Kolejny wakacyjny tydzień przed nami. Zastanawiacie się co ciekawego można zrobić w naszych okolicach? Co powiecie na football w wielkich dmuchanych kulach, potańcówkę na bazarze czy spacer fotograficzny? 🙂 Ale to nie wszystko… Zapraszam do cotygodniowego przeglądu wydarzeń.

A jeśli chcecie dowiedzieć się jakie bezpłatne atrakcje czekają na Was w Warszawie, to kliknijcie TUTAJ. To mój świeżutki przewodnik na lato w mieście. 😉

SOBOTA-NIEDZIELA, 14-15 LIPCA

Targi rzeczy wyszukanych

sobota, godz. 10.00-18.00, ZOO Market, Al. Solidarności 55

Polecamy:

W najbliższy weekend na ZOO markecie coś dla szperaczy i poszukiwaczy. Na weekendowym bazarze pojawią się płyty winylowe, książki, obrazy, grafiki, rękodzieło, meble i wyposażenie do domu oraz ogrodu. A do tego prace osób z Akademii Sztuk Pięknych.

Więcej o wydarzeniu

Bunt czytaczy

sobota-niedziela, godz.16.00 do późnego wieczora, Centrum Kreatywności, Bazar Różyckiego i ul. Ząbkowska

Bunt czytaczy to działania artystyczne mające na celu promocję dobrych książek oraz łączenie ze sobą czytelników i porządnej literatury. W najbliższy weekend w ramach „Buntu” w okolicach Targowej traficie między innymi na instalację artystyczną złożoną z kilku tysięcy książek, wspólne czytanie książek oraz wymianę dobrej literatury między czytelnikami.

Więcej o wydarzeniu

SOBOTA, 14 LIPCA

Street workout

sobota, godz. 12.00, Plaża Poniatówka

Jeśli chcielibyście potrenować street workout, to wpadnijcie w sobotę na praską plażę. Pod okiem trenerów będzie można sprawdzić siłę i wytrzymałość swojego ciała. Treningi przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych. Uwaga! wydarzenie uzależnione od pogody.

Więcej o wydarzeniu

Warsztaty śpiewu

sobota, godz. 18.00, Park Skaryszewski, łąka na prawo od pomnika przy wejściu do Parku od strony Ronda Waszyngtona

A tutaj coś dla tych, którzy chcieliby nauczyć się śpiewać. Podczas plenerowych warsztatów odkryjecie prawdziwą barwę głosu, poznacie swoje możliwości, dowiecie się jak wydobywać z siebie stabilny oraz silny głos i jak pozbyć się tremy. A wszystko to na zielonej łące w Parku Skaryszewskim. Zapowiada się super. 🙂 Wydarzenie dla osób od 13 roku życia.  Weźcie ze sobą coś do pisania i koc, żeby usiąść na trawie.

Więcej o wydarzeniu

Potańcówka na Bazarze Różyckiego

sobota, godz. 19.00-22.00, Bazar Różyckiego, od strony ul. Brzeskiej 23.

Tutaj nie może zabraknąć nikogo kto lubi praskie klimaty. Już w sobotę wieczorem na Bazarze Różyckiego odbędzie się potańcówka. Kto wpada?

Więcej o wydarzeniu

Koncert akustyczny – Vesna

sobota, godz. 20.00-23.00, Ogródek letni Hulakula, ul. Jagiellońska 82b

Chcecie posłuchać fajnej muzyki w sobotni wieczór? Wpadnijcie na koncert Vesny Leszczyńskiej, młodej artystki, która w swojej muzyce łączy klasykę z awangardą. Uwaga! Bezpłatne bilety przy wejściu do godziny 20.00. Po tej godzinie bilety kosztują 20 zł.

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 15 LIPCA

Spacer „Miasto kobiet”

niedziela, godz. 12.00, początek przy ul. Targowej 18

Ten spacer, to jedno ze spotkań w ramach cyklu spacerów i wycieczek rowerowych po stolicy szlakiem niezwykłych kobiet –  artystek, lekarek, projektantek, społeczniczek. Spacery odbywają się w różnych miejscach w Warszawie, tym razem zawitają na Pragę. Jeśli chcecie zajrzeć do kapliczki ufundowanej przez Kazimierę Ujczak, odwiedzić dom pisarki Sabiny Sebyłowej oraz dowiedzieć się kim byli Szmul i Judyta Jakubowicz-Zbytkower, to koniecznie wpadnijcie.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „PRL na Pradze”

niedziela, godz. 15.00-17.00, początek przy wybiegu dla misiów (al. Solidarności)

Lubicie spacerować? To po skończeniu spaceru szlakiem niezwykłych kobiet wpadnijcie na kolejny. Tym razem śladami PRL-u. Na trasie zobaczycie m.in. stare murale reklamowe, PRL-owskie osiedla oraz powstałe po wojnie nowe centrum dzielnicy.

Więcej o wydarzeniu

Koncert „Witek Muzyk Ulicy”

niedziela, godz. 19.00-22.00, Strefa Kibica, ul. Kawęczyńska 44

W niedzielę, w ramach finału strefy kibica na Pradze-Północ zaśpiewa Witek. Niech zachętą do przyjścia na koncert Witka będą jego słowa o sobie: „Najlepszy muzyk wśród uliczników i najlepszy ulicznik wśród muzyków. Jako jedyny artysta w historii grał na Stadionie Narodowym bez nagłośnienia. Sprzedał 5000 płyt w Empiku i marzy o tym, aby nie śpiewać coverów w Opolu.” 😉

Więcej o wydarzeniu

Potańcówka z Heńkiem Małolepszym

niedziela, godz. 19.00-22.00, Klubokawiarnia Cała Jaskrawość, ul. Szaserów 125

Potańcówki to hit tych wakacji. Po latach, kiedy były zapomniane wróciły znowu do mody. Tym razem zapraszam Was na zabawę do Parku Polińskiego, gdzie będziecie mogli potańczyć w takt warszawskich szlagierów. Zabawa będzie podzielona na dwie części. Pierwsze 60 minut to warsztaty taneczne pod okiem instruktora, pozostałe dwie godziny to taneczna zabawa.

Więcej o wydarzeniu

Koncert „Trip to Senegal”

niedziela, godz. 19.00-21.00, Strefa Kibica przy CH Promenada, J. Nowaka-Jeziorańskiego 9

A to wydarzenie, na które naprawdę warto wpaść. Bo często muzyki senegalskiej nie usłyszymy w naszych okolicach. Będzie tradycyjna muzyka i instrumenty afrykańskie.

Więcej o wydarzeniu

ŚRODA, 18 LIPCA

Spacer Fotograficzny

środa, godz. 17.00-20.00, ul. Targowa 20a

A tutaj mam coś dla miłośników Pragi, spacerowania i fotografii. Bezpłatne warsztaty fotograficzne, na których będziecie mogli wypróbować aparaty bezlusterkowe. Warsztaty będą się składały z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Praktyczna część to fotograficzny spacer po Parku Skaryszewskim. Uwaga, na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem jarek@interfoto.eu (w zgłoszeniu podajcie swoje imię, nazwisko i numer kontaktowy). Jeśli zakwalifikujecie się na zajęcia, to weźcie ze sobą kartę SD.

Więcej o wydarzeniu

CZWARTEK, 19 LIPCA

Trening Bubble Football

czwartek, godz. 19.00, Plaża Poniatówka

Wiecie co to jest bubble football? To gra, w której zasady zbliżone są do tych z piłki nożnej, ale z pewną zmianą. Podczas gry zawodnicy umieszczeni są w wielkich, dmuchanych piłkach. Zabawa jest naprawdę niezła – zarówno dla grających, jak i oglądających. 😉

Więcej o wydarzeniu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here