Piękny weekend przed nami. Idealna pogoda na spacery, pikniki i zabawy na świeżym powietrzu. Dla tych z Was, którzy spędzają ostatnie dni majówki w Warszawie, mam kilka propozycji ciekawych, plenerowych wydarzeń.

WYDARZENIA KILKUDNIOWE

Praskie Cuda Wianki

sobota-niedziela, godz. 11.00-18.00, różne miejsca na Nowej Pradze

Przez cały weekend w okolicach ulicy Stalowej, Inżynierskiej i Wileńskiej odbywa się plenerowa impreza, podczas której praskie kawiarnie i sklepy vintage wychodzą poza swoje lokale i wystawiają się na ulicach. Fajnym dodatkiem do tegorocznej edycji imprezy jest gra miejska „Chodź na Pragę”, w której celem będzie zdobycie wszystkich fragmentów tekstu praskiego hymnu.

Polecamy:

Więcej o wydarzeniu

SOBOTA, 5 MAJA 2018

Cyrk Einsteina – jest zabawa jest nauka!

sobota, godz. 13.00-17.00, Hulakula, ul. Jagiellońska 82b

Przedstawienie dla dzieci, które lubią eksperymentować – czyli w zasadzie dla wszystkich dzieci. 😉 Podczas spektaklu będzie można zobaczyć widowiskowe doświadczenia, które będą wytłumaczone w prosty i zabawny sposób. Zaplanowane są dwa przedstawienia – możecie wybrać godzinę 13.00 lub 15.00. Limit wieku to 3 lata.

Więcej o wydarzeniu

Spacer, „Wokół Floriana – zakamarki Starej Pragi”

sobota, godz. 14.30-16.30, początek przed wejściem na teren kościoła św. Floriana, przy pomniku ks. Skorupki

Dobra passa pogodowa dla Warszawy trwa. Nie wiadomo kiedy się skończy więc trzeba korzystać póki można. 😉 A ze słonecznej pogody można skorzystać np. podczas spaceru po zakamarkach Starej Pragi. W czasie spaceru dowiecie się jak wygląda praski Manhattan, ile kina Praha pozostało w kinie Praha i które miejsce modlitwy zamieniono na plac zabaw.

Więcej o wydarzeniu

 

NIEDZIELA, 6 MAJA 2018

Jarmark Floriański

niedziela, godz. 9.00-22.00, ul. Floriańska i okolice

W niedzielę odbędzie się 13. Edycja Jarmarku Floriańskiego. Podczas imprezy będziecie mogli posłuchać muzyki, obejrzeć występ grupy teatralnej i przejechać się autobusem „Ogórkiem”. Czekać będą też na Was stoiska z produktami regionalnymi i wyrobami artystycznymi.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Egzotyczna Szmulowizna”

niedziela, godz. 13.00-15.00, początek przed wejściem na teren dawnej fabryki wódki Koneser (od strony ul. Ząbkowskiej)

Niedziela zapowiada się tak samo pogodnie jak sobota, proponuję Wam więc kolejny spacer. Tym razem po Szmulkach. Podczas wycieczki dowiecie się m.in.: skąd wzięła się nazwa Szmulowizna, gdzie parkował mobilny żłobek i jak w kilka minut można upić całą dzielnicę. Brzmi intrygująco, prawda? 😉

Więcej o wydarzeniu

Warsaw Vegan Picnic

niedziela, godz. 13.00-17.00, Park Skaryszewski (przy Alei Głównej od strony Ronda Waszyngtona)

Warsaw Social to grupa, której celem jest integracja społeczności międzynarodowej z mieszkańcami Warszawy. W najbliższą niedzielę grupa organizuje integracyjny piknik wegański. Podczas imprezy oprócz spróbowania dań wegańskich będziecie mogli pograć w piłkę siatkową, piłkę nożną, szachy i gry karciane. Wydarzenie jest darmowe, ale organizatorzy proszą, by uczestnicy przynieśli ze sobą danie wegańskie, którym podzielą się z innymi.

Więcej o wydarzeniu

Spotkanie dla fanów Star Wars

niedziela, godz. 17.00, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

Spotkanie dla wszystkich fanów „Gwiezdnych Wojen”. W programie m.in.: rozgrywki w gry planszowe, zapowiedzi oraz informacje o premierach.

Więcej o wydarzeniu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here