Dzieje się na Białołęce – przegląd wydarzeń i konkurs z Teatrem Baj

0
124
Białołęka wydarzenia

Oto kolejny przegląd wydarzeń. Oj dzieje się na Białołęce, dzieje. Żadne dziecko, które nie wyjeżdża na ferie na pewno nie będzie się nudzić. Przed nami gorąca niedziela z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, mnóstwo ciekawych zajęć w bibliotekach i aż cztery spektakle teatralne. Dwa zupełnie darmowe i dwa, na które możecie zgarnąć wejściówki w specjalnej, symbolicznej cenie 1 złotówki. Czytajcie uważnie. Pytania konkursowe są w poście. 

sobota, 13 stycznia

Rękodzieło dla dorosłych

Warsztaty rękodzieła. Zajęcia przeznaczone dla osób od szesnastu lat. Temat najbliższych zajęć: różne techniki  koralikowe. Zapisy u bibliotekarzy lub pod nr 614-60-80. Liczba miejsc ograniczona.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LVI „Nautilus”, ul. Pancera 18, godz. 11.00

sobota, 13 stycznia

Projekcja filmu dla dzieci „Rock dog”

Pies Bodi rusza do wielkiego miasta, aby spełnić marzenie i zostać gwiazdą rocka.

Polecamy:

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LVI „Nautilus”, ul. Pancera 18, godz. 12.30

niedziela, 14 stycznia

WOŚP w Białołęckim Ośrodku Sportu

Występ zespołu BE-FIT, mecz charytatywny piłko nożnej, licytacja na rzecz Wielkiej orkiestry Świątecznej pomocy.

Boisko zewnętrzne BOS, ul. Strumykowa 21, godz. 10.00-18.00

niedziela, 14 stycznia

WOŚP w Galerii Północnej

Od godziny 12.00 Galeria Północna rozbrzmi atrakcjami artystycznymi. Centralnym punktem zabawy będzie scena, na której swoje talenty zaprezentują lokalni artyści, teatry i koła zainteresowań związane z Białołęckim Ośrodkiem Kultury, a także polskie zespoły rockowe, które zyskały już uznanie szerszej publiczności. Na dzieci czekają liczne animacje, zaś na najbardziej wytrwałych uczestników wspólnej zabawy ciepły posiłek przygotowany przez Warsztat Kulinarny. To jeszcze nie koniec atrakcji przewidzianych na ten dzień – osoby starsze będą mogły również bezpłatnie zbadać wzrok w ramach ogólnodostępnej konsultacji okulistycznej w salonach optycznych na terenie galerii.

Program artystyczny 26. Finału WOŚP w Galerii Północnej:

12:00    Występy reprezentantów sekcji artystycznych Białołęckiego Ośrodka Kultury – Laboratorium Tańca, Studio Piosenki, Studio Śpiewu

13:00    Spektakl dla dzieci i dorosłych „Król Maciuś” (na motywach książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”), Teatr Orety

14:00    Występ chóru ŻANIOŁKI

14:30    Warsztaty plastyczne dla dzieci z robienia kolaży (prowadzenie: grafik-kolażystka Urszula Janoszuk)

16:00    Występ zespołu Monkey and the baboons

17:30     Występ zespołu Sonbird

Galeria Północna, ul.Światowida 17, godz. 12.00 – 21.00

poniedziałek, 15 stycznia

Warszawa na filmowo

Zajęcia dla dzieci bez ograniczeń wiekowych.

Biblioteka „Zielona”, ul. Berensona 38, godz. 18.00

wtorek, 16 stycznia

Szkoła marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa [konkurs]

wydarzenia na Białołęce

Spektakl dla dzieci od 7 lat. Spektakl warszawskiego teatru Baj to nowe spojrzenie na literacką szkołę marzeń i czarów stworzoną przez Jana Brzechwę. Akademia rekrutuje w swoje progi urwisów, nicponi, dziwaków i marzycieli, a kandydat idealny powinien mieć: głowę w chmurach, dziurawe ręce, kłopoty w nauce, niechęć do marchewki z groszkiem oraz imię rozpoczynające się na literę „A”. W progi Akademii trafia spóźnialski Adaś, skłonny do psot i wygłupów chłopiec, którego nieograniczona wyobraźnia przysparza coraz więcej problemów jego rodzicom. Oddany w ręce pana Kleksa, wśród innych urwisów ma okazję zgłębiać tajniki wiedzy od wielkiego pedagoga oraz przeżywać przygody, które młodym widzom nigdy się nie śniły. W tej szkole nic nie jest zwyczajne. Lekcje kleksografii, przędzenia liter czy leczenia chorych sprzętów fascynują najmłodszych, a tych starszych skłaniają do refleksji.

Na pierwsze dwie osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie, jak nazywa się najstarszy teatr lalek w Polsce, czekają podwójne zaproszenia na spektakl w symbolicznej cenie 1 zł. Odpowiedzi proszę przesyłać na adres kontakt@dziendobrybialoleka.pl. W temacie maila proszę wpisać „konkurs z Teatrem Baj”.

Białołęcki Ośrodek Kultury, Scena Głębocka 66, ul. Głębocka 66, godz. 10.00

wtorek, 16 stycznia

Ferie w Nautilusie – w krainie kangurów

U nas zima, a tymczasem na drugiej półkuli Ziemi robi się coraz cieplej. Gdzie znajduje się daleka Australia? Kto tam mieszka i  jakie żyją tam zwierzęta? Razem z dziećmi pojedziemy w tę podróż i dowiemy się wielu ciekawych rzeczy.Dla dzieci urodzonych w latach 2010-2011. Zapisy u bibliotekarzy lub pod nr 614-60-80. Liczba miejsc ograniczona.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LVI „Nautilus”, ul. Pancera 18, godz. 17.15

środa, 17 stycznia

Szkoła marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa [konkurs]

wydarzenia na Białołęce

Spektakl dla dzieci od 7 lat. Spektakl najstarszego teatru lalek w Polsce – warszawskiego teatru Baj to nowe spojrzenie na literacką szkołę marzeń i czarów stworzoną przez Jana Brzechwę. Akademia rekrutuje w swoje progi urwisów, nicponi, dziwaków i marzycieli, a kandydat idealny powinien mieć: głowę w chmurach, dziurawe ręce, kłopoty w nauce, niechęć do marchewki z groszkiem oraz imię rozpoczynające się na literę „A”. W progi Akademii trafia spóźnialski Adaś, skłonny do psot i wygłupów chłopiec, którego nieograniczona wyobraźnia przysparza coraz więcej problemów jego rodzicom. Oddany w ręce pana Kleksa, wśród innych urwisów ma okazję zgłębiać tajniki wiedzy od wielkiego pedagoga oraz przeżywać przygody, które młodym widzom nigdy się nie śniły. W tej szkole nic nie jest zwyczajne. Lekcje kleksografii, przędzenia liter czy leczenia chorych sprzętów fascynują najmłodszych, a tych starszych skłaniają do refleksji.

Na pierwsze dwie osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie, w którym roku powstał Teatr Baj, czekają podwójne zaproszenia na spektakl w symbolicznej cenie 1 zł. Odpowiedzi proszę przesyłać na adres kontakt@dziendobrybialoleka.pl. W temacie maila proszę wpisać „konkurs z Teatrem Baj”.

Białołęcki Ośrodek Kultury, Scena Głębocka 66, ul. Głębocka 66, godz. 10.00

środa, 17 stycznia

Karnawał czas zacząć

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Biblioteka „Zielona”, ul. Berensona 38, godz. 17.00

środa, 17 stycznia

Dzieciaki czy znacie ptaki?

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Biblioteka nr IV, ul. Antalla 5, godz. 16.30

środa, 17 stycznia

Dzień Babci  i Dziadka

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Wypożyczalnia nr 46, ul. Kowalczyka 3, godz. 17.00

czwartek, 18 stycznia

Stragan z bajkami

Spektakl teatralny w ramach Zimy w Mieście organizowanej przez Białołęcki Ośrodek Kultury

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66,, godz. 10.00

piątek, 19 stycznia

Stragan z bajkami

Spektakl teatralny w ramach Zimy w Mieście organizowanej przez Białołęcki Ośrodek Kultury

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66,, godz. 10.00

piątek, 19 stycznia

Świat jest piękny

Wieczór poetycki. Wyniki ogłoszenia konkursu poetyckiego „Świat jest piękny”

Wypożyczalnia nr 46, ul. Kowalczyka 3, godz. 17.00

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here