Dzieje się na Pradze – przegląd bezpłatnych wydarzeń 14-20 kwietnia

0
282

Zapowiada się piękny tydzień. Organizatorzy coraz częściej planują swoje wydarzenia na dworze, chyba można powiedzieć, że naprawdę zaczyna się sezon letni. 🙂 W tym tygodniu mam dla Was m.in.: spacery, inaugurację Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego (można się jeszcze zapisywać na własną grządkę) ;), a oprócz tego otwarcie wspaniałej wystawy o zoo. A wszystko to, jak zawsze bezpłatnie. Miłego tygodnia. 🙂

WYDARZENIA OGÓLNE

Praski Ogródek Sąsiedzki – początek sezonu

Powoli zbliża się kolejny sezon w Ogródku Sąsiedzkim. Jeśli chcecie dołączyć do ogródkowej społeczności, to jest teraz na to idealna okazja. Trwają właśnie rezerwacje grządek. A jeśli już zarezerwujecie grządkę, to start sezonu zaplanowany jest na piątek, 20 kwietnia, kiedy odbędzie się wspólne, ogólnosąsiedzkie sprzątanie ogródka. Posiadanie grządki jest bezpłatne, organizatorzy zapewniają też sadzonki. Rezerwacja miejsca w ogródku tutaj: k.kobus@dkpraga.pl

Więcej o wydarzeniu

Start wystawy 90. urodziny warszawskiego ZOO

od 18 kwietnia, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, wejście do muzeum jest darmowe w czwartki, jeśli macie bilet do ZOO kupiony w czasie trwania wystawy, to wstęp na wystawę w dowolny dzień kosztuje 1 zł.

Zoo jest niezwykle ważną częścią historii warszawskiej Pragi. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tej części miasta. Z okazji 90-lecia zoo, Muzeum Warszawskiej Pragi stworzyło wystawę, dzięki której poznacie historię powstania zoo, dowiecie się jakie zwierzęta je zamieszkiwały w poszczególnych latach, poznacie też historie opiekunów oraz osób kierujących placówką (a zapewniam Was – historie są fascynujące). Odwiedzający wystawę znajdą się w otoczeniu jak z dżungli. Postaci zwierząt będzie można dotknąć i pogłaskać. Fotograficznym portretom zwierząt towarzyszyć będą archiwalne nagrania dźwiękowe. Goście muzeum będą mogli przenieść się do pierwszych lat istnienia Zoo, robiąc rodzinne zdjęcie w tak zwanym monidle stylizowanym na lata międzywojenne. A oprócz tego usłyszycie opowieści o przedwojennych słoniach, wielbłądach podarowanych przez Związek Radziecki i misiach z Trasy W-Z. Naprawdę warto!

Więcej o wydarzeniu

 

SOBOTA, 14 KWIETNIA 2018

Warsztaty dla dzieci „Wschodni ślad. Praski przewodnik komiksowy”

sobota, 10.00-13.00, Dom Kultury TuPraga, B. Sawinkowa 2

Warsztaty, na których polsko- i rosyjskojęzyczne dzieci wspólnie przygotują komiksowy przewodnik historyczny po dzielnicy, w szczególny sposób uwzględniający „wschodnie ślady” w praskiej przestrzeni. Warsztaty składają się z dwóch części: spaceru i wspólnej pracy nad komiksem. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 9-15 lat. Spotkanie będzie prowadzone w dwóch językach. Obowiązują zapisy pod mailem: dsw.rezerwacje@gmail.com.

Więcej o wydarzeniu

Rodzinny pokaz naukowy „”Dzień z życia ornitologa – tajniki życia ptaków z wysp wiślanych”

sobota, godz. 12.00-13.00, Dom Kultury TuPraga, B. Sawinkowa 2

Pokaz naukowy dla wszystkich dzieci zafascynowanych życiem ptaków. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję poznać warsztat pracy ornitologów. Będą mieli możliwość zobaczyć, a nawet dotknąć wyposażenia, które używane jest w trakcie badań nad ptakami zasiedlającymi dolinę Wisły. W programie zaplanowany jest konkurs wiedzy o ptakach. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat. Obowiązują zapisy pod TYM LINKIEM

Więcej o wydarzeniu

Zwariowane Eksperymenty Szalonych Naukowców

sobota, godz. 12.00-16.30, Hulakula, ul. Jagiellońska 82b

Kolejne spotkanie z eksperymentami. Podczas tego wydarzenia dzieci będą mogły przekonać się czy lód może być gorący, zbudują latarkę owocowo-warzywną, zbadają czy witamina C potrafi być żarłoczna jak pirania, sprawdzą czy gorąca woda może działać jak gumka do ścierania i stworzą tęczę na mleku. Wydarzenie dla dzieci od 5 roku życia.
Więcej o wydarzeniu

Uroczyste otwarcie Skweru Seniora

sobota, godz. 14.00-18.00, skwer u zbiegu ulic: Paca i Kickiego

Na mapie Pragi, od jutra będziemy mieli nowy skwer – Skwer Seniora. Taką nazwę otrzymał bezimienny dotychczas skwer na Grochowie, znajdujący się u zbiegu ulic Paca i Kickiego. W programie uroczystego otwarcia zaplanowano m.in.: potańcówkę, występy artystyczne, koncerty, zajęcia nordic walking, poczęstunek. Gwiazdą dnia będzie DJ Wika, najstarsza w Polsce DJ-ka.

Spacer „Szlakiem ulicy Targowej”

sobota, godz. 15.00-17.30, początek na ulicy Skaryszewskiej 2 (róg Targowej)

Targowa, to jedna z najciekawszych praskich ulic. To tutaj przez dziesięciolecia tętniło praskie życie. Kiedyś chaotycznie zabudowana, potem przekształcona w praski salon. Podczas spaceru dowiecie się, jakie sekrety ukrywa ta główna arteria Pragi.

Więcej o wydarzeniu

 

NIEDZIELA, 15 KWIETNIA 2018

Spacer „Le Corbusier na Pradze”

niedziela, godz. 15.00-17.30, początek ul. Jagiellońska 42 (róg Cyryla i Metodego)

Pogoda w weekend ma być świetna zachęcam Was więc to wzięcia udziału w kolejnym spacerze po praskich zakamarkach. Tym razem coś dla pasjonatów architektury modernistycznej, socrealistycznej i postmodernistycznej. Na trasie dowiecie się m.in. co miał wspólnego praski, socrealistyczny MDM z modernizmem, gdzie był Klub Hiszpański, kawiarnie Miś i Pod Niedźwiedziem, kina Albatros i Mewa, sklep Metro i bloki Jagienka, Basia, Ania, Krysia, Ewa i Feliks? Brzmi ciekawie? Dla mnie bardzo, zamierzam się wybrać. 🙂

Więcej o wydarzeniu

 

WTOREK, 17 KWIETNIA 2018

Spotkanie z Michałem Urbaniakiem

wtorek, godz. 18.00-19.30, Dom Kultury TuPraga, B. Sawinkowa 2

Nie lada gratka – spotkanie ze światowej sławy jazzmanem, skrzypkiem i kompozytorem Michałem Urbaniakiem. Spotkanie będzie miało charakter rozmowy z udziałem publiczności.

Więcej o wydarzeniu

PIĄTEK, 20 KWIETNIA 2018

Boso przez Birmę – relacja z podróży

piątek, godz. 17.00-19.00, Centrum Wielokulturowe, ul. Jagiellońska 54

Jeśli chcielibyście bliżej poznać Birmę, to koniecznie wpadnijcie na to wydarzenie. Podczas spotkania obejrzycie piękne zdjęcia, posłuchacie birmańskiej muzyki i skosztujecie birmańskich słodyczy popijając je aromatyczną zieloną herbatą. A może spotkanie zainspiruje Was do kolejnej podróży? Podobno Birma jest piękna i jeszcze nie opanowana przez turystów. 😉

Więcej o wydarzeniu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here