W tym tygodniu w zestawieniu trochę mniej wydarzeń. Chyba organizatorzy przestraszyli się nadchodzących mrozów i stwierdzili, że nikt z Was nie będzie chciał wychodzić z ciepłego domu. 😉 Propozycji jest niewiele, ale za to wszystkie bardzo ciekawie się zapowiadają. Ja w tym tygodniu bardzo polecam jutrzejszy wernisaż wystawy Kasi Wójcik. Kto wpadnie?

SOBOTA, 24 LUTEGO 2018

Spacer „Michałów i Bazylika NSJ”

sobota, godz. 13.00-15.00, początek na ulicy Kawęczyńskiej 53, róg Otwockiej (przy pętli tramwajowej)

Ma być mróz. Wiem. Ale na fajny spacer można pójść nawet wtedy, gdy temperatury nie są zachęcające. 😉 Szmulki to według mnie jedna z najciekawszych części Pragi. Te uliczki widziały niejedno. 😉 Podczas spaceru dowiecie się m.in. gdzie była pierwsza redakcja „Życia Warszawy”, gdzie powstał zespół Gawęda i gdzie stał praski Bristol.

Polecamy:

Więcej o wydarzeniu

Wernisaż wystawy „Ocalenie przez dopełnienie”

sobota, godz. 19.00, „To się wytnie”, ul. Stalowa 46

Po całym tygodniu w pędzie, mam dla Was propozycję na chwilę zatrzymania się. Jutro w praskiej kawiarni „To się wytnie” odbędzie się wernisaż bardzo ciekawej wystawy, młodej artystki Kasi Wójcik. Wystawa nawiązuje do psychoanalizy Zygmunta Freuda. Jej celem jest zmuszenie do refleksji i zatrzymania na tym, co dzieje się „tu i teraz”. Jeśli nie dacie rady wpaść jutro na wernisaż, to może przyjdziecie innego dnia – wystawę będzie można obejrzeć aż do końca marca.

NIEDZIELA, 25 LUTEGO 2018

Zajęcia dla dzieci „Maja w krainie zabawy”

niedziela, godz. 12.00-12.45, DZIKA Strona Wisły, Plac Hallera 5

Dzieci na hasło „bańki” zaczynają szaleć. A jak te bańki są bardzo nietypowe, pełne dymu i kolorów, to już w dziecięcej punktacji dostają 100 na 100 punktów. 😉 Podczas zajęć będzie można poznać świat nietypowych baniek – będą bańki dymne i ogniste, będą triki, chowanie dzieci w bańkach i tworzenie 6 metrowych bańkowych tuneli. Zapowiada się tak ciekawie, że sama chętnie bym wpadła, niestety wstęp tylko dla dzieci w wieku 5-9 lat. 😉 Obowiązują zapisy pod adresem: dsw.rezerwacje@gmail.com.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Nowa Praga – filmowe serce miasta”

niedziela, godz. 13.00-15.00, początek na skrzyżowaniu Wileńskiej i Targowej

Szykuje się naprawdę ciekawy spacer, podczas którego będzie można obejrzeć praskie miejsca, które „zagrały” w filmach. Oprócz tego, podczas spaceru usłyszycie wiele opowieści o historii Nowej Pragi, z których dowiecie się m.in. jaką ulicę nazywano „Praską Marszałkowską”, gdzie mieszkał Balcerek z serialu „Alternatywy 4” i co Szwedzi mają wspólnego z ulicą Szwedzką.

Więcej o wydarzeniu

Spacer Murale i pracownie artystyczne Kamionka

Niedziela, godz. 13.00-16.00, początek na ul. Grochowskiej róg Rybnej

Jeśli interesuje Was sztuka ulicy, to koniecznie wybierzcie się na ten spacer. Kamionek pełen jest murali, czasami bardzo znanych, ale często też takich pochowanych w małych uliczkach. Podczas spaceru obejrzycie najciekawsze praskie murale i poznacie historie ich powstania.

Więcej o wydarzeniu

 

ŚRODA, 28 LUTEGO 2018

Spotkanie Klubu Podróżnika Trampek „Bałkany. Teren nieuczesany”

środa, godz. 17.00-19.00, Biblioteka Publiczna, ul. Meissnera 5

Wiem, znowu będzie o zimie i mrozach, 😉 ale jak słyszę „Bałkany”, to od razu mam ochotę wybrać się na to spotkanie, żeby zapomnieć o tym co za oknem. O Bałkanach będzie opowiadał Andrzej Pasławski – podróżnik, fotograf, wielki miłośnik i znawca Bałkanów.

Więcej o wydarzeniu

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here