Przed nami ostatni wakacyjny tydzień. Pogoda ma nas nie rozpieszczać, ale może tak nas tylko straszą tymi niskimi temperaturami i deszczem. 😉 Zapraszam do cotygodniowego przeglądu wydarzeń.

Zanim przejdziemy do wydarzeń nadchodzącego tygodnia, to serdecznie zapraszam Was też do wzięcia udziału w naszej grze miejskiej. Wprawdzie gra odbywa się na Starym Mieście, ale to rzut beretem z Pragi. 🙂 Więcej informacji TUTAJ.

A jeśli chcecie dowiedzieć się jakie bezpłatne atrakcje czekają na Was w Warszawie, to kliknijcie TUTAJ. To nasz autorski przewodnik na lato w mieście. 🙂

 WYDARZENIA KILKUDNIOWE 

Otwarta Ząbkowska

Przed nami kolejne dni z festiwalem „Otwarta Ząbkowska”. W tym tygodniu szczególnie ciekawie zapowiadają się: przedstawienie Teatru Baj (sobota, godz. 19.00), literacka potańcówka (sobota, godz. 20.00) i potańcówka urodzinowa (piątek, 31 sierpnia, godz. 20.00)

Jeśli przy okazji wizyty na festiwalu chcielibyście poznać bliżej historię Ząbkowskiej, to zapraszam Was do mojego przewodnika po tej ulicy KLIK TUTAJ.

Więcej o wydarzeniu

 SOBOTA, 25 SIERPNIA 

Spacer „Wokół praskiej Bazyliki”

sobota, godz. 11.00-13.00, początek przy schodach Bazyliki

Spacer po jednej z najciekawszych części Pragi. Jeśli chcecie się dowiedzieć, w którym miejscu pierwotnie miał stać stanął „najpiękniejszy kościół w Polsce”, gdzie była siedziba dziennika „Życia Warszawy” i co dawniej produkowało się w fabryce Avia na Siedleckiej, to wpadnijcie koniecznie.

Więcej o wydarzeniu

Piknik „Popołudnie z ferajną”

sobota, godz. 11.00-15.30, plac zabaw w Parku Praskim (od strony ulicy Jagiellońskiej)

Miejmy nadzieję, że prognozy na sobotę się nie sprawdzą, bo szykuje się bardzo fajna, rodzinna impreza – piknik w rytmie „Karuzeli”, „Warszawa da się lubić” i innych szlagierów przed- i powojennej stolicy. W czasie pikniku zaplanowano m.in.: przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Złota Rybka”, warsztaty cyrkowe, wspólne rodzinne gotowanie, warsztaty z tworzenia zabawek i moim zdaniem najfajniejsze – animacje ze starymi grami i zabawami podwórkowymi (kto pamięta grę w kapsle czy gumę? Ja grałam w niw przez całe moje dzieciństwo ;))

Więcej o wydarzeniu

Potańcówka w stylu dawnej Warszawy

sobota, godz. 15.00, ul. Ząbkowska 2

Lato powoli się kończy, trzeba więc wykorzystać wszystkie okazje do zabawy w plenerze. Tym razem mam dla Was propozycję potańcówki w stylu dawnej Warszawy. W trakcie imprezy zaplanowano naukę tańca z instruktorem, występ kapeli praskiej, zabawę taneczną oraz konkurs z nagrodami.

Letnia Scena Muzyczna – Natalia Sowińska Project

sobota, godz. 20.00, Ogródek letni Hulakula, ul. Jagiellońska 82b

Chcecie posłuchać fajnej muzyki w sobotni wieczór? Wpadnijcie na koncert młodej artystki Natalii Sowińskiej. Jej muzyka łączy kilka gatunków muzycznych. Uwaga! Bezpłatne bilety przy wejściu do godziny 20.00. Po tej godzinie bilety kosztują 20 zł.

Więcej o wydarzeniu

 NIEDZIELA, 26 SIERPNIA 

Warsztaty cyrkowe

niedziela, godz. 12.00-14.00, dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Wasze dzieci nie mogą usiedzieć na miejscu? Mam dla Was ciekawą propozycję spędzenia niedzielnego popołudnia – warsztaty cyrkowe. Będzie można nauczyć się cyrkowych sztuczek, żonglerki i innych akrobacji. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia.

Więcej o wydarzeniu

Piknik „Pożegnanie lata”

niedziela, godz. 12.00-17.00, Praski Ogródek Sąsiedzki (al. Solidarności 55)

Najbliższy weekend stoi pod znakiem występów cyrkowych. Po warsztatach w Muzeum Warszawskiej Pragi mam dla Was kolejną propozycję. Tym razem możecie wziąć udział w pokazach kuglarskich, promujących cyrk bez zwierząt. Oprócz pokazów będą też interaktywne gry i zabawy, konkursy plastyczne, roślinne przekąski i spotkania ze zwierzętami ze schroniska.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Od Kierbedzia do Różyca”

niedziela, godz. 13.00, początek przed Bazyliką przy ul. Floriańskiej

Kolejny weekendowy spacer po Pradze. Tym razem po okolicach Starej Pragi. W czasie spaceru dowiecie się między innymi: gdzie była ulica Zygmuntowska, gdzie i kiedy można było spotkać weteranów Powstania Styczniowego i po co przy Bazarze Różyckiego stał niebieski syfon. Podczas spaceru otrzymacie broszury – spacerowniki z opisem trasy i odwiedzanych miejsc.

Więcej o wydarzeniu

Spacer i wspólne śpiewanie „Rozśpiewane Warszawiaki”

niedziela, godz. 15.00-17.30, początek pod cerkwią

To niestety spacer nie dla mnie, bo śpiewanie jest jednym z wielu artystycznych talentów, które ominęły mnie szerokim łukiem. 😉 Ale bardzo Wam to wydarzenie polecam – szykuje się naprawdę ciekawie. No bo przyznajcie – jak często uczestniczycie w spacerze, który kończy się wspólnym ulicznym śpiewaniem. 😉

Więcej o wydarzeniu

Muzyczne dachowanie – PROM do Nowego Orleanu: Old Timers

niedziela, godz. 19.00-20.00, Prom Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska

Chcielibyście posłuchać fajnej muzyki? Wpadnijcie w niedzielny wieczór na Saską Kępę na koncert, na którym posłuchacie jazzu z najwyższej półki.

Więcej o wydarzeniu

 WTOREK, 28 SIERPNIA 

Wtorek na działce. Naturalna ochrona roślin

wtorek, godz. 18.00, Praski Ogródek Powszechny, Al. Solidarności 55

Jesteście początkującymi ogrodnikami i chcielibyście podszkolić się trochę w miejskim ogrodnictwie? Wpadnijcie na warsztaty i konsultacje, podczas których dowiecie się co nieco o naturalnej ochronie roślin.

Więcej o wydarzeniu

 PIĄTEK, 31 SIERPNIA 

Podwieczorek teatralny dla dzieci – Gocław

Piątek, godz. 14.00, Park nad Balatonem (Gocław)

Ostatnia w tym roku szansa na podwieczorek teatralny w Parku nad Balatonem.

Więcej o wydarzeniu

Podwieczorek teatralny dla dzieci – Grochów

Piątek, godz. 17.00, Plac Szembeka

I ostatnia w tym roku szansa na podwieczorek teatralny na Placu Szembeka.

Więcej o wydarzeniu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here