Bezdomnych”

piątek, godz. 18.00-20.00, DOSiR, ul. Kawęczyńska 44

Zaczęło się lato i startują kina plenerowe. Już dzisiaj zapraszam Was na Kawęczyńską, na projekcję filmu „Boisko bezdomnych”. W obsadzie same gwiazdy, a do tego niezłe recenzje. Film opowiada perypetie bohaterów drużyny bezdomnych, ich prywatne historie i wspólne zmaganie się z przeciwnościami.

Polecamy:

Więcej o wydarzeniu

30 CZERWCA, SOBOTA

Spacer „Rosyjska przeszłość warszawskiej Pragi”

sobota, godz. 11.00-13.00, początek przy stacji Veturillo na Placu Wileńskim

Macie ochotę poznać historię Pragi z przełomu XIX i XX wieku? To koniecznie wpadnijcie na spacer szlakiem warszawskich Rosjan.

Więcej o wydarzeniu

Akcja artystyczna „Strefa Koloru”

sobota, godz. 11.00-15.00, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Każdy chyba kojarzy niebieskie aniołki z Ząbkowskiej. Ich twórca – artysta Marek Sułek szykuje nową akcję. Tym razem chce stworzyć, a potem umieścić w przestrzeni miasta aż 1000 kameralnych rzeźb. Jeśli chcielibyście włączyć się do akcji, to wpadnijcie koniecznie w sobotę do Muzeum Warszawskiej Pragi.

Więcej o wydarzeniu

Gra miejska „Aktywna Rodzina”

sobota, godz. 12.00-14.30, Plaża Rusałka, Wybrzeże Helskie 1-5

Gra miejska dla dzieci inspirowana „Księgą Dżungli”. Podczas zabawy będzie można poznać zwyczaje panujące w świecie zwierząt, ruszyć na ratunek zagrożonym gatunkom i posłuchać mądrych opowieści. Uwaga! Na grę obowiązują zapisy.

Więcej o wydarzeniu i zapisy

Dzień Fantastyki na Paca

sobota, godz. 12.00-18.00, Centrum Paca, ul. Paca 40

Wydarzenie dla wszystkich, którzy kochają świat fantastyki. W planie dnia zaplanowano m.in.: gry planszowe, treningi piankowych szabli i przegląd kosmicznych science fiction.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Saska Kępa czyli willowa dzielnica stolicy”

sobota, godz. 12.00-13.30, początek na Rondzie Waszyngtona, przy pomniku Jerzego Waszyngtona

Spacer klimatycznymi uliczkami Saskiej Kępy, podczas którego odkryjecie unikalną architekturę dzielnicy i usłyszycie ciekawe historie o sławnych mieszkańcach. Jeśli chcecie dowiedzieć się, gdzie mieszkał słowik Saskiej Kępy, kim była Coco Chanel PRL-u, komu Zakopiańska zawdzięcza asfalt i jak polscy artyści ugościli Pablo Picassa, to koniecznie wpadnijcie.

Więcej o wydarzeniu

Potańcówka na Bazarze Różyckiego

sobota, godz. 19.30-22.30, Bazar Różyckiego, ul. Targowa 54 (potańcówka odbędzie się od strony ul. Brzeskiej)

Tutaj nie może zabraknąć nikogo kto lubi praskie klimaty. Już w sobotę wieczorem na Bazarze Różyckiego odbędzie się szemrana półliteracka potańcówka. Kto wpada? 🙂

Więcej o wydarzeniu

Potańcówka Swing & Blues

sobota, godz. 20.00-2.00, MOSiR Poranki i Wieczory, ul. Wybrzeże Szczecińskie 1

Jeśli wolelibyście potańczyć w rytm swingu i bluesa, to nie ma sprawy. Też mam coś dla Was. 😉 W programie blues, jazz i taneczne big bandy. A dodatkowo możliwość wzięcia udziału w krótkiej lekcji podstaw tańca (zaplanowanej na 21.00).

Więcej o wydarzeniu

1 LIPCA, NIEDZIELA

Joga w Parku Praskim

niedziela, Park Praski

Bardzo fajna inicjatywa – joga w parku. I do tego dla każdego – młodszego i starszego, początkującego i zaawansowanego. Jeśli chcecie po tygodniu pełnym stresów zrelaksować się, a do tego poprawić swoją kondycję, to koniecznie wpadnijcie na parkową jogę. W ramach zajęć spotykają się dwie grupy. Pierwsza dziecięco-młodzieżowa o godz. 10.00 (poprzez zabawę dzieci będą poznawały pozycje jogi, które nawiązują do zwierząt i roślin). W grupie dorosłej, spotykającej się o godzinie 11.30 skupicie się na technikach jogi, mających wpływ na zdrowie. Na zajęcia obowiązują zapisy TUTAJ

Więcej o wydarzeniu

Ogródek przy Kępnej

niedziela, godz. 11.00, Kępna 2B (przy działkach)

To wydarzenie bardzo mi bliskie. Tereny przy działkach przy Kępnej to był mój świat przez całe dzieciństwo. Widziałam jak przez lata okolica niszczała, zapomniana przez wszystkich. Teraz jest szansa na zmianę. Projekt Kępna wygrał w konkursie na stworzenie tutaj Ogrodu Zabaw. Jeśli i Wam bliska jest ta okolica i chcielibyście włączyć się w tworzenie ogrodu, to wpadnijcie koniecznie na pierwsze spotkanie.

Więcej informacji

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here