darmowe zajęcia sportowe na Białołęce

Zima powoli odpuszcza. Ostatnie dni były słoneczne i gdyby nie ten mróz, to w powietrzu na pewno dałoby się wyczuć wiosnę. Jakoś tak jest, że w tych pierwszych wiosennych dniach wielu z nas postanawia wziąć się za siebie i trochę się poruszać. Siłownie, które przeżywały oblężenie na początku stycznia, gdy wszyscy realizowali w nich noworoczne postanowienia, teraz jednak trochę pustoszeją. Ćwiczącym w nich zaczyna chyba brakować motywacji. A może po prostu zaczynają się nudzić?

A gdyby tak zmienić podejście? Zdecydowanie łatwiej jest zaangażować się w zajęcia sportowe, które sprawiają nam przyjemność i są fajnym urozmaiceniem dnia. A jeśli na dokładkę nie musimy za nie płacić, to sytuacja jest w zasadzie idealna. Mam dla Was zestawienie bezpłatnych zajęć sportowych w naszej dzielnicy.

Darmowe zajęcia sportowe na Białołęce

1. Białołęcka Akademia Biegania Amatorskiego

Bieganie przynosi wiele korzyści zdrowotnych dla organizmu: pomaga walczyć ze stresem, podnosi poczucie własnej wartości, zapobiega otyłości, pomaga utrzymać w dobrej kondycji serce i płuca. Trening w grupie dodatkowo motywuje, daje możliwość wymiany doświadczeń. Wspólne regularne treningi są doskonałym sposobem na poznanie nowych osób i pozwalają dzielić pasję z innymi.

Bezpieczne treningi biegowe z trenerem to pomysł realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018. Spotkania biegowe połączone są z treningiem ogólnorozwojowym. Zajęcia zawierają elementy szybkościowe, ćwiczenia rozciągające oraz biegowy trening siłowy. Organizatorzy zapraszamy wszystkie chętne osoby od 15 roku życia, bez względu na kondycję fizyczną i doświadczenie biegowe. Zajęcia skierowane są zarówno do amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, jak i do bardziej doświadczonych biegaczy. Każdy może spróbować treningów biegowych w grupie i pod okiem trenera rozwijać swoją pasję.

Treningi odbywają się na boisku Szkoły Podstawowej nr 368, przy ul. Ostródzkiej 175, w środy w godz. 19.30-21.00.  Zapisy w Wydziale Sportu i Rekreacji, pod adresem e-mail: Akostkowska@um.warszawa.pl.

Polecamy:

2. Slow Jogging w Warszawie na Białołęce

Slow jogging to forma aktywności fizycznej, która przynosi duże korzyści zdrowotne i jednocześnie zmniejsza ryzyko urazów i kontuzji. Treningi organizuje Stowarzyszenie Slow Jogging w każdą niedzielę na Choszczówce. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść. Uczestnicy spotykają się w każdą niedzielę o godzinie 10.00 przy ulicy Chlubnej 1a w dzikim Zakątku.

3. Zumba w 3 Pokojach z Kuchnią

Zumba to popularna od kliku lat forma aktywności fizycznej, która łączy w sobie taniec i fitness. W zumbie najważniejsze podobno jest to, żeby się dobrze bawić, a spalanie kalorii to tylko efekt uboczny.

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.30 w 3 Pokojach z Kuchnią przy ul. Głębockiej 84. Nie obowiązują zapisy. Więcej informacji można uzyskać na miejscu lub pod numerem telefonu 22 675 06 82.

4. Rock’nRoll – wspólny taniec i nauka

Dla miłośników tańca w 3 Pokojach z Kuchnia odbywają się zajęcia, na których można poznać kroki rock’n’rolla i potańczyć przy hitach lat 60-tych. Zajęcia zarówno dla początkujących jaki i dla tych, którzy chcą sobie odświeżyć ten styl taneczny.

Każdy czwartek o 19.30 w 3 Pokojach z Kuchnia przy Głębockiej 84.

5. Kubańskie Spotkania Taneczne – Tańcz z Candelą

Dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się salsy kubańskiej i są ciekawi, jak tańczy się casino i ruedę.

Więcej informacji pod adresem biuro@candela.edu.pl. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek między godziną 19.00 a 20.30 w 3 Pokojach z Kuchnią przy Głębockiej 84.

6. Joga sąsiedzka

Trening w pełnej harmonii ducha i ciała, który jednocześnie uelastycznia i wzmacnia mięśnie. Joga pozwala zniwelować stres, poprawia nastrój i relaksuje. Ponadto pomaga nawiązać lepszy kontakt z własnym ciałem. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich chętnych odbywają się w każdą środę o godz. 11.00 w 3 Pokojach z Kuchnią przy Głębockiej 84.

7. Zdrowy Kręgosłup

Zdrowy kręgosłup to zajęcia polecane dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Ćwiczenia zapobiegają bólom kręgosłupa i wzmacniają mięśnie posturalne. Kluczową rolę odgrywa wzmacnianie, uelastycznianie i  rozciąganie mięśni – wspomaga ono zmniejszenie dolegliwości bólowych, zwiększa dotlenienie i ukrwienie mięśni, a efektem jest ulga dla spiętych i zbolałych mięśni oraz brak kontuzji. Systematyczne ćwiczenia gwarantują utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, wzmocnienie szkieletu mięśniowego i redukcję przykurczy mięśniowych.

Zajęcia odbywają sięw Szkole Podstawowej nr 112, przy ul. Zaułek 34, poniedziałki w godz. 19.00-20.00.  Zapisy w Wydziale Sportu i Rekreacji, pod adresem e-mail: Akostkowska@um.warszawa.pl

edit: Dzięki komentarzowi czytelniczki zestawienie powiększyło się jeszcze o trzy pozycje:

8. Biegam bo lubię 

Cotygodniowe spotkania z trenerem dla osób, które biegają lub dopiero chciałyby zacząć biegać. Zajęcia odbywają się w Białołęckim Ośrodku Sportu przy  ulicy Strumykowej 21 w każdy poniedziałek 0 20.00.

9. Biegam na Tarchominie

Wspólne treningi biegowe grupy Biegam na Tarchominie. Uczestnicy spotykają się w każdy czwartek o godzinie 21.00 pod pocztą przy ulicy Odkrytej vis a vis pętli Nowodwory. Do wyboru jest 10 km w  tempie konwersacyjnym lub 5 km w tempie slow.

10. RozpędzONA – Kobiece bieganie na Tarchominie

W każdy poniedziałek o 19:30 i czwartek o 20.30 wszystkie chętne panie mogą wziąć udział we wspólnym truchtaniu po Tarchominie. Zajęcia prowadzone są w spokojnym tempie. Przeplatany trucht z marszem połączony jest z ćwiczeniami wzmacniającymi. Uczestniczki spotykają się pod klubem I love Fitness przy ulicy Światowida 58B.

edit2: I jeszcze bezpłatne zajęcia

11. Babskie „spacerki” by z.mobilizuj się z Martą

Outdorowe treningi dla kobiet skoncentrowane na ćwiczeniach siłowych i wydolnościowych prowadzone przez Martę, która jest trenerką personalną, medyczną i instruktorką fitness. Zajęcia startują 24 marca o godzinie 12.00 w parku przy ulicy Strumykowej.

edit3: Kolejne bezpłatne zajęcia. Tym razem dla dzieci i młodzieży.

12. Sportowa Strumykowa

W obiektach sportowych przy ulicy Strumykowej 21, wspólnie z klubami Fun For Kids oraz Be a Star FA –  Wilczki, prowadzone będą zróżnicowane zajęcia sportowe o profilu piłkarskim. Uczestnicy w wieku od 6 do 26 lat, będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach w soboty i niedziele. Początek zajęć 17 marca. Rejestrację uczestników prowadzi Recepcja BOS przy ul. Strumykowej 21  – codziennie, w godzinach 14:00-20.00.

Mam nadzieję, że udało Wam się wybrać cos dla siebie. Jeśli wiecie o innych organizowanych w naszej dzielnicy darmowych zajęciach sportowych, to koniecznie dajcie znać w komentarzach. I do zobaczenia na jodze sąsiedzkiej 🙂 !

PS Gdyby Wam brakowało stroju lub sprzętu do ćwiczeń, to warto wiedzieć, że w DECATHLONIE możecie zamówić produkty z bezpłatną dostawą. Serio, kupujecie co chcecie (bez progu minimalnego)  i za przesyłkę płacicie 0 zł. Wielokrotnie już omijałam korki i oszczędzałam czas korzystając z zamówień przez internet, a kurier przynosił mi zakupy do domu. Polecam. Ada

Przejdź do strony głównej  lub wprost do interesujących Cię działów:

BIEGANIE – stroje, buty, akcesoria

FITNESS – stroje, buty, sprzęty

TANIEC – stroje, buty, akcesoria

Drogi czytelniku, jako autorki tego bloga lubimy działać transparentnie, dlatego chcemy dać Wam znać, że powyższe linki to linki afiliacyjne. Gdy kupicie coś w Decathlonie za naszym pośrednictwem, sklep wypłaci nam niewielką prowizję za przyprowadzenie klienta. Dla Was cena jest bez zmian, dla nas zysk, który możemy przeznaczyć na lepszą pracę nad blogiem. Jednym słowem pomagacie nic na tym nie tracąc. Wybór oczywiście należy do Was i szanujemy to. Pozdrawiamy!
– Ania, Ada i Ania 🙂

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here