Lato lada moment, co widać w ilości plenerowych imprez, które zaplanowane są na najbliższy weekend. Ja w tym tygodniu na pewno nie przegapię wyprzedaży garażowej na Saskiej Kępie. A Wy?

SOBOTA-NIEDZIELA, 16-17 CZERWCA

Kuchenne eksperymenty

sobota-niedziela, godz. 12.-17.00, Hulakula, ul. Jagiellońska 82b

Jeśli Wasze dzieci lubią eksperymentować, to koniecznie wpadnijcie na warsztaty do Hulakuli. Podczas spotkania dzieci będą mogły wykonać proste doświadczenia przy użyciu produktów, które możemy znaleźć w każdej kuchni. W programie eksperymenty z kolorowym wulkanem, burzą w szklance wody i domową lampą typu lava. A do tego specjalne pokazy z doświadczeniami. W sobotę i w niedzielę jest trochę inny rozkład atrakcji. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Polecamy:

SOBOTA, 16 CZERWCA

Warsaw Head, regaty ósemek wioślarskich

sobota, godz. 8.00-11.30, wzdłuż Wisły

A to coś dla tych, którzy chcieliby pooglądać regaty wioślarskie na Wiśle. Regaty startują przy Moście Siekierkowskim. Meta będzie się znajdować na plaży Saska Kępa. W regatach ma startować około 350 zawodników więc szykuje się naprawdę duże widowisko.

Więcej o wydarzeniu

Dzień Gocławia

sobota, godz. 13.00-20.00, Park nad Balatonem

Gocławski piknik, na którym głównymi atrakcjami będą spektakl teatralny dla dzieci, zabawa taneczna oraz koncerty. Oprócz tego zaplanowano sporo dodatkowych atrakcji: plenerowe szachy, pszczele miasteczko, warsztaty i zabawę z językiem angielskim. Motywem głównym całej imprezy będzie polska tradycja ludowa.

Więcej informacji

Dzień Sąsiada na Łochowskiej

sobota, godz. 14.00-19.00, ul. Łochowska 39

Oficjalne otwarcie Domu Sąsiedzkiego „Moje Szmulki”. Z okazji otwarcia na Łochowskiej odbędzie się piknik sąsiedzki. Ma być sporo niespodzianek i pyszne rzeczy do jedzenia. Idealne okoliczności, by lepiej poznać swoich sąsiadów. 🙂

Więcej informacji

NIEDZIELA, 17 CZERWCA

Wyprzedaż Garażowa na Saskiej Kępie

niedziela, godz. 10.00-16.00, cała Saska Kępa

Garażówki na Saskiej Kępie to wydarzenia, które naprawdę warto odwiedzić. To takie, typowe garażówki, gdzie właściciele sprzedają przedmioty bezpośrednio na swoich posesjach lub tuż przed nimi. Oprócz trafienia na jakiś garażówkowy rarytas są tu więc co najmniej dwa dodatkowe powody, żeby się na wyprzedaż garażową w najbliższą niedzielę wybrać. Pierwszy – poznanie sąsiadów i wzajemne rozmowy, których tak nam pewnie brakuje na co dzień. Drugi – spacer po pięknych, ale mniej znanych uliczkach Saskiej Kępy. Więcej informacji TUTAJ. Wystawców ma być ponad 150. Wpadajcie koniecznie, niżej mapka „wyprzedażowa” (kliknijcie miniaturę aby ją powiększyć)

Joga w Parku Praskim

niedziela, Park Praski

Bardzo fajna inicjatywa – joga w parku. I do tego dla każdego – młodszego i starszego, początkującego i zaawansowanego. Jeśli chcecie po tygodniu pełnym stresów zrelaksować się, a do tego poprawić swoją kondycję, to koniecznie wpadnijcie na parkową jogę. W ramach zajęć spotykają się dwie grupy. Pierwsza dziecięco-młodzieżowa o godz. 10.00 (poprzez zabawę dzieci będą poznawały pozycje jogi, które nawiązują do zwierząt i roślin). W grupie dorosłej, spotykającej się o godzinie 11.30 skupicie się na technikach jogi, mających wpływ na zdrowie.

Na zajęcia obowiązują zapisy TUTAJ

Więcej informacji

Piknik „Kto Ty jesteś? Polak Mały”

niedziela, 12.00-15.00, Park Obwodu Praga AK, przy ulicy Grochowskiej

Kolejna propozycja na ciekawe spędzenie niedzieli. Tym razem zapraszam Was na piknik do Parku przy Grochowskiej, którego motywem przewodnim będzie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie pikniku między innymi: warsztaty historyczne (podczas których będzie można przenieść się w czasie o 200 lat), strefa małego konstruktora (z ogromną ilością klocków), warsztaty artystyczne (podczas których tworzony będzie wspólny komiks na temat odzyskania niepodległości), zajęcia sportowe, gry planszowe, warsztaty kulinarne i gra miejska (na grę obowiązują zapisy TUTAJ ). To chyba całkiem fajny pomysł na spędzenie słonecznej niedzieli. 😉

Więcej informacji

Taneczny piknik Ignacego

niedziela, godz. 14.00-17.30, przed katedrą św. Michała i Floriana, ul. Floriańska 3

Lubicie tańczyć? Jeśli tak, to koniecznie wpadnijcie na taneczny piknik w rytmie latino, country i rock&roll’a. Będzie grill, ciasta oraz wyroby regionalne i rękodzielnicze. A dla chętnych możliwość zwiedzania Radia Warszawa.

Spacer „Socrealizm mniemany osiedla Praga Dwa oraz cmentarz choleryczny”

niedziela, godz. 15.00-18.00, początek na placu Hallera 9 (róg Dąbrowszczaków)

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak jest historia powstania osiedla Praga II, co było tutaj wcześniej, jak zmieniały się koncepcje stylistyczne tego osiedla i jakie nowinki techniczne tu zastosowano, to koniecznie wpadajcie na spacer. W programie spaceru jest też wyprawa na cmentarz choleryczny więc weźcie ze sobą dobre buty i długie spodnie.

Więcej informacji

Tańcząca dżungla – premiera spektaklu dla dzieci

niedziela, godz. 19.00-20.00, Oratorium św. J. Bosko, ul. Kawęczyńska 53

Bardzo fajny pomysł na wspólne, rodzinne spędzenie niedzielnego wieczoru. Grupa dziecięca Teatru Oratorium zaprasza na spektakl teatralno-taneczny „Tańcząca Dżungla”, przedstawienie opowiadające o zwierzętach w dżungli, u których odbywa się festiwal tańca. Treść spektaklu oprócz zabawy niesie za sobą również bardzo ważne treści: mówi o tolerancji, odmienności, przyjaźni i wierze we własne siły.

Więcej informacji

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here