Kolejny zimowy tydzień przed nami. Jakoś trzeba te szare i zimne dni przetrwać – jeden z dobrych sposobów, to przyjemne spędzanie czasu. W tym tygodniu mam dla Was kilka propozycji takich „uprzyjemniaczy”, m.in. sąsiedzkie pieczenie placków ziemniaczanych, spacery po praskich uliczkach i zajęcia z jogi.

P.S. Wiosna już za 53 dni 😉

SOBOTA, 27 STYCZNIA

Smażymy placki ziemniaczane

sobota, godz. 17.00-19.00, Dom Sąsiedzki „Szmulowizna”, ul. Łochowska 31 lok. 26/27/28

Jeśli lubicie placki ziemniaczane i brakuje Wam sąsiedzkich spotkań, to koniecznie wybierzcie się na sobotnie, wspólne pieczenie placków. A tak naprawdę, jeśli placków nie lubicie to też wpadnijcie, bo wspólne sąsiedzkie rozmowy, to fajny pomysł na spędzenie czasu, niezależnie od menu. 😉

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 28 STYCZNIA

Spacer „Pracownie artystów, galerie i murale Kamionka”

niedziela, godz. 13.00-16.00, początek ul. Grochowska 342 (róg ul. Mińskiej)

Zima za oknem, wychodzić się za bardzo nie chce, a co dopiero wybierać na długie spacery. Ale jeśli ten spacer się ciekawie zapowiada, to może przemóc się i jednak wyjść na te śniegi i mrozy. 😉 Niedzielny spacer będzie wiódł trasą znanych praskich murali, instalacji artystycznych, galerii i pracowni. Będzie można poznać nie tylko historię miejsc znanych, ale też dowiedzieć się i o tych dobrze ukrytych praskich „perełkach”.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Nowa Praga – stara dzielnica w cieniu starszej siostry”

niedziela, godz. 13.00-15.00, początek na rogu Wileńskiej i Targowej przy budynku dyrekcji kolei

„Nowa Praga” – brzmi dosyć młodo, ale tak naprawdę Nowa Praga taka młoda nie jest. Pierwsze zabudowania w tym rejonie zaczęły się pojawiać już w latach 60. XIX wieku. Podczas spaceru poznacie ciekawostki o tej okolicy, obejrzycie pozostałości po dawnych zabudowaniach fabrycznych i usłyszycie historie o praskich kamienicach.

Więcej o wydarzeniu

Joga w Stole

niedziela, godz. 16.00-17.00, Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20

Jeśli chcielibyście wyciszyć się po trudnym, pełnym stresu tygodniu wpadnijcie na jogę w Stole Powszechnym. Dodatkowo na zajęciach popracujecie nad swoją sylwetką, rozciągniecie się i wzmocnicie swoje ciało.

Uwaga: za zajęcia można zapłacić dowolną kwotę, jeśli nie macie możliwości zapłaty, zajęcia są darmowe. Weźcie ze sobą swoje maty.

Więcej o wydarzeniu

PONIEDZIAŁEK, 29 STYCZNIA

Zajęcia „Yoga serca, gimnastyka mózgu”

poniedziałek, Centrum Społeczne „Paca”, ul. Paca 40

Obrodziło nam w tym tygodniu w spotkaniach „jogowych”. 😉 Tym razem na zajęcia zaprasza Centrum Społeczne „Paca”. W programie m.in.: trening umysłu, medytacja i relaksacja z muzyką. Zajęcia są tak przygotowane, że mogą w nich wziąć udział osoby z każdej grupy wiekowej.
16.30-17.30 – grupa początkująca, 17.30-18.30 – grupa zaawansowana (wiedza)

Więcej o wydarzeniu

CZWARTEK, 1 LUTEGO

Spotkanie „Targowa 50/52. Posesja i jej mieszkańcy”

czwartek, godz. 18.00-20.00, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/62

Jeśli chcecie poznać bardzo ciekawą historię zabudowań znajdujących się przy Targowej 50/52 (w których mieści się dzisiaj Muzeum Warszawskiej Pragi), to koniecznie przyjdźcie na to spotkanie. Podczas spotkania pokazane zostaną stare dokumenty i fotografie, a dodatkowo każdy uczestnik otrzyma egzemplarz książeczki opisującej historię tej posesji. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne bilety, które można pobrać w kasie muzeum.

Więcej o wydarzeniu

 

Mam nadzieję, że zestawienie pomoże Wam spędzić ciekawie czas w nadchodzącym tygodniu. Gdybyście słyszeli o jakimś ciekawym wydarzeniu, którego brakuje w tym zestawieniu, to dajcie znać w komentarzu 🙂

Ania

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here