21 stopni w połowie października? Taka pogoda nie zdarza się o tej porze roku zbyt często. Trzeba ją więc koniecznie dobrze wykorzystać. Mam nadzieję, że w planowaniu tego weekendu pomoże Wam moje zestawienie bezpłatnych wydarzeń. 🙂

WYDARZENIA KILKUDNIOWE

Wystawa „Zagrożone dziedzictwo Warszawy prawobrzeżnej”

12-25 października, Dom Sąsiedzki Moje Szmulki, Łochowska 39/7

Bardzo ważna wystawa, na której przedstawione są najbardziej zaniedbane i popadające w ruinę wartościowe praskie obiekty. Wystawa będzie trwała do 25 października. Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 13-20 oraz w soboty w godzinach 15-20.

Polecamy:

Więcej o wydarzeniu

Targi Rzeczy Wyszukanych

sobota-niedziela, godz. 10.00, ZOO Market, Al. Solidarności 55

Szukacie pięknego rękodzieła, staroci, mebli, nietypowych ubrań, książek czy płyt winylowych? Wpadnijcie na targi do ZOO Marketu. Jest duże prawdopodobieństwo, że najdziecie tam coś ciekawego. 🙂

Więcej o wydarzeniu

SOBOTA, 13 PAŹDZIERNIKA

Pokój Śniadaniowy z Mistrzem

sobota, godz. 11.00, Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 1

Pokój Śniadaniowy z Mistrzem to cykl spotkań, podczas których odbywają się dyskusje z różnymi gośćmi ze świata kultury i sztuki. Dyskusje toczą się przy wspólnym, śniadaniowym stole. Gościem specjalnym spotkania w tym tygodniu będzie Maciej Orłoś.

Miejsca przy stole z gościem trzeba rezerwować, ale pozostała część pomieszczenia dostępna jest bez rezerwacji.

Więcej o wydarzeniu

Warsztaty i spotkania edukacyjne

sobota, godz. 12.00, w plenerze, w okolicach Jugosłowiańskiej 17

Fajne warsztaty edukacyjne w plenerze, których motywem przewodnim są drzewa, pagórki, zioła i trawy – jednym słowem natura.

Więcej o wydarzeniu

Zakopywanie warszawskiej kapsuły czasu

sobota, godz. 15.00, okolice skrzyżowania Krakowskiego Przedmieścia i Karowej.

Wiem, że to wydarzenie z drugiej strony Wisły, ale że jest dosyć unikatowe, to postanowiłam Wam o nim napisać. 🙂 Dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zakopana zostanie warszawska kapsuła czasu. Do kapsuły włożone zostało to, co organizatorzy chcieliby pokazać mieszkańcom Warszawy, którzy otworzą kapsułę za 100 lat – w 2118 roku. Jest w niej m.in. podpisana przez warszawiaków Księga Wolności, warszawska karta miejska (ciekawe czy w XXII wieku będzie ją można odczytać), mapa Warszawy z 1918 i 2018 roku i … przepis na pączka z cukierni Zagoździńskich. A jak już będziecie na miejscu, to wybierzcie się na nową wystawę w Domu Spotkań Z Historią „Odzyskana. Fotoreportaż z Warszawy 1918-1939”. Dla wszystkich którzy lubią oglądać Warszawę na archiwalnych zdjęciach – pozycja obowiązkowa.  Ja byłam i nie mogłam się od tych fotografii oderwać.

Spacer „Najpiękniejsze kamienice Pragi”

sobota, godz. 15.00-17.00, początek ul. Targowa 41, róg Kępnej

Spacer szlakiem praskich kamienic. Podczas wycieczki dowiecie się jak zmieniały się te budynki na przestrzeni lat, w jakich stylach były budowane i dlaczego w Warszawie groziło ich wyginięcie. Trasa spaceru: Kępna, Jagiellońska, Okrzei, Targowa, Białostocka, Brzeska, Ząbkowska, Nieporęcka, Tarchomińska, Kawęczyńska

Więcej o wydarzeniu

Koncert kubański

sobota, godz. 21.00, Centrum Zarządzania Światem, Okrzei 26

Chcielibyście odbyć muzyczną podróż po uliczkach Hawany? Wybierzcie się na sobotni koncert, który zabierze Was do świata kolorowej Kuby.

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 14 PAŹDZIERNIKA

Spacer „Cisza po bitwie w Olszynce Grochowskiej”

niedziela, godz. 10.30-12.30, początek pod wiaduktem na przystanku autobusowym PKP Gocławek 01

Czy wiecie, że Olszynka Grochowska jest schronieniem wielu gatunków zwierząt? Można tam np. spotkać aż 40 gatunków ptaków. Podczas spaceru będziecie starali się je wytropić, a pomoże wam w tym ornitolog Marcin Siuchno.

Więcej o wydarzeniu

Warsztat „Alternatywne metody parzenia kawy”

niedziela, godz. 12.00-14.00, Centrum Zarządzania Światem, Okrzei 26

Chcielibyście nauczyć się zaparzać pyszną kawę, ale niewiele Wam mówią takie hasła jak „drip”, „aeropress” czy „chemex”. Zapiszcie się na niedzielne warsztaty, na których przetestujecie kawy z różnych stron świata oraz dowiecie się skąd się bierze kawa i jak na jej smak wpływa metoda parzenia. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja miejsc: kontakt@centrumswiata.com

Więcej o wydarzeniu

Garażówka Grochowska

niedziela, godz. 13.00-17.00, Klubokawiarnia Cała Jaskrawość, Park Polińskiego

Są porządki wiosenne, to wypada też zrobić jesienne. 😉 W niedzielę będziecie mieć do tego idealną okazję. Podczas grochowskiej garażówki będziecie mogli kupić, sprzedać albo wymienić ubrania, buty, książki, płyty z muzyką i filmami, bibeloty, sztućce, zastawy stołowe, kolekcje znaczków pocztowych oraz opakowań po czekoladach. Słowem wszystko. 😉 Można wpadać zarówno jako kupujący, jak i sprzedający – w tym drugim przypadku zgłoście się wcześniej do organizatorów.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Niesamowita Szmulowizna”

niedziela, godz. 15.00-17.00, początek przed bramą Konesera (Ząbkowska 27/31)

Podczas spaceru poznacie tajemnice Szmulowizny. Usłyszycie m.in. historie folwarku Szmula Zbytkowera, opowieści o wódce produkowanej przy Ząbkowskiej i o kolumnach dla bazyliki, które jechały do Warszawy z Rzymu. Przybliżona trasa: Ząbkowska, Kawęczyńska, Wojnicka, Otwocka, Siedlecka, Grajewska, Jadowska, Radzymińska

Więcej o wydarzeniu

Spektakl dla dzieci „Fintikluszki”

niedziela, godz. 15.30, Praskie Centrum Koneser, Plac Konesera

Spektakl to połączenie bogactwa uniwersalnej mądrości ludowej z różnymi formami teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych i pieśni. Skierowany jest do dzieci od 3 roku życia. Uwaga! Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.

Więcej o wydarzeniu

Chopin na Pradze

niedziela, godz. 16.00, Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 2

Skończyły się już koncerty chopinowskie w Łazienkach, ale dla wielbicieli pięknych dźwięków mam dobrą wiadomość. Koncerty chopinowskie na sezon jesienny przenoszą się Pragę. 🙂 Przez najbliższe weekendy w Centrum Koneser będziecie mogli posłuchać naprawdę niezłych recitali. Pierwszy już w najbliższą niedzielę.

Więcej o wydarzeniu

Koncert charytatywny „Enej”

niedziela, godz. 19.00-21.00, Hulakula, ul. Jagiellońska 82b

Uwaga wydarzenie płatne, ale zebrane środki przeznaczone są na cel charytatywny.

Kto z Was chciałby miło spędzić październikowy wieczór, a jednocześnie zrobić coś dobrego? W Hulakuli odbędzie się charytatywny koncert Enej – dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na działania Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Więcej o wydarzeniu 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here