Kolejne zestawienie bezpłatnych wydarzeń, a w nim sporo ciekawych spacerów, warsztatów i koncertów. Jest też coś specjalnego – wernisaż haftowanej panoramy Warszawy z 1918 roku. 🙂

A jeśli macie ochotę na weekendowe eksplorowanie innych dzielnic Warszawy to tutaj znajdziecie informacje o wybranych przez nas, najciekawszych wydarzeniach w całym mieście.

P.S. W najbliższą sobotę będę prowadzić spacer po Starych Powązkach. Wprawdzie to druga strona Wisły, ale będzie też trochę historii o ludziach, którzy żyli na Pradze i o wydarzeniach ważnych dla Pragi. Może będziecie mieli ochotę wpaść i posłuchać? 🙂 Więcej informacji TUTAJ.

SOBOTA-NIEDZIELA, 27-28 PAŹDZIERNIKA

Warsztaty w Centrum Praskim Koneser

Polecamy:

Centrum Praskie Koneser dopiero co pojawiło się na mapie Pragi, a już kilka razy pojawiło się w tym zestawieniu. Naprawdę ciekawie się u nich dzieje. W tym tygodniu znowu zaplanowali sporo ciekawych wydarzeń – warsztaty „Kosmos dla Dziewczynek”, koncert Gordonowski dla najmłodszych i koncert chopinowski. Wpadajcie koniecznie! Na wybrane wydarzenia obowiązują zapisy.

Więcej o wydarzeniu

SOBOTA, 27 PAŹDZIERNIKA

Mikrowyprawa nad Wisłę: praska dżungla

sobota, godz. 10.30-13.00, początek na parkingu przy Moście Świętokrzyskim po praskiej stronie Wisły

Dzika przyroda w wielkim mieście? Nawet nie zdajecie sobie sprawy, w ilu miejscach możecie ją znaleźć. Jeśli chcielibyście odkryć przyrodnicze dżungle w centrum Warszawy, wpadnijcie koniecznie na sobotnią mikrowyprawę. Obowiązują zapisy KLIK TUTAJ.

Więcej o wydarzeniu

Dzień Religii w Centrum Wielokulturowym

sobota, godz. 11.00-15.15, Centrum Wielokulturowe, ul. Jagiellońska 54

Spotkanie, na którym będziecie mogli dowiedzieć się jakie są podobieństwa kulturowe między różnymi religiami i porozmawiać o tym jak uczestniczyć w dialogu z osobami innych wyznań. Obowiązują zapisy KLIK TUTAJ.

Więcej o wydarzeniu

Rodzinny pokaz naukowy „Brzuch – drugi mózg?”

sobota, godz. 11.00-12.00, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

Bardzo ciekawy pokaz naukowy dla dzieci, którego tematem będzie brzuch. 😉 Podczas spotkania dzieci dowiedzą się, których bakterii należy się bać, co znaczy, że czujemy motyle w brzuchu i co tak naprawdę dzieje się w naszym brzuchu, gdy mówimy, że przewracają się w nim flaki.;)  Pokaz przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat. Obowiązują zapisy: e-mail: sekretariat@cpk.art.pl, tel: 22 277-08-20

Więcej o wydarzeniu

Spacer praskiem brukiem dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi

sobota, godz. 11.00-14.00, początek przy Targowej 74

Robię już dla Was przeglądy wydarzeń od prawie dwóch lat i właśnie uświadomiłam sobie, że po raz pierwszy zapowiadam takie wydarzenie. Mam nadzieję, że będzie ich więcej. To będzie niezwykły spacer, bo przygotowany z myślą o osobach z niepełnosprawnościami ruchowymi. Super, że ktoś o tym wreszcie pomyślał! Będzie o tym gdzie kręcono „Cafe pod Minogą”, skąd można było dojechać do Sankt Petersburga i skąd Stalowa wzięła swoją nazwę. Po spacerze zaplanowano warsztaty gwary warszawskiej. W spacerze uczestnikom będą towarzyszyć asystenci. Jeśli w swoim otoczeniu macie osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, to koniecznie dajcie im znać o tym wydarzeniu. Obowiązują zapisy po mailem: jwitkowska@fundacjaavalon.pl

Więcej o wydarzeniu

Warsztaty sztuki rzemieślniczej

sobota, godz. 12.00-18.00, Galeria Wileńska, ul. Targowa 72 (obok strefy restauracyjnej)

Warsztaty dla dzieci ze sztuki rzemieślniczej. Podczas spotkania będzie można zaprojektować i uszyć maskotki oraz wykonać figurki z gliny.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Dawny przemysł Starej Pragi”

sobota, godz. 13.00-15.30, początek ul. Floriańska 14 (róg Solidarności)

Czy wiecie że na Pradze mieściły się dwie największe w kraju emaliernie, dwie fabryki urządzeń młynarskich, fabryka wentylatorów, fabryka pomp, legendarna fabryka wódek, liczne młyny, fabryki koronek i pończoch, fabryki urządzeń okrętowych, samochodowych, wind, rzeźnia miejska, a także zakłady produkujące zabawki i mennica. Ufff… sporo tego. 😉 Jeśli chcecie poznać historię praskiego przemysłu, to koniecznie wpadnijcie na ten spacer.

Więcej o wydarzeniu

Wernisaż Haftowanej Panoramy Warszawy z 1918 roku

sobota, godz. 15.00-17.00, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, sala penthouse (budynek A, piętro 2)

Przez kilka ostatnich tygodni powstawało wielkie dzieło – 6-metrowa haftowana Panorama Warszawy z 1918 roku. Była wykonywana przez warszawiaków, turystów i przypadkowych przechodniów. W sumie Warszawę wyhaftowało 200 osób. W najbliższą sobotę w Muzeum Warszawskiej Pragi odbędzie się wernisaż tej niezwykłej tkaniny połączony z warsztatami haftu warszawskiego. Szykuje się naprawdę ciekawie. Ja się wybieram. 🙂

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 28 PAŹDZIERNIKA

Mikrowyprawa nad Wisłę: dzikie oblicze Parku Skaryszewskiego

niedziela, godz. 10.30-13.00, Park Skaryszewski

W sobotę odbędzie się mikrowyprawa wzdłuż Wisły, a w niedzielę kolejne wydarzenie z tego cyklu, tym razem po Parku Skaryszewskim. Podczas wyprawy zejdziecie z uczęszczanych ścieżek i odkryjecie dziką stronę w środku Warszawy. Obowiązują zapisy KLIK TUTAJ.

Więcej o wydarzeniu

Wyprzedaż Garażowa

niedziela, godz. 12.00-16.00, MOSiR Poranki i Wieczory, Wybrzeże Szczecińskie 1

Raj dla poszukiwaczy skarbów, a z drugiej strony szansa na nowe życie dla znudzonych ubrań, zabawek, książek, bibelotów i innych szpargałów.

Więcej o wydarzeniu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here