Dzieje się na Pradze – przegląd bezpłatnych wydarzeń 21-26 lipca

0
250

Kolejny wakacyjny tydzień przed nami – podobno ma być wreszcie słoneczny. 🙂 W najbliższych dniach jest tak dużo ciekawych wydarzeń, że trzeba się chyba rozdwoić, żeby dać radę wziąć w nich udział. 😉 Mam nadzieję, że korzystając z ładnej pogody wpadniecie, na jedną z potańcówek, spacerów lub zabaw w plenerze, które Wam polecam w tym zestawieniu.

Serdecznie zapraszam Was też do wzięcia udziału w naszej nowej grze miejskiej. Wprawdzie gra odbywa się na Starym Mieście, ale to rzut beretem z Pragi. 🙂 Więcej informacji TUTAJ.

A jeśli chcecie dowiedzieć się jakie bezpłatne atrakcje czekają na Was w Warszawie, to kliknijcie TUTAJ. To mój świeżutki przewodnik na lato w mieście. 🙂

SOBOTA-NIEDZIELA, 21-22 LIPCA

Otwarta Ząbkowska

Przed nami kolejny weekend z festiwalem „Otwarta Ząbkowska”. W tym tygodniu szczególnie ciekawie zapowiadają się: warsztaty z budowy domków dla pszczół (sobota, godz. 12.00), warsztaty DJ-skie dla dzieci (sobota, godz. 14.00), pokaz kowalski(sobota, godz. 15.00) i parada kundelków (o której więcej niżej). A jeśli przy okazji chcielibyście poznać bliżej historię tej ulicy to zapraszam Was do mojego przewodnika po Ząbkowskiej KLIK TUTAJ.

Więcej o wydarzeniu

SOBOTA, 21 LIPCA

Spacer „Stalowa od kuchni. Wokół rewitalizacji”

sobota, godz. 10.00-12.00, początek na Stalowej 1

Spacer po jednej z najważniejszych i najpiękniejszych ulic Nowej Pragi. Podczas spaceru dowiecie się o wielu aktualnych sprawach ważnych dla Stalowej – o kondycji zieleni, stanie zabytków i sytuacji rewitalizacyjnej całej ulicy.

Więcej o wydarzeniu

Tworzenie ogródka przy Kępnej

sobota, od godz. 10.00, Kępna 2B (przy działkach)

To wydarzenie bardzo mi bliskie. Tereny przy działkach przy Kępnej to był mój świat przez całe dzieciństwo. Widziałam jak przez lata okolica niszczała, zapomniana przez wszystkich. Teraz jest szansa na zmianę. Projekt Kępna wygrał w konkursie na stworzenie tutaj Ogrodu Zabaw. Jeśli i Wam bliska jest ta okolica i chcielibyście włączyć się w tworzenie ogrodu, to wpadnijcie koniecznie na jutrzejsze spotkanie, podczas którego wspólnymi siłami tworzony będzie sąsiedzki ogród do zabawy. Zaplanowano też atrakcje dla dzieci.

Więcej informacji

Warsztaty rodzinne „Poznajemy drzewa”

sobota, godz. 11.00, początek przy wejściu do Parku Praskiego od Al. Solidarności (koło kiosku Ruchu)

Szykują się bardzo ciekawe warsztaty. Jeśli chcecie usłyszeń mnóstwo ciekawych historii o drzewach, to koniecznie wpadnijcie na to wydarzenie.

Więcej o wydarzeniu

Otwarty warsztat rowerowy

sobota, godz. 11.00, Brzeska 20

Chcielibyście nauczyć się reperować swój rower? Wpadnijcie w sobotę na warsztaty na Brzeskiej, gdzie doświadczony prowadzący będzie udzielał wskazówek jak dokonać napraw, jak korzystać z narzędzi i jak dbać o rower. Dodatkowym plusem udziału w warsztatach jest możliwość poznania sąsiadów i innych osób mających podobne rowerowe zainteresowania. 🙂

Więcej o wydarzeniu

Warsztaty dla dzieci „Świat, przyroda, cywilizacja, śmietnik”

sobota, godz. 12.00-13.30, Stół Powszechny, ul. Zamoyskiego 20

Warsztaty dla dzieci łączące muzykę, plastykę i wyobraźnię. Podczas zajęć dzieci poznają muzyczne właściwości kamieni, możliwości przetwarzania przedmiotów oraz prostą technikę graficzną – monotypię. Tematem przewodnim spotkania będą puszki, rurki i patyki, z których dzieci będą wykonywać proste instrumenty. Zajęcia dla dzieci w każdym wieku.

Więcej o wydarzeniu

Street workout

sobota, godz. 12.00, Plaża Poniatówka

Jeśli chcielibyście potrenować street workout, to wpadnijcie w sobotę na praską plażę. Pod okiem trenerów będzie można sprawdzić siłę i wytrzymałość swojego ciała. Treningi przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych. Uwaga! To czy wydarzenie się odbędzie zależy od pogody.

Więcej o wydarzeniu

Potańcówka sąsiedzka

sobota, godz. 18.00-23.00, Drukarnia, ul. Mińska 65

Chcielibyście lepiej poznać swoich sąsiadów? Wpadnijcie na Kamionek, na międzysąsiedzką potańcówkę. Do tańca będzie Wam grała muzyka na żywo – usłyszycie muzykę z lat 80. i współczesne hity.

Więcej o wydarzeniu

Warsztaty śpiewu

sobota, godz. 18.00, Park Skaryszewski, łąka na prawo od pomnika przy wejściu do Parku od strony Ronda Waszyngtona

A tutaj coś dla tych, którzy chcieliby nauczyć się śpiewać. Podczas plenerowych warsztatów odkryjecie prawdziwą barwę głosu, poznacie swoje możliwości, dowiecie się jak wydobywać z siebie stabilny oraz silny głos i jak pozbyć się tremy. A wszystko to na zielonej łące w Parku Skaryszewskim. Wydarzenie dla osób od 13 roku życia. Weźcie ze sobą coś do pisania i koc, żeby usiąść na trawie.

Więcej o wydarzeniu

Międzypokoleniowa Potańcówka

sobota, godz. 18.30-21.30, Park nad Balatonem

Dobra, tutaj wymówek nie ma. Jeśli Waszym argumentem, żeby nie iść na potańcówkę jest „Nie umiem tańczyć”, to tutaj się on nie sprawdzi. W czasie zabawy zostaną przeprowadzone lekcje tańca, dla wszystkich, którym lewa noga myli się z prawą. 😉 A jak już się nauczycie tańczyć, to będziecie się bawić w rytmie swingu. 🙂 Wpadajcie koniecznie!

Więcej o wydarzeniu

Muzyczne dachowanie – koncert Grand Slam Quartet

sobota, godz. 19.00-20.00, Prom Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska

Chcielibyście posłuchać fajnej muzyki? Wpadnijcie w sobotni wieczór na Saską Kępę, na koncert gypsy jazzu – który jest niestandardowym połączeniem amerykańskiego swingu i melodii cygańskich

Koncert akustyczny – Filip Wolski

sobota, godz. 20.00-22.00, Ogródek letni Hulakula, ul. Jagiellońska 82b

Chcecie posłuchać fajnej muzyki w sobotni wieczór? Wpadnijcie na koncert młodego artysty Filipa Wolskiego. Jego muzyka łączy kilka gatunków muzycznych, a sam artysta lubi bawić się dźwiękami, tworząc nowe wersje znanych utworów. Uwaga! Bezpłatne bilety przy wejściu do godziny 20.00. Po tej godzinie bilety kosztują 20 zł.

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 22 LIPCA

65-lecie Starówki

niedziela, od godz. 11.00, Plaża Rusałka (przy wybrzeżu Helskim, na wysokości ul. Ratuszowej

Pewnie sobie myślicie co Stare Miasto ma wspólnego z Pragą? Otóż ma – to z naszej praskiej plaży Rusałka jest najlepszy widok na Starówkę. :). W najbliższą niedzielę, na plaży odbędzie się bardzo fajne wydarzenie – 65. urodziny Starówki (z okazji rocznicy oddania do użytku pierwszych odbudowanych po wojnie kamienic). Z okazji urodzin na plaży zostanie stworzone wspólne, 20-metrowe dzieło – panorama Starego Miasta. Poza malowaniem panoramy na miejscu będzie można też bezpłatnie wypożyczyć plecak z notesem i mapą o odbudowie wraz z gadżetami do samodzielnego poznania szczegółów i rozwiązywania zadań.

Harmonogram:
Wspólne malowanie panoramy Starego Miasta: 11.00-13.00
Plecaki z zadaniami można wypożyczać od 10.00 do 17.30

Więcej o wydarzeniu

Parada Psów Łaciatych i Kundelków

niedziela, godz. 12.00-13.30, początek na skrzyżowaniu Targowej i Ząbkowskiej

Oj, tutaj na pewno wpadnę. No bo czy można spędzić fajniej niedzielne popołudnie, niż oglądając paradę kundelków. 😉 Oprócz parady na miejscu będą czekały psie atrakcje oraz konkursy z nagrodami. Będą też zbierane rzeczy niezbędne w schroniskach dla zwierząt.

Więcej o wydarzeniu

Holi Party

niedziela, godz. 14.00-18.00, Park Praski koło Muszli Koncertowej

W najbliższą niedzielę w Parku Praskim będzie na pewno bardzo kolorowo. Holi Party to zabawa, w której wszyscy uczestnicy obrzucają się nawzajem kolorowymi proszkami. Trzeba przyznać, że wygląda to hmmm… interesująco. 😉 Podczas niedzielnego wydarzenia, oprócz samego obrzucania proszkami, zaplanowano piknik rodzinny, a na nim m.in.: zamki dmuchane, konkursy z nagrodami, darmowy grill i koncert. Po pikniku, o godzinie o 18.00 odbędzie się potańcówka dla dorosłych. Uwaga! Wstęp na wydarzenie darmowy, ale za proszek holi trzeba zapłacić.

Więcej o wydarzeniu

Rodzinna impreza „One day in Tunisia”

niedziela, od godz. 18.00, Centrum Rozrywki Hulakula, ul. Jagiellońska 82b

Chcecie poczuć klimat gorącej Tunezji? Wpadnijcie na imprezę, której motywem przewodnim będzie właśnie ten kraj. Podczas wydarzenia będziecie mogli posłuchać ciekawej muzyki, spróbować tunezyjskich potraw, nauczyć się przyrządzać tunezyjskie dania. Będzie też specjalny konkurs, w którym wygrać można wycieczkę. 😉 Impreza dla rodziców z dziećmi w wieku 10+.

Potańcówka z Heńkiem Małolepszym

niedziela, godz. 19.00-22.00, Klubokawiarnia Cała Jaskrawość, ul. Szaserów 125

Potańcówki to hit tych wakacji. Po latach, kiedy były zapomniane wróciły znowu do mody. Tym razem zapraszam Was na zabawę do Parku Polińskiego, gdzie będziecie mogli potańczyć w takt warszawskich szlagierów. Zabawa będzie podzielona na dwie części. Pierwsze 60 minut to warsztaty taneczne pod okiem instruktora, pozostałe dwie godziny to taneczna zabawa.

Więcej o wydarzeniu

PONIEDZIAŁEK, 23 LIPCA

Chór terapeutyczny

poniedziałek, godz. 18.00, ul.Paca 40

W Centrum Paca w każdy poniedziałek odbywają się chóry terapeutyczne. Celem tych spotkań jest wspieranie uczestników w walce z różnymi problemami zdrowotnymi poprzez wykorzystanie terapeutycznej roli śpiewu.Na zajęcia zaproszeni są wszyscy: niezależnie od wieku, od tego czy coś Wam dolega czy nie, czy umiecie śpiewać czy fałszujecie. Spotkanie ma cel terapeutyczny, ale tak naprawdę jest jedną wielką wspólną zabawą ze śpiewem.

Więcej o wydarzeniu

ŚRODA, 25 LIPCA

Trening na schodach Stadionu Narodowego

środa, godz. 6.30, Stadion Narodowy

Coś dla rannych ptaszków. Jeśli trening o godzinie 6.30 rano Was nie przeraża, to myślę, że powinniście poważnie rozważyć udział w tym wydarzeniu. 😉 Treningi przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od sprawności fizycznej. Zajęcia odbywają się na schodach wiodących na Stadion Narodowy – podczas ćwiczeń wykorzystuje się elementy terenu. To jak? W czwartek pobudka o 5.30 i mały trening przed pracą? 🙂

CZWARTEK, 25 LIPCA

Spacer z Miejskim Konserwatorem. Nowa Praga i okolice

czwartek, godz. 17.30-19.30, początek pod „Czerwonym Rowerem”, ul. Targowa 82

Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak zostanie odbudowany po pożarze dawny Sen Pszczoły, co dalej z Fabryką Zielezińskiego i czemu Ognisko Dziadka Lisieckiego ma zdjęty dach, to wpadnijcie na spacer, który poprowadzi Miejski Konserwator Zabytków Michał Krasuski.

Więcej o wydarzeniu

Trening Bubble Football

czwartek, godz. 19.00, Plaża Poniatówka

Wiecie co to jest bubble football? To gra, w której zasady zbliżone są do tych z piłki nożnej, ale z pewną zmianą. Podczas gry zawodnicy umieszczeni są w wielkich, dmuchanych piłkach. Zabawa jest naprawdę niezła – zarówno dla grających, jak i oglądających.

Więcej o wydarzeniu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here